bugün

eğitim fakültelerinin müzik eğitimi bölümlerinden mezun olduktan sonra "atanabilmişlerse" ilk ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmen türüdür. blokflüt denen çalgıdan ötürü okul sıralarından geçmiş bireylerin anılarında hiç de hoş yer tutmayan öğretmen grubunda yer alır. geçmiş uygulamalar gözönüne alındığında hak vermemek elde değildir. çünkü her öğrenci güzel flüt çalmak, şarkı söylemek, solfej yapmak zorunda değildir, olmamalıdır da. bunlara ek olarak, törenler, günler derken okulun yükünü çeken öğretmen grubunda yer almaktadırlar. her sınıfa bir ders saati (40 dakika) ayrıldığı için okul okul gezmek zorunda kalırlar.
şahsen bir matematik,edebiyat..vs öğretmeni olsam bir müzik, resim ve beden öğretmeniyle aynı sıfatı taşımayı hak etmediğimi düşünürdüm. tüm öğretmenler ne şartlardan geçerlerse geçsinler "ne iş yapıyorsun?" sorusuna "öğretmenim" diye cevap verir.
şu son zamanlarda parçadan bakarak bütünü görme yeteneğimle * tamamından soğuduğum insan topluluğudur...
en çok eksi veren öğretmenlerdir. Çoğunlukla sözleri hiç dinlenmez.
Tüm dersler 5 iken 2 düşebilen bir derstir.
müziğin kişisel bir yetenek olduğunu, kasarak öğrenilemeyeceğini; istenmeyince hiç öğrenilemeyeceğini anlayamamış, kendisini bir fizikçi, matematikçi zanneden; diploma notumu zamanında fazlasıyla düşürmüş cadaloz insan. ayıp be. sevgiyle de saygıyla da anmıyorum efendim. derslerinde izinsiz tuvalete falan giderdik, belki ondan bırakmaya çalışmıştır manyak.
eğer bayanlarsa çok güzellerdir. tipsizini görmedim.
bize flüt çaldırmaya çalışan, bir iki şarkı dinletip söyleten, notaları öğretmeye çalışan; bunun dışında da bir halta yaramayan öğretmen çeşidi.
Öğrencileri tarafından hayat boyu flütle ya da içindeki tükürüklerle anılması muhtemel insanoğludur. şimdilerde de melodika var bak.
yelpazesi geniş ama işte devlet vermiş bi kere konsepti de repertuarı da eline...
bazıları o kadar şerefsiz, haysiyetsiz ve namusuzdur ki sınıfın ortasında sesinle alay ederler.
flüt saçmalığını dadayan öğretmendir. müfradat öyle eyvallah ama yeteneği olmayan insan ne yapsın? zorla çalamaz ya.
resim öğretmenleri gibi bunlar da öğrencilere kendilerini saydırmak için terör estirirler.
yakışıklı ve güzel oluyorlar ya da sempatik bilmiyorum.

staja gittiğim okulun dün karşılağtıgım öğretmeni sen de çok iyiydin haa.
tüm öğretmenler arasında en çok mini etek giyip, baldır gösteren öğretmen türü.
Genelleme yapmak istemiyorum ama bizimkisi çok kokoş ve sevimsizdi cidden.
cok ama cok sempatik olurlar lakin iletişim eksikligi olanlar vardir, geneli yeni oğretmendir. yaşlandikca sevimleşicek onlar.
ne öğrettiklerini merak ettiğim öğretmendir.
hadi matematikçi matamatik öğretti. tarihçi tarih.
müzik öğretmeni ne öğrettiğini düşünüyorum ama hiç bir fikrim yok.
Sınıfta çocuğu çocuğa kırdıran orospu ve pezevenk versiyonları vardır bunun, şimdi adını hatırlayamadığım mahkumlu gardiyanlı bir deney vardı işte bu orospu yada pezevenk bunu ilkokul çocuklarına bir güzel uygular malzeme kontrolü adı altında. işte böyle orospu yada pezevenklerin aldığı pedagojik formasyonu kendi çocuklarının önünde götlerine sokmak gerekir.
bir boka yaramayan öğretmen türü sanırım. sırf yan gelip yatmak için heveslendiğim meslek.
Gozumde gitar aglatan adamdi hep. Gitarla yaptigi showlar kaldi hep aklimda. Sinif uslu durursa gitar calardi bize simdi ise geriye sadece youtube videolari kaldi.

https://youtu.be/XzSsZ5qhK8Q

https://youtu.be/LatetbB-P1Q

https://youtu.be/mlq8LXcTcR0
iyi insanlar. Bana böylesi denk geldi en azından. En iyi kalpli hocalarım hep müzik hocasıydı. Ortaokula giderken bir tane müzik hocamız vardı. Yanlış bir meslek seçmişti. O kadar sesini çıkartamayan kızamayan biriydi ki sınıftaki çocuklar hep şımarır hocayı hiç takmazdı. Hocaya saygısızlık yapanlardan hiç olmadım ama hocayla bu konuda iletişim kurmaktan da hep uzak durmuştum. Umarım mutludur şimdi o kalbi güzel sessiz insan.
Müzik gibi yüksek disiplin gereken bir eğitim alıp, öğretmenlik gibi disiplin yanında empati - tolerans gerektiren bir iş yaptıkları için dağıtmış olmaları bence normal. Onlara "bu sınıfa flüt çaldıracaksın" denmiş. O yüzden Yetenek metenek dinlemeden bu hedefe ulaşmak için (kendilerini ispat etmek için) otoriter olabiliyorlar. Yani bence sorun sistemsel. Şahsi değil.
malesef ya:((
çoban var olur mu?
Millete candan erçetin bize muhittin hoca diye isyan etme sebebidir.
Ilkokul müzik öğretmenimizi sevmezdim. Yeni anneydi. Sınıfa çocuğunu falan getiriyordu poff.