bugün

Unutturamaz seni hiçbir şey unutulsam da ben
Her yerde sen, herşeyde sen, bilmem ki nasıl söylesem
Bir sisli hazan kesilir ruhum eğer seni görmesem
Neşemde sen, hüznümde sen, bilmem ki nasıl söylesem

şeklinde şahane güftesi ve insanının içinin acımasına sebebiyet veren şahane bestesiyle en baştacı türk sanat müziği eserlerinden...
fena efkar yapan türk sanat müziği eseri.. insanlar dertlensin, bir yere bakakalsın diye yazıldığı söylenir..
beste ve güftesi ekrem güyer'e ait nihavent bir eser. unutamayanların ya da hatırlanmaktan nefret edenlerin şarkısı. ya unutulur hatra gelmeyecek şekilde ya da daima hatıralardadır. "her yerde sen, her şeyde sen, neşe ve hüzünde sen" derken nasıl unutulabiliyorsa.
play'a bastıkça bastıran, dün geceden beri 47 kere dinlediğim, bağımlılık yapan şarkı.
unutturamaz seni hiçbir şey,
yalnız
senden başka,
seni.
sen unutturdun bana
kendini.
e anacığım
bu nasıl bir ironi.
*
"Her yerde sen, herşeyde sen, bilmem ki nasıl söylesem "..
alkol almak için birileri bahane yaratir derdi babam.
müzeyyen senar http://www.youtube.com/watch?v=XXnHubcpddI
Unuturum sanıyordum. Giderim , silinir herşey. Olmadı başaramadım. Başka kalpler de , yüzler de kahkahalarda aradığım da anladım unutturamaz seni hiçbir şey. Alışırım belki de alışır mıyım? Hayat bu kadar mı acımasız , bu kadar mı yakar canımızı sen bu kadar mı kötü oldun? Hadi her zaman ki şımarıklığınla gel çık karşıma unutma beni de , gitme de , kal yanımda de . Demez misin ? Ben giderken sallanana ellerden biri de sana mı ait olacak ? Peki ben ne yapacağım ?
türk sanat müziği dinlememe sebep olan şarkıdır. bağımlılık yapar. birde şarkıyla biraz bağ kurarsanız dağıtır sizi.
(bkz: silemezler gönlümden)
kanyak ile birlikte dibe vurduran şarkı..
her yerde her şeyde sen....
zeki müren'in sesiyle ruhu buğulandıran şarkı.

''neşemde sen hüznümde sen, bilmem ki nasıl söylesem''
''neşem de sen hüznüm de sen, bilmem ki nasıl söylesem''
(bkz: unutursun için yana yana)
müzeyyen senar yorumuyla darmadağın eden nihavend parça.*
(bkz: eski sevgili)
unutturur unuttur endişeye mahal yok...
1 kadeh rakıyla eşlik edilmesi farz olunan şaheser. müzeyyen senar'dan dinlenilmesi tavsiye edilir.
gece gece dinlenilince kalbe ağırlık yapan, böbreğe sancı sokturan olabilmekte olan nihavend.

önce sık ve kesit kesit sonrasında nefes almayı unutabiliyorsunuz.
harbi harbi; insanlar dertlensin, bir yere bakakalıversin diye yazılmış olsa gerek.

bunun taş plağını alacaksın, takacaksın gramofona, kuracaksın çilingir sofrasını, kesit kesit alınan nefes paraleninde içeceksin aslan sütünü.

" bilmem ki nasıl söylesem. "
Müzeyyen Senar'ın gevrek güzel sesinden dinlendiğinde alıp sizi sevdiğinize götüren muhteşem şarkıdır.
"Bir sisli hazan kesilir ruhum eğer seni görmesem
Neşemde sen, hüznümde sen, bilmem ki nasıl söylesem " *
70'lik olsa da açsak dedirten şarkı. *
http://www.youtube.com/watch?v=XXnHubcpddI
(bkz: müzeyyen senar)
düzen böyle bu gemide,
eskiler yiter yenide,
beni değil kendini de
unutursun mihribanım.
Dinlenecekse m. Senardan dinlenmelidir.
Neşemde sen hüznümde sen bilmem ki nasıl söylesem
Diye sözleri olan güzel bir beste.
ata demirer'in çok güzel yorumladığı muazzam eser.