bugün

akıl almaz bir ikiyüzlülük örneği. kafirlerin bulduğu bir kolaylığı müslümanların kullanmaması lazım çünkü. kuran'ı kerim öyle emreder fakat biz göz göre göre günaha giriyoruz böyle.

nikola tesla görse küfrederdi size.
"çok kesin bilgilere sahip olmadan din konularının konuşulması çok sakıncalıdır.
bir helal'e haram haram'a helal demek insanı dinden çıkarır.
böyle konular sağdece mantık yürütülerek konuşulmaz.
sık sık kelime-i şehadet getirmemiz gerek"

hadisi şerif
ilim çin'de de olsa gidip alınız.
genelde polis karakollarında insanları hareketlendirmek için kullanılan elektriğin toplumun hizmetine sunulduğunu belirtir dilek.
(bkz: bir ateistin sanrıları)
müslümanların, kafirlerin bulduğu şeyleri kullanmaması biyerde yazıyor sanan cahillerin şaşırdıkları olaydır. müslümanlıkta ibadetine temel dini konulara ters düşmeyen bu icattan yararlanmak gayet normaldir. (ya kime neyi açıklıyorum en iyisi abicim sen bi çay koy)
(bkz: bir dinsizin aptallıgı)
müslümanların elektrik kullanması ile ilgili aşağıdaki olay gayet açıklayıcı olup müslümanın ilmi gelişmelere açıklığının ifadesidir... o günün kandiliyle bugünün elektriği yahut nükleer füzesi velhasıl gelişim adına dine ters düşmeyen herşeyi kıyas yapabiliriz kanısındayım...

"Kutlu Doğum sahibinin hayranlık uyandıran hallerinden
Faydalı icat ve teknolojik buluşların kim tarafından bulunursa bulunsun sahip çıkılıp Müslümanların istifadesine sunulmasını isterdi.

Bir gün bir tüccar sahabi Şam'daki Hıristiyanlardan aldığı bir kandili getirip mescide asmıştı. Gelenler bunun Hıristiyanların buluşu olduğunu öğrenince, 'Müslümanların mescidine Hıristiyan'ın buluşunu mu asıyorsun?' diye tereddüt göstermişlerdi.

Az sonra Efendimiz (sas) gelip dumansız, külsüz yanıp ışık veren kandili görünce, 'Kim getirdi bunu?' diye sordu. Suçlu gösterir gibi gösterdiler. Bunun üzerine kandili getiren Temimdari'ye tebessümle bakarak şöyle dedi:

- Sen bizim mescidimizi aydınlattın, Allah da senin kabrini aydınlatsın!.. Sözlerine şunu da ekledi:

- Faydalı şeyler Müslüman'ın kaybettiği malı gibidir. Hangi ırk ve dinde görülürse görülsün sahip çıkılıp Müslümanların istifadesine sunulmalıdır.

Evet, şimdi düşünme sırası. "Bir saat düşünmek bir sene nafile ibadetten üstündür!" diye de uyarmıştı bizleri.

a.sahin@zaman.com.tr

21 Nisan 2010, Çarşamba
hristiyanların her türlü aşıyı kullanması kadar normaldir. tabi bu cahil ilk mikrobu bir müslümanın keşfettiğini ve modern aşının temelini attığını bilmez.
kullanmamasından iyidir.
Söyleyen kişinin Kuran'ı okuyarak iddiasına kattığı cümlenin aslında varolmadığını anlamasıyla bitebilecek basit ve çocukça bir şeydir.

Kaldı ki biz Nicola Tesla'nın alternatif akımını değil, Thomas Edison'un icadı olan elektriği kullanıyoruz. Dolayısıyla Tesla karışmazdı bu işe...
dene bakalım bi kaç gün kullanmamayı. o zaman yine aynı yargıda bulunabiliyomusun. kendine kafir sıfatını yakıştırıyosan o başka.
çok fazla boş vakte sahip insanlar bu sıralarda çok düşünüyor olsa gerek ki bu derece uçuk tespitler ortaya çıkıyor. (bkz: ne kullanıyorsan aynısından istiyorum)
''ilim çin'de dahi olsa getiriniz.''

hadis-i şerif.

bu hadisle çürütülebilecek görüş. kaldı ki islami görüşte tüm insanlar eşittir, tanrıdan bir parçadır her biri. müslüman olmayanlara farklı bir gözle bakma hakkını tanrı kimseye vermemiştir. farklılıkları ancak ahiret gününde sevaplar ve günahlar tartıldığında ortaya çıkacaktır. bu yüzden bu dünyada bir insanın yaptığı faydalı şey o kim olursa olsun insanlığa malolabilir, kötü şeyler ise ibret vesilesidir.

müslüman olmayan biri olarak böyle saçma görüşlere ve önermelere ben bile dayanamıyorum. ''inanmayanlar ölsün gebersin hepsi pezevenklerin!!'' tarzı görüşler ne oranda saçma ise bunlar da o oranda saçma.
allah ın gönderdiği kuran da ben yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattım demiştir.

yani elektriği bulan adam da başka bir yaratıcının memleketinden getirmedi.müslümanlar elbette hayırlı işler için kullanacak ve şükrünü edecekler israf etmeyecekler.

kuran da olmayan şeyleri varmış gibi gösteren de cehennemin dibini boylasın mı?