bugün

ortadoğuda müslüman ülkelere karşı yürütülen aleni savaşa sesini çıkartamayan kişidir.

seçim meydanlarında, grup toplantılarında sürekli bahsettiği ortadoğuda birlik naralarının amacı sebebi ortaya çıkmıştır.

aslında anlatmak istediği islam dünyasını tamamen amerika ve ab ye teslim etmektir.

önce tunus, ardından mısır, sonra libya. sırada neresi var? bayreyn mi? yoksa yemen mi? ya da fas? veyahut cezayir? acaba suudi arabistan olabilir mi?

ya da en son sıra bize gelir mi dersiniz?
*

şimdi üç öküzün hikayesini bilmeyeniniz yoktur ama ben yine de anlatıcam kısa özetle.

akça öküz, kara öküz ve sarı öküzün hikayesidir bu.

bir zamanlar dağda bayırda hep birlikte gezen üç öküz varmış. akça öküz, sarı öküz ve kara öküz hiçbir sürüye katılmazlar ve birbirlerinden ayrılmazlarmış.

aslan ise kendine avlanacak av bulamamış iyice acımış ormanda gezerken bizimkilerin otlağına düşmüş. bizim öküzler bir korkuyla birbirlerine yanaşmışlar bunu göen aslan

-korkmayın korkmayın demiş size zarar vermicem buraya sizi korumaya geldim. sonra devam etmiş.. son zamanlarda kaplan sırtlan vs çok azdı kendinize bakar olun ama korkmayın ben burdayım demiş.

sonra bir ara su içmeye giden akça öküzün ardınan hemen kara öküzle sarı öküzü yanına almış fitlemeye başlamış. bu çok beyaz geceleri yerimizi belli ediyor bundan kurtulmamız lazım demiş. tabi öküzler haklı bulmuşlar.

aslan devam etmiş: "şimdi bunu otlaktan dışarı gönderirsek hem yerimizi belli etmiş oluruz hem de akça öküz düşmanlara yem olur. yani hem tehlike yaratmış hem de düşmanlarımıza iyilik yapmış olacağız. diyorum ki akça öküzü ben yiyeyim de düşmanlara yar olmasın." kara öküzle sarı öküz bu fikre de katılmışlar ve akça öküz hemen aslanın midesine göçüvermiş.

aradan birkaç gün daha geçmiş, bu kez kara öküz ırmağa su içmeye gittiğinde aslan sarı öküzle konuşmuş ve kara öküzün karalığının yarattığı tehlikeleri anlatmış. sarı öküz çabuk ikna olmuş ve kara öküz de aslanın midesine gitmiş. birkaç gün sonra aslan yine acıkmış ve sarı öküzü yanına çağırmış.

sarı öküz gelmiş ve meraklı bakışlarla aslanın karşısında durmuş.

aslan kükremiş: "ey öküz oğlu öküz! niye öyle bakıyorsun?

sıranın sana geleceğini hiç düsünmedin mi?

üstelik sana renginin sarılığıyla ilgili hikaye anlatmama da gerek yok!"

sonra bir pençede sarı öküzü devirmiş ve midesine indirmiş.
emperyalizmn kölesi olmuş kişidir. sadece kendisine verilen emirleri uygular.

kendi ülkesinin başına gelecekler umrunda bile değildir bol bol gemiciklere sahip olduğu sürece.
yahudilerden övünç madalyası almış, abd'nin bop memuru olan şahıstır.
emperyal destekle ayakta kalmasını, emperyallerin politikalarına koşulsuz destek vermesine borçlu olduğunu yaşadığı her an unutmayan, ancak emperyalerin kendisine iç politikada zor duruma düşmemesi için arada bir efelenme izni verdikleri, BOP eşbaşkanı olmakla ve Tatlıses'ten delikanlılığını teyit mesajı almakla övünen başbakandır.
bop eşbaşkanıdır, abd ne emrederse onu yapar.
seyirci kalmayıp ne yapacağını bilemediğim başbakandır. isterseniz 1 tugay asker yollayalım lübnan.a ne dersiniz. haa onu yapsa bu sefer de kendi memleketini unuttu araplara destek olmaya gitti dersiniz. aslında başbakanın abd ve ab.ye cahilce kafa tutmasını, sonra da o ülkelerin desteğiyle türkiyenin ekseni kaydı ayağına hükümeti zayıflatmayı isteyen çok insan var bu ülkede.
tayyibin müslüman olmadığının tasdiknamesidir.
lan napsın gerizekalılar? iki ucu boklu değnek. gidip yardımcı olup abd-kanada-fransa gibi ülkeleri mi karşısına alsın? o zaman da arap yalakası olur. ordusunu gönderip libyalıları öldürmüyor ya...
(bkz: reel politiğin dayanılmaz çekiciliği)
(bkz: başbakan olmanın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: rte işine gelince dini kullanıyor gerçeği)
şu an laik olmakla meşgul erdoğan.
iyi ki ulusalcıların tavsiyelerine uymayan kişidir. adam araplara destek olsa kötü, olmasa kötü. nedir bu fırıldaklık. tüh ya ben de soruyorum, fırıldak deyince aklıma kılıçdaroğlu geldi gene.
kendi inancı ve dini ile aykırı düşen kişidir aynı zamanda.

her ortamda müslüman olduğundan dem vurur, boy boy cami önlerinde fotolar çektirir ama bir müslümana eziyet edildiğinde çifte standard ayrımcılık yapıldığı hop ne oluyor dyemez.

tek bildiği şey van minit tir bu kişinin.

ha unutmadan ne oldu o mavi marmara konusu, hani öyle bir olay vardı unutmadınız değil mi?

sonucu ne oldu onun?
söz konusu libya-ırak vb yavşak ülkelerse o bombalardan bir tane daha atmak farzdır.
hadi şu batıya gününü göster diyerek kendisini gaza getirmeye çalışanlara itibar etmemesi gereken başbakandır. israile posta koymaya benzemez bu. ortada bm kararları var, üstelik batının bir çok ülkesi ortak hareket ediyor, sorumlu bir başbakan böyle bir durumda olayları dikkatli analiz eder, öfkeyle kalkmaz, 70 milyonun kaderiyle oynamaz, zira batıya posta koysa, burada kendisini duyarsızlıkla eleştirenlerin, o zaman "niye posta koydun batıya" diye kendisini tefe koyacaklarından adım gibi eminim.
yeni bir davos çıkışına hazırlanan erdoğan'dır. az biraz sabır. gerekli temaslar tamamlansın, konuşma metni bitsin, olaya dahil olacaktır.
ben de ne zamandır böyle bir başlığın açılmasını bekliyordum. zira bazı ak parti seçmenlerini bir tek bu yolla ak parti'den soğutabilirsiniz. yaşları epey geçgin olan, sabit fikirli insanları kasıt ediyorum. sizler alınmayınız üzerinize. onlar bu sözlük içerisinde yer almıyorlar. yer alsalar da farketmez.

inanır mısınız; ben de kendimden nefret ediyorum şu an.
katile katil demesini biliriz diyen erdoğan'dır. bir tek israil'e diyebildi katil diye. bir fransa götü boklusuna bile laf edemedi. (bkz: yazıklar olsun)
iyi de arkadaşım tayyip zaten kaddafi düşmanı değil mi?fransa da kaddafi düşmanıysa ortada bi sorun yok.
erdoğan bir çok açıdan eleştirilesi bir liderdir ama bu açıdan değil. biz henüz kendi içimizde katledilen asker kardeşlerimize bir çare bulamıyoruz ( erdoğan eleştirilmelidir). zira diplomasi ani çıkışları kaldırmaz. onun için ilk önce kendi derdimize deva, sonrasında kardeşimizin derdine deva olmalıyız.
hayatlarında tayyip erdoğanla on saniye konuşmuşluğu olmayanların klavye başında hakkında fanteziler uydurduğu başbakandır. sen klavye başında boyundan büyük konularda ahkam kesmeye devam et, rahatla, bişey dediğimiz yok, ama ankarada işler büyük ihtimalle öyle dönmüyordur, sen burda klavyenle bol bol sallarken acaba gizli kapılar ardında neler konuşuluyor, koca koca siyaset bilimciler, analizciler bile doğru dürüst tahminde bulunamazken buradakilerin başbakanın tepkilerini analiz etmesi de ayrı bi komedi. cahillik böyle bişey işte.
bir an erdoğan dinin ve müslümanların savunucusuyduda haberim mi yoktu diye düşündürten olaydır.
zaten (bkz: bop) eş başkanı olan adamdan beklenmeyecek davranıştır.
--spoiler--
hayatlarında tayyip erdoğanla on saniye konuşmuşluğu olmayanların klavye başında hakkında fanteziler uydurduğu başbakandır. sen klavye başında boyundan büyük konularda ahkam kesmeye devam et, rahatla, bişey dediğimiz yok, ama ankarada işler büyük ihtimalle öyle dönmüyordur, sen burda klavyenle bol bol sallarken acaba gizli kapılar ardında neler konuşuluyor, koca koca siyaset bilimciler, analizciler bile doğru dürüst tahminde bulunamazken buradakilerin başbakanın tepkilerini analiz etmesi de ayrı bi komedi. cahillik böyle bişey işte.
--spoiler--

(bkz: meee meee meeee)