Dini inancını gözden geçirmesi gereken insan.
laik kızı sevmektedir. onun suyuna gider.
ülkede yaşayan azınlıkları düşünmekte fayda var o zaman bütün kiliseleri yakamamız mı gerekir ayrıca ana yasada devletin dini islamdır mı yazıyor ayrıca evet müslümanım ama müslümanlık inancını sadece şeriata bağlayacakta değilim biz kendi içimizde şeiratı yaşıyoruz zaten kimsenin malına göz dikme,kimsenin malını çalma vb değil midir allah'ın kuralları bunlara uyuyorsan zaten gerçekten müslümansın demektir.
şimdi şeriat Allah'ın emir ve yasaklarına göre ülkenin yöneltilmesi demektir. yani şeriat istemiyorum diyen şeriata karşıyım diyen Allah'ın emir ve yasasklarına karşı gelmiş olur sonu iyi değildir. şunuda belirtmek gerek şuan şeriatla yönetilen müslüman devleti yoktur.
21.yy zekasıyla düşünebilen zeki insandır.
şeriattan kast edilenin bir takım emevi örfleri olduğunu bilen müslümandır.
normal insandır.
şimdi (bkz: lütfen gider misiniz soyunurum bak lütfen)
şüphesiz ki laiktir.
kişiyi götüyle güldürmek suretiyle yerlere yatıran entryler barındıran başlıktır.
ba ba ba neymiş, şeriat islamın 5 şartından birisi değilmiş.
lan amına koyayım bari bilmediğimiz konularda işkembelerimizi yormayalım değil mi?
şeriat nedir evladım önce bir araştırmak gereklidir.
"şeriat bunların içinde yok. bak yazmıyor işte" dediğin o 5 şartın toplamının fazlasıdır şeriat.
o senin haftada 1 saat gördüğün derste öğrendiğin 5 kuralın temelidir.

alın size kanıt. sistemin zorbalığına dair kanıt.
insanımız nasıl çelişkiye düşüyor.

- şeriat ne mahmut?
+ öcü öğretmenim.
- müslüman mısın mahmut?
+ evet öğretmenim.

insanı dinden çıkartıyorlar.

bir de bir video vardı. doğuş ve 2 bayan spiker var tv programında. diyalog şöyle:

doğuş: şeriat gelsin yahu. ben istiyorum.
spiker1: yok hayır hayır bla bla...
spiker2: alllllllah korusun!

yeterli bence.
başlık yanlıştır. müslüman olmasına rağmen şeriat istemeyen insan değil, 'müslüman olduğunu iddia etmesine rağmen şeriat istemeyen insan' olmalıdır. müslüman teslim olan demektir. şeriatı istemeyen teslim olmamıştır yani müslüman değildir.
Dinimizdeki şeriat, iran'daki şeriat değil ve ya sert dini kurallar değil. Dinin emrettiği kurallara uymak asıl şeriattır. Anlamını böyle bilirsen eğer şeriatı istersin ama Arap ülkelerindeki şeriat mı Asla!
çoğu insandır. hatta o kadar çoktur ki isteyen kişiler azınlıkta bulunmaktadırlar. (bkz: uğraşsın gariplerim)
Şeriat'ın günümüzdeki uygulanış şeklini birkaç arap ülkesinde yaşananlardan görüp, bilgi sahibi olduktan sonra, şuanki haliye müslümanlıkla uzaktan yakından alakası olmadığının ve tamamen canilikten ibaret olduğunun farkına varmış, aklıselim kişilerden oluşan ve ülkemizde azınlıkda olan insanlardan herhangi biridir.
çarpıtılmış, arap kafasına göre üstünde oynama yapılmış şeriatın farkında olup şeriatı allah'ın emir ve yasakları olarak benimseyen insandır.
aydın insandır.
istememekle kalmaz islamiyet dışı emevi şeriatını isteyen dinsiz köpeklerin uygun yerlerine de monte etmek ister. öyle de dininden dinayetinden haberlidir. peygamberi inkar eden sözde müslümanlığa çok kıl gider.
yoktur.

ha ne vardır o zaman?

kendisini müslüman sanan ve şeriat(allah'ın kanunları) istemeyen insandır. çünkü şeriat istemiyorum demek allah muhafaza insanı dinden çıkaran bir küfür kelimesidir.

bu yüzden fazla uzatmak yerine bu konuyu yüzde 85 i cahil türk milletine neyin ne olduğu anlatılmalı, sonra seçme hakkı kendilerine bırakılmalıdır.
islam dininde hiç bir kul, allah adına hükmemedemez. bu yüzden saçma olan söylemdir. kendi kurdukları dini yaşam formunu doğru kabul edip insanlara empoze etmeye çalışan ve sözlükte ya da sosyal yaşamda bunun üzerinden aforizma sıçan islamcılara bir tavsiyem var; herkes sizin gibi değil, insanlara din ölçeğide bakmayı kesin, ne zaman insanlara dinine göre değil insan olduğu için kardeşçe yaklaşacaksınız, asıl o zaman insan olacaksınız!!
şeriat istemesi gerekli olan insandır. müslümanım diyorsa dinin gerekli gördüğü kurallar çerçevesinde şekillenen yaptırımlara da uymalıdır. ama şöyle bir sorun da vardır ki problem bu konuda ortaya çıkıyor. bu şeriat kurallarını oluşturacak olanlar kimler olacak? işte bu soruyu sorduğumuzda ve cevabı bizi tedirgin ettikten sonra aslında müslümanların hatırı sayılır bir kesimi şeriat istemiyor kanısındayım. düşünsenize şimdi ülkede şeriat uygulandığını. ee kim, neye göre belirleyecek bu kuralları? tamam kuran-ı kerim oluşturacak tabanı elbette ama kimin elinden çıkacak? herkesin kayıtsız onay vereceği bir şeriata göre belirlenecek hukuk kuralları oluşturmak çok zor olacak ve sorun da burda kendini gösteriyor. böylece bu başlıkta bize şaşırtıcı geliyor.
(bkz: müslüman olup şeriatçı olmayan insan)
şeriat o ne lan . gay mi olalım hepimiz kızları ancak ninja vaziyetindemi görelim. bende müslümanım .
aklı başında insandır.
ılımlı islamı savunan insan müsveddesidir.
alevi olan insandır.
okuduğunu anlama kapasitesine sahip insandır.zira kur'an-ı kerim'de devletin yönetim şekline dair bir bilgi yoktur bahsedilen ayet yönetim şekli ile alakalı değildir.