bugün

türkiye nin en büyük sanatçılarından biriydi.
allah rahmet eylesin.
evet sanatçıydı. sanat insanın içindeki duygulara seslenebilmendir. ve müslüm bunu yapıyordu.
bu şahısın yaptığı müziğe laf atan piyanist bozuntusu geberse inanın umrumda olmazdı. müslüm birilerine küfrederek siyasi olarak it sürüsünü arkasına alarak bir yerlere gelmedi, adını o şekilde duyurmadı. o piyanist bozuntusunun bu şahsın müziğine laf edebilmesi için önce müslümün 1000 de 1 i kadar adam olabilmesi lazımdır.
kına yaksın o orgu alsın artık...neyse.

büyük adamdı. severdik.
sen gerçektende kaliteli adamdın. allah rahmet eylesin. nur içinde yat .
gerçekten ölmesine üzüldüğüm tek sanatçı allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...
hayatta yaptıkları kimseyi bağlamaz. uyuşturucu mu kullanmış kullansın kendisine zarar, sana enjekte etmedi ya! allah rahmet eylesin.
uyuşturucu değil esrar kullandığını kulaktan dolma da olsa biliyoruz, duyuyoruz. doğrudur değildir bilinmez fakat orhan gencebay'ın son zamanlarda yaptığı söylemlere bakılırsa ve ekranlarda boy gösterdiği şekillere bakılırsa gerçekten baba bi adamdır. saygılı ve dürüst bi adamdır bu sebepten de kulanıyorduysa bile esrar kullanıp kullanmaması zerre kadar önemli değildir. sevdiğim çok şarkısı vardır. Allah rahmet eylesin.

orhan gencebay'ın anısı: http://haber.rotahaber.co...rla-yaptirmis_348606.html
milyonları peşinden sürüklemeyi başarabilmiş nadir sanatçılardan. bunun gururuyla öldü... hep sevildi. herkesçe. nur içinde yatsın...
hikayesini bilmediğim dönemlerde babamın sessiz hüzünlerine katık ettiği sesine bir türlü alışamadığım, hikayesini öğrendikçe sesine ve sesinde biriken hüzne, hasrete eyvallah demeye başladığım, hele hele (bkz: şu dağlarda kar olsaydım)ı ile meşk olduğum hikayemde sesi ile yaşayacak bir garip işte.
http://www.youtube.com/watch?v=h3j8KTHCOk8
kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde, ne yaptıysam kendimi avutamadım..

seni unutmayacağız baba, cennette görüşmek nasibimiz olsun.
ibrahim tatlısesin şok açıklamalar yaptığı üstad.
şöyle diyor ibrahim tatlıses ; Senaryo hastanenin aynen planladığı gibi gitti. Baba zaten 1 hafta önce vefat etmişti. Bununla ilgili menajerinin de haberi vardı. Benim de haberim vardı. Hatta hastaneden bir doktor Müslüm Babanın ex olduğunu fakat ailesine söyleyemedikleri için cihaza bağlı tuttuklarını bizzat benim bir yakınıma söylemiş. Doktorlar kimi uyutuyor. Babanın beyin ölümü bir hafta önce gerçekleşmişti zaten. Ben bunu dün akşam sayın Sağlık Bakanımızla, Sezen Aksu’yla ve ayrıca Hülya Avşar’la da paylaşmıştım. Babanın ölümü kalp yetmezliği, akciğer falan filan değil. Resmen yoğun bakımda kaptığı mikroptan öldü. Dün akşam sayın Sağlık Bakanımıza babanın birkaç gün önce yaşadığı yönünde yapılan açıklamaların yalan olduğunu, yarın hastanenin ölüm haberini duyuracağını söylemiştim. Ve aynen de öyle oldu. Rahmetli babamın da dediği gibi ölü bizim Allah rahmet eylesin. Babaya Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah mekanını cennet etsin…
sarkilar senin icin
bir mana var sozlerinde
gunduzum seninle gecem seninle
her sabah sarkilariyla lise hayatima damga vurmus bugun vefat eden dunyaca unlu sanatci .
2010 dunya basketbol sampiyonasi acilis toreninde sahne almis ve sesini tum dunyaya dinleterek bir sanatcinin ulasabilecegi en yuksek seviyeye ulasmistir. iyidir kotudur bilmiyorum, rahmetliyi dinlemem ama hem kendi jenerasyonu olsun hemde benim jenerasyonum olsun hep saygi duyulan bir isim oldu.
(bkz: o hastanede yatan müslüm gürses olmasaydı)
dinleyen dinlemeyen herkesi ölümüyle üzmüş baba arebeskci. allah rahmet eylesin..
artık moral kalmadı, öyle zor günler geçiriyoruz ki, önce neşet ertaş ustamızı kaybettik, ardından müslüm gürses babamızı, allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
" Konuşsana birtanem neden hep susuyorsun, susmak neyi halleder? Neden anlatmıyorsun.. " sözlerini içinde barındıran nice mükemmel şarkıları olan Türk arabesk müziğinin Babasıdır.
sanat dünyasının saygı duyulası, efendi kişiliklerindendi. etliye sütlüye bulaşmayan kendi halinde bir kişiydi. onu dinlemeyenler bile büyük saygı ve sevgi duyarlardı, eminim buna!

allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, yakınlarına da büyük sabır versin!
(bkz: kedi) 9 canlı baba.
allah rahmet eylesin, ailesine ve sevenlerine allah sabır versin.

kendisinin de konuştuğu kısa bir belgeselini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=jM3tdZylPc8
Bir avuç gözyaşını ellerimize dolduran büyük sanatçı. Şarkılarınla ağlamış olmak bile bir şerefti bizim için. Mekanın cennet olsun.
her tarzda her kafada insanın ortak bir keyifle dinlediği , sevdiği , saygı duyduğu nadir yorumculardan . hepimiz ölücez ama sanırım hepimiz onun gibi ardımızda bu denli derin izler bırakamayacağız sanırım
bizim gibi götü kalkiklarin degil, gariplerin "baba"siydi.
kalender insan, efsane yorumcu, adam gibi adam. şimdiden özledik baba, mekanın cennet olsun.
bu nasil bir 2013'tür arkadaş... giden gidene yahu, allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun inşallah..
arabesk dünyasının eyyüb'ü...

acılarımızın, yalnızlıklarımızın, aşklarımızın, ayrılıklarımızın tanığı şarkıların için sana
sonsuz minnetler baba.

dediğin gibi
bitmeyen bir hayat bizi bekliyor
canın ne isterse rabbin var diyor
öyle yaratmış ki sözler yetmiyor
cennet bahçesine girmek ne güzel
mekanın cennet olsun

http://www.youtube.com/watch?v=ezdqDvfsYvA
bir idol, bir ekol, yüce bir değer. şarkıları insanlarda kendini jiletleme etkisi yaratan yegane sanatçı. nur içinde yat.
güncel Önemli Başlıklar