bugün

Neden mükemmeliyetçisin fakat mükemmel değilsin? Kimse mükemmel değildir ki. Sadece değer verdiğin, sevdiğin şeyler sana bir süre kusursuz gelir. Hislerin öldükten sonra ya da öldürüldükten sonra gözündeki perde iner ve gerçekleri görürsün.
mükemmel dost arayan dostsuz kalır.
mükemmeliyetçi biri olarak sana şunu söylüyorum mükemmeliyetçi insan; derhal bu huyundan vazgeç! erkrn yaşta saçların beyazlar, çökersin. sıkıntı sinir stresten orana burana ağrılar girer hastalıklar çıkar. geceleri düşüncelerden uyuyamaz baş ağrılarından hiç bir şeyden zevk alamaz hale gelirsin. seninle alaka ucu sana dokunan ama başkasının yapması gekeken işleri kontrol etmekten kendine vakit ayıramazsın. bu kadar detaycı ve takıntılı olma koy götüne ya sen mi kurtaracaksın şirketi memleketi.
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz.
Go home yankee go home.
- mükemmel abi evde mi yinge?
+ Hee...
Beni yakından tanımasını tavsiye edebilirim.
Şükreden huzuru, şükretmeyen babayı bulur.
Mükemmellik; ideallerine, ilkelerine ve beklentilerine uygunlukla eşdeğerdir.

Başlıktaki tanımda da belirtilmiş; bu kişiye göre değişir.

Çok basit örnekler olacak belki ama;

Messi mı Ronaldo mu?
Kemal Sunal mı Şener Şen mi?
Al Pacino mu Robert de Niro mu?
Nike mı Adidas mı?
Arnold Schwarzenegger mi Sylvester Stallone mu?
Android mı ios mu?
Kenan imirzalıoğlu mu Kıvanç Tatlıtuğ mu?
Edison mu Tesla mı?
Burger king mı Mc Donalds mı?
Lenin mi Marks mı?
soğanlı menemen mi soğansız menemen mı?
intel mi Amd mi?
tolstoy mu dostoyevski mı?

Bu durumda; mükemmeli arayan birine söylenebilecek en güzel söz;

'ideallerinden ve tercihlerinden vazgeçme', olacaktır.
doğru yoldasın.
mükemmeli arıyorsan önce kendin mükemmel olmalısın.
mükemmel dost arayan dostsuz kalır.
Bu psikolojik bir rahatsızlıktır.
mesela şuan " ulan tedavi alsın mı yazayım yoksa tedavi görsün mü yazayım" diye arada kaldım. Ne önemi var ki değil mi. Var işte. Hastalıktır net.
(bkz: mükemmeliyetçilik).
Aynen devam kardeşim, denebilir.

Hayatım boyunca mükemmeli aradım. Aile konusunda, karşı cins konusunda, arkadaş konusunda... illa her doğrum karşı tarafta da olacak diye direttim kendi içimde. Bunun pek bir zararını görmedim. Hayatımda sadece Aleyna tilki söylemiyle parmakla gösterilecek kalitede insanlar oldu. Tek tük ama öz.

Aksini kalbim ve mantığım götürmez.
Doğru adrese geldin.
Geç şöyle otur hele.