bugün

Mehmet Baransu nasıl Hanefi Avcı'dan 3 ay sonra kitap cikardıysa Müjdat gezen de bal gibi çıkarır.

(bkz: mösyö)
(bkz: haliç te yaşayan simonlar)
Bende yazim diyorum ama tutulması için ya Kemalist olmak yada hükümete sövüp saymak lazım, buda benim tarzım olmadığı için vazgeçtim.
Türkiye'de çok anlaşılmayan bir durum var. Kitap yazmak çok büyük bir iş gibi algılanıyor. Hayır değil. Kitap, bir insanın kendini ifade edişidir. Nice tanınmayan yazarlar vardır. Onlar kendilerini ifade etmek için yazarlar. Düşüncelerini anlatmak için yazarlar. Çünkü kitap kendini ifade etme araçlarından biridir. Nasıl konuşma yapıldığı gibi, kitap da yazılır. Dünyada ve Türkiye'de bunun bir çok örneği var. Kitaptan çok da büyük paralar kazanılmıyor. Yani imkanı olan herkes bir kitap yayınlayabilir. Bu düşünceyi açıklama gibi doğal bir şeydir. Bunun sektör boyutu da var kesinlikle. Fakat dediğim gibi bu gibi kitaplardan ne kadar para kazanacaksın? Burada esas olan okurlara ulaşıp, onların fikirlerine girmektir. O yüzden Müjdat Gezenin ya da başka birinin kitap yayımlamasında bir sakınca yok. Aksine daha çok yazar, daha çok kitap yayımlayabilmeli. Külturel olarak zenginleşebilmemiz için.
can dündar'ın tutuklandiktan sonra çıkardigi kitap geldi aklıma:)
Bence bu önce kitabı yazdı, sonra çıngar çıkarıp reklamını yaptı,sonrada kitabı bastırdı. Kemalistler şimdi buna çullanır.