bugün

yüzde 52 hayır, yüzde 48 evet gibi bir sonuç olacaktır.

zaten bu sonuç referandum gecesi sayın meral akşener, ümit özdağ ve bazı chp'liler tarafından bu şekilde açıklanmıştı.
(bkz: evet yüzde 48 hayır yüzde 52)

yani bu insanlar bu sonucu açıklarken bir şeyi bilerek açıklamışlar.
mühürsüz evet oyları 2.5 milyon olduğuna göre en az %3.5-%4 düşecektir evet yüzdesi ve hayır yüzdesi %52'lere çıkacaktır.
(bkz: hayır oyu en az yüzde 53)
evet aleyhinde olsa, referandum sonucunu değiştirmeyecek olsa bu oyları çoktan iptal edip, tartışmaya son noktayı koyarlardı.
şüphesiz değişmeyecek sonuçtur. ancak hayaller güzeldir. tek teselli ysk dan gelecek cevap.. o da referandumun meşru olduğu yönünde olur.

görsel
Bunu ciddiye almayıp da doğru dürüst açıklama yapmazlarsa toplumda çatışma zemini hazırlarlar.
Ben de aşırı rahatsızım mühürsüz oylara gün ortasında sayılsın diyen yskdan.
Hayır da olsa evet de farketmez hiçbir devlet evrakinda mühür olmadan geçerli sayılmaz bunu çocuklar bile bilirken toplumun %48ine ben yaptım oldu mantığıyla dayatmak rahatsızlıktan başka bir sonuç doğurmaz.
yüzde 52 Hayır olacak durumdur.
rte %52 ile cumhurbaşkanı seçilmişti .

unutmayın emi çocuğum .
Mühürsüz oy pusulaları yapılan hilenin bir yüzüdür.
Chp'nin acıklamasına göre başka şehirde olduğu için oy vermeye gidemeyen insanların yerine oy kullandırılıp imza atılması gibi hileler de yapılmış.
görende mühürsüz oyların hepsi evet yada hayır sanacak .

onlarında % desi aynı olacağından sonuç değişmeyecektir .

mühürsüz evet oy oranı %51

mühürsüz hayır oy oranı %49

kaldıki sandıklar açılmaya başladığında belliydi evetler hep öndeydi .

cehape nin açıklamalarını dinlerseniz her zaman kaybedersiniz beyler .

8 kere kaybetmek yetmedimi hala .

hay hay 9 zaten hazır allah ın izniyle .
ikinci derece önem taşıyan sonuçtur.

asıl mühim olan referandumda yapılan hukuk katliamından dönülmesidir.

hukuk devleti miyiz, yoksa kabile devleti mi?

mühim olan budur...
bazı hıyarların leblebi kadar kafaları ile akıllarınca ti ye aldıkları mevzudur. o hıyar gireceği yeri bilir merak etmeyin..

bu gevşekler ortada hırsızlık var yok umursamıyorlar. alenen hırsızlık var ama oldu bittiye gelsin istiyorlar. utanma arlanma bunları terk edeli çoooook olmuş..
cehape hangi seçim sonrası bu naneleri yemedi ki .

herkes oy çalıyor ama cehape %23 le hiç kaybetmiyor .

güzel kafaymış .

çamaşır suyumu ?
akp'nin paralı çomarları havlamaya başladığına göre götler tutuştu diye düşündüren sonuçtur.

ortada hukuksuz bir durum var adam hazmedin diyor. hukuksuzluğu mu hazmedelim. iyi gelip kafana sıkayım ailene hazmedin diyeyim. ne kadar malsınız.

görsel
ortada her seçim sonrası ağlamalarınızdan başka bir şey yok .

yok saha kötüydü yok seyirci kötüydü yok köşe başındaki köfteci kötüydü .

8 inde de mi kötüydü .

yani sen %23 le iktidar olacağına inanıyorsun öylemi .

%77 duymasın bunu ama .

ağlamaktan başka bir şey gözükmüyor sizin için .

bükemediğin bile öpmesini öğreneceksin .
2014 yılında bitliste 1 mühürsüz oy çıktığı için seçimi iptal ettiren hangi partiydi ve bunu kabul eden hangi kurumdu? hadi bakalım bu soruyu bilene finalde 15 puan.
iyide sığır evladım zaten evet oyları bilmem kaç milyon yüzbin artıda değil mi.

Mühürsüz oyların hepsini sen nasıl evet olarak sayabiliyorsun.

Bu sorular ışığında tekrar hesap yap hayır oylarını evetin önüne geçir bakim nasıl bir matematik kullanıyorsun görelim.
Hayal dünyanız da olmasa hiç çekilmez bu memleket dimi?

Acınacak haldesiniz.
%52 hayırdır. Bütün anketlerin söylediği de budur. fakat kendi takımına haksız penaltı çalındığında size de bu sene 5 kere verildi ama diyen insanlara demokrasi öğretemezsiniz.

Kazanan haklıdır mantığı ile sorgulamayan, yaşanan süreci beyin süzgecinden geçirmeyen, geçirdiği halde bu sonuç adildir diyen varsa onları vicdanları ile baş başa bırakmak lazım.

Merak etmeyin köpeklerin dostluğu aralarına kemik düşene kadardır. Tıpkı feto süreci gibi bu namussuzlar bir gün birbirlerini satacak ve hesap verme korkusuyla tek tek bildiklerini söyleyeceklerdir.