bugün

1998 tarihli üçüncü opeth albümü olup pek meşhur demon of the fall'u da barındıran en sert opeth albümlerinden biridir..tracklist:

1. prologue
2. april ethereal
3. when
4. madrigal
5. the amen corner
6. demon of the fall
7. credence
8. karma
9. epilogue
my arms your hearse,konsept bir albumdur,her sarki bir sonraki sarkinin adi ile bitmektedir.zira opeth'in en sert albumudur.
konsept bir albüm olmasına veriyorum ki, bütün şarkılar ilginç bir biçimde birbirine benzemektedir. demon of the fall ve credence(haliyle) bu şarkıların arasından sıyrılır kanımca.

edit: allaaala salakmıymışım lan ben? ne benzemesi manyak şarkılar olm. allaala nası demişim böle birşeyi ben ya. neyse.
basslarını mikael akerfeldt'in yazıp kaydettiği albüm. martin mendez her ne kadar albüm kapağında gözükse de, akerfeldt, mendez gruba yeni katıldığı ve stüdyo kirasının süresi dolmak üzere olduğu için, bassları kendi yazıp, kaydetmiştir.
opeth'in 3.albümünün ismidir.
şarkı,öldükten sonra dünyaya sevgilisini görmek için ruh olarak dönen bir adamın yaşadıklarını anlatmaktadır
when' i barındırması bu albümü özel kılar herhalde. konser videoalrını izlemekle mükellefsinizdir ayrıca.
opethin, sonrasında dinlenen tüm albümlerden tat alamamaya yol açan eseridir.
bir kez dinlersin ve sanki sonra hiç bir riff burada duyduklarının yerini alamayacakmış gibi hissedersin. sanki başka şarkılar böylesine büyüleyici değildir.*
çok başkadır.