bugün

https://www.facebook.com/...t.php?eid=231381293544182 adresinden destek verilebilecek kampanya.
kitap okumayı seven çocukları sevindirecek kampanyadır.

desteklenmesi gerekir.
dünyanın en güzel, en sıcak çocuklarının olduğu şehre yapılan güzel kampanyadır, desteklenesidir.
facebook kullanmayan yazarlar da görünmeyeceği için de;

--spoiler--
Muş a giden otobüs firmaları ile görüştük, bagajları için herhangi bir ücret almayacaklar... sizde bulunduğunuz ildeki muş seyahat acentalarından ücretsiz gönderebilirsiniz.

söğütlü ilköğretim okulu için gerekli olan ihtiyaçları biz onunla belirledik...

1- Kırtasiye ve Giyim
2- Kücük hikaye kitapları (masal ağırlıklı)
3- Minder, kilim, Perde
4-Boyama Kitapları
5-Oyuncak
6-boya kalemleri...

Bulanık Anadolu Lisesi (Metin Hocanın görev yaptığı Lise)'nin kütüphanesi yokmuş. iletişim için telefon numarası 0436 3112300

burası için gerekli olanlar ise şöyle
1-Roman
2- Türk ve Dünya Klasikleri
3-A4 Kağıdı (Fotokopi için)
4-Pano
5-Kitap dolabı
6-kırtasiye malzemesi
--spoiler--
yazılacak son yer belki ama kargo ücreti ne kadar muşa ?
öncelikle o gönderilen kitapların gönderen kişiler tarafından okunmasını umduğum organizasyondur. benden okuduğum on kitap çıkar hadi bakalım.
ben bu tür kampanyalara karşıyım, kitap alacak ve gecinecek kadar nakit getiren işler ve işyerleri acılsın bölgenin halkından ve bölgede kurulacak tessislerden vergi alınmasın,anadolu aslanlarına cüzzamlı gibi bakılmasın.
güzel çocukların,güzel yüzlerini güldürecek çok güzel bir kampanya.mutlaka desteklenmeli.
desteklenmesi gereken güzel kampanyadır.
keşke kitabım olsa da paylaşsam. tıp kitapları yaramaz ki çocuklara.*
destek verilmesi gereken kampanyadır.
destek verilesi kampanyadır.
Kesinlikle desteklenmesi gereken kampanyadır.
Mukemmel bir kampanya iyi ki birilerinin aklına gelmiş.
bir muş'lu olarak bende teşekkürü borç bilir desteklediğimi belirtirim.
saçma kampanyadır.
çevrede o kadar çok desteğe ihtiyacı olan öğrenciler var ki.
muş a göndereceğime komşunun çocuğuna veririm daha iyi.
onun hiç olmazsa dağa çıkma gibi bir derdi yok.
burda ilgilenen bir arkadaş varsa kampanyanın ne zamana kadar devam ettiğini öğrenmek istiyorum.
(bkz: doğu acıtasyonu)

muş'a kitap yollansın. yollanmalı da. oralar da bizim toprağımız, o çocuklar da bizim milletimizin ferdi.

Ancak bir allah'ın kulu da çıkıp şu kırklareli'nin fakir köylerindeki öğrenciler için böyle bir kampanya yapsın.
bir allah'ın kulu da çıkıp şu doğu karadeniz'deki çocuklar için kampanya yapsın.

ama olmaz. niye olsun ki?
gereksiz kampanyadır efendim, özellikle bu kitap kampanyaları doğunun bütün şehirlerini gezmiş biri olarak söylemeliyim ki orada ki çocukların kitapla pek işi yok, hem ne yapsın sizin eskimiş kitabınızı.

hayıra geçilecekse arada para toplanıp okulların tadilatı yapılabilir. bu zamanda kitap kampanyası kadar saçma anlayış olamaz.
kampanyada faydası olan herkesin emeğine sağlık. çocuklarımızı kitapsız bırakmayalım. katılıyoruz efendim.
gördüğüm kadarıyla insanlıktan haberi olmayanların "insanlık" namına bir şeyler yapma amacıyla başlattığı kampanyadır.

bay mıdır, bayan mıdır bilemem söz konusu kampanyanın sahibi şahıs. onun için nasıl bir hitap şekli kullanacağımı bilemiyorum.

ancak; "götün yemiyorsa" ile başlayan cümleler kurarak karşındakini alt etmeyi, çürütmeyi zannediyorsa bu şahıslar yollayacakları kitapları kendileri okumamış demektir. zira "insanlık" böyle bir şeyi kabul etmez.

kimsenin götü bir şeyi "yememezlik" etmiyor, kimse merak etmesin. allah'a çok şükür kitabım da var, param da. milletimin çocuklarına 2. el kitabı layık görmem gider orjinalini alır yollarım yollarsam.
ama şu ülkedeki en büyük hatalardan birine ben prim vermem. doğu karadeniz, iç anadolu, trakya ve diğer bölgelerde sefalet gani iken; çocuklar tıpkı doğu illerindeki gibi okuyacak kitap bulamazken bu işi şova dönüşütürüp "hadi doğulu kardeşlerimize kitap yollayalım. yardıma muhtaçlar" demem.

ha bölmüş olacam konuyu ancak ne yaptığınızı da bilmiyorsunuz, neyden bahsettiğinizi de.
kitap okuyan adamın eline silah almaması olayı geyiktir, fasa fisodur. terör örgütü pkk'nın birçok üyesi üniversite mezunudur. pkk terörü ile mücadelede sık sık altı çizilen "eğitim" , kitap okutmak anlamında eğitim değildir.
Eğitim ile tek millet, tek devlet, tek bayrak şuuru vermektir. gerisi faso fisodur. orta sınıfın milli duyguları her daim güçlü olmuştur, olacaktır da.
eğer kitap göndermekteki amacınız siyasi ise terör örgütüne fanatik yetiştirmekten başka bir işe yaramaz yapacağınız iş.
etnik sorunlar, sosyoloji, terör işkembeden sallanacak; kanal d haberden takip edildiği kadarıyla ahkam kesilecek konularda değildir