bugün

aynı zamanda media playerın shuffle seceneğinin abuk subukaraya karışmış şarkı çalmasıyla da söylenebilecek durum.
Saçma bir söylemdir. Bilgisayar denen müthiş icat varolmasaydı internet de olmayacaktı, internet olmasaydı da en azından benim şimdiki gibi bir müzik zevkim olmayacaktı, piyasadaki belli sayıda müzikle alakalı olacaktım, yıllar boyu aynı şeyleri dinleyeyip durakcaktım.

Müzik için iyi bir sistem mi arıyorsunuz? MErak etmeyin yeterli parayı verip iyi bir ses kartı ve ses sistemini rahatlıkla alabilirsiniz. Mesela benim çoğu cd çalardan daha kaliteli ses veren bir sistemim var, nerdeyse her notayı seçebiliyorum, iyi ki varsın bilgisayar.
Bana kalırsa müzik denince durmalı,bu konu hassas...

Bundan yaklaşık 10 sene önce etrafta compact disk sözcüğünün ve onunla bir müzik dinlenebileceğini ve dinlenebilsede o kadar para nerden bulunabilir sorusunu soran ben.Müzik setimle arşiv yapma çılgınlığında metal gruplarının kasetlerini çekerdim param olursa da orjinal kaseti arşive koymak mükemmel bir zevkti benim için.Takii bundan 4 sene sonra bir bilgisayarım olunca o canım kasetlerime küstüm ve onları tavanarasına kaldırım,tarihe gömdüm anlayacağınız.Ama müzik zevkim oraya gitmedi benimle audio çılgınlığında onları mp3 e çevirerek devam etti.Audio cd ile mp3 arasında kaliteli bir müzik kulağı ve iyi tesisatı olan bir müzisyen arka plan sesleini seçebilir.bir audio parçanın yaklaşık 10/a ine yani mp3'e dönüşmesi budur işte.Ama bilgisayarla audio çılgınlığı biraz zor olabilir vede masraflı ve uğraşlı...Ama inanın ilk kolonum kendi icadımdı.Pentium 133 bir bilgisayarım vardı vede isa bir ses kartım uzun bir süre parasızlıktan sessizlikti benim için mp3ler ama icadım demiştim ya ikinci gitarım annemin bana atarak kırdığı gitarım yaniOnun alt eşik göbeğine yerleştirdiğim dandik bir ufak radyo hoparlorüyle beni 2 sene idare edebileceğini sanmazdım ama etti vede mükemmel bir sesle.Evet o tellerin sesini yoğuşturan gitar hoparlörede bir basınç alanı uygulayabiliyordu.Sonuç amfi bile bağlamadan gümbür gümbür bir ses...
Bunun yerine en mükemmel alternatif bana kalırsa sağlam bir ses kartı ve ses sisteminin yerleşimidir.Şu an bilgisayarımda piyasada orta diyebileceğimiz amatör olarak en güzel ses alınabilecek olan creative sound blaster 24bit external bir ses kartım var ama tek başına bir işe yaramaz.Onu destekleyen creative inspire serisi 5+1 kolonlara sahibim.Bu kadarıda yeterli değil ama bana kalırsa en iyi ses bir müzisyen için ortamda en iyi ekoyu yapan sestir bunun içinde müzik dinlenecek mekanda olmazsa olmaz koşul hoparlör yerleşimidir.Bu konuda kendimi şanslı hissediyorum...