bugün

Sevdiğiniz kişiye Günde en az iki (2) kere seni seviyorum demek yeterli.

Mutlu olmak için ne yapmak gerekiyor.?? !!
Beklentisiz yaşamak olduğunu düşünüyorum.
Ösbir çekin gençler tatmin olun başka sefaniz yok maalesef.
https://www.youtube.com/watch?v=U7yfjmi3-eM
''bu dünyada gülmek için, ölmek mi lazım? ''

orhan gencebay.
Bencil olmak ve kendinizi çok sevmeniz.
Basit şeylerle mutlu olman ve kendine meşgale bulman gerekiyor.

Kimi zehirli düşüncelere de çare bulamıyorsun. Her gün iki kilo soğan soyuyor 10 kilo makarna haşlıyorum, maya va sodayı karıştırıp çırpıyorum geçmiyor da geçmiyor.
Eline kağıt kalem al. Ben hasan ali veli. 28 yaşındayım. Şunları şunları yapmaktan hoşlanırım. Şunlardan zevk alırım. Şunlardan hoşlanmam. Hayattan beklentilerim şunlardır. Şu işleri yapabilirim. Bu alanlarda kendimi geliştirebilirim. Kapasitem şudur. Yaz abi bunları teker teker. Elini vicdanına koy realitelerini kağıda dök. Kendi kişiliğin ile yüzleş. Sonra da harekete geç. Gerisi kendiliğinden gelecektir.
kimseden bir beklentin olmaması yeterli değil ama önemli bir yer tutuyor.
Plansız yaşayın aileniz dışında kimseyi takmayın böyle böyle az biraz mutlu olursun.
Mutluluk bir yanılsamadır o yüzden bir yanılsamanın peşinden koşmak pek mantıklı değil.
Ossbir çek.
Rahat olman gerekiyor.
Zayıf hafıza, az beklenti.
Kimseden bişey beklememek.
çok sevdiğin bir şeyi kaybetme korkusu ile karşı karşıya kalıp o sevdiğin şeyin sana yeniden lütfedilmesi gerekiyor. çok yakın zamanda yaşadığım bir tecrübe.
en önemli kural mutlu olmaya çalışmamak. mutlu olmak için kendini zorlamamak. iyi hissetmeliyim diye düşünmemek. mecbur hissetmemek.

yoksa kumda patinaj çekmek gibi olur hayat; çok güç sarfeder ama bir arpa boyu yol gidemezsiniz.

taş yerinde ağırdır; insan acı hissinden, mutsuz olmaktan korkmamalı. her hissin ayrı bir yeri vardır insan hayatında. tecrübe etmekten korkmamalı.
Kısa ve net. Aptal olmak gerekiyor. Düşünmek insanı üzen yegane gerçek.
Beklentileri aşağıya çekeceksin, bir lokma bir hırka felsefesini içselleştir.
Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir,
Onu inşa etmek gerekir.

-Doğan cüceloğlu

Mutlu olmamızın sebebide mutsuz olmamızın sebebide bizleriz aslında mutsuz edicek kişilerden unsurlardan uzak durunuz.
mutluluğun bir varış noktası olmadığını kabul etmek gerekiyor. mutluluk her gün kendi sorununu çözebilmektir.