bugün

ben olamıyorum ya. şuan üstüne bir öküz oturdu sanki nefesimi kesti. bilmiyorum beyler ben fazla yaşamam bence.
Az düşüneceksin ya da hic düşünmeyeceksin. Sorgulayıcı olma.
hiç bi şeyi takmamak. en mantıksız şeye bile gülmek. ve de çocukları sevmek.
Kendine Cahil süsü ver Hiçbir şeyi Umursama Rahat Yaşa Hiçkimseyi kendinden daha fazla önemseme yeterli Bir de son olarak Marjinal Ruhlu ol Kendi kendine Saçma Ve Rahatsız hareketler yap Damarların da Deliliği hisset ! Mutluluk en fazla Kendini Sevmektir !
Aynen. herkesinde soyledigi gibi az dusunup cok gülmek mutlu olmak demek.
Benim de merak ettiğim sırlardır. Psikolojim bozuldu son bir ayda galiba.

Sevdiğin insanı yanında yakınında tutmak. Nisanlim yanındayken iyiydim ne zaman ki o askere gitti gelsin baş dönmesi mide bulantısı gitsin serum kan tahlili.
elindekine şükredip azla yetinmeyi bileceksin. evet.
Boşvermek. Boşverin Mutlu olup ne yapacağız.
kendi kendine yetebilmek. iç huzuru olmayan kimse mutlu olamaz.
-kendini bilmek
-bilip de tanımak
-tanıdıkça da sevmek
-sevdikçe de kabullenmek

Bence kafi.
kafaya takmamak ,Allahı zikretmek ,vs...
ipimle kuşağım sikimle taşağım, lafını hayat felsefesi yapacaksın. olmadı mı gülün lan gülün, gülmek en büyük devrimdir....
Yeteri kadar Umursamaz olmaktır, her şeye takan isan mutlu olamaz. Yapmanız gereken şeyleri anında yapmak, yada hani o iç ses vardır ya "bunu yapmalısın!!!" Diye gaz veren, onu mantıklı olduğu sürece dinlemek, ve keşke dememek, yada pişman olmamak. Kendinize hedefler seçmelisiniz, hayallerinizi gerçekleştirebilmek için bu önemli bir aşama. Fakat beklentilerinizi de alt seviyeye indirmelisiniz. Ve kesinlikle hakkınızı aramalısınız ve kimseye yedirmemelisiniz, bazen köprüleri yakmak gerekebilir. Doğru olanları yapmalısınız. Küçük mutlulukların tadını çıkarmalısınız, çünkü o an hiç geri gelmiyor. son olarak herkes farklı şeylerden mutlu olur ve illa mutlu olacaksınız diye bir garanti olmadığını bilmelisiniz.
Sükrederek tabi.Kendimizden yukarı seviyedeki insanlara bakarak mutluluğa ulasamayız bizden daha kötu olanların yerine empati yapılmalı. O zaman mutsuz insan olmazdı.
-Öncelikle sevdiğin işi yapmak.
-Çalışmayı sevmiyorsan küçük de olsa kendine ait bir iş kurmak.
-Etrafındaki insanları asgariye indirmek.
-Çok çalışmak ve neticede haftada 2 günü kendine ayırmak.
-Daha iyiye ulaşmak için kendini kamçılamak... Daha uzar bu liste.
öncelikle 7/24 mutlu olan bir insan yoktur. mutlu birilerini içine alan grubun üyeleri genelde gamsız ve egoist kişilerdir. efenim bu kişiler dünyanın kendileri etrafında döndüklerini farz etmekte ve "ben odaklı" yaşamaktadırlar. bazen ne kadar iyi yapıyorlar desem de şöyle bir düşününce mutlulugun platonun kuramındaki idealer dünyası oldugunu ve mutsuz sürecin de görüngüler dünyası oldugunu düşünelim. bu düşünceye göre insan mutlu olmak için çaba harcar, idealine ulaşır. özetle mutlu insanın hayatta bir amacı/çabası yoktur.
Sevilde sevme, ağlama ağlat
Yoksa zehrolur bu tatlı hayat.
olaylara ve kişilere tahammül kapasiteni düşürmek.
kitap okumaktır benim iÇin.
Cehalet kafi...
Video oyunları, animeler.
Fazlası ile geniş bir yapı da olmak , hiç bir şeyi kafaya takmamak ve olmamış gibi davranmak , dünyanın en mutlu insanıdır bence. ( ben mutsuzum terkedildim en zor olan neymiş insanın insan ile imtihanı. Yine bence insan olmak çok zor )
Kişiye göre değişir.

Ben mesela bi
Kişiye göre değişir.

Ben mesela bir din adamı olmak istiyorum. Fakat kimseye bağımlı olmak birilerinin çıkarı için çalışmak istemiyorum. Bence mutluluk istediğin mesleği seçmek. Saf bir dini duyguya sahip olmak.