bugün

Anne ve babasının Mustafa, öğretmeninin Kemal, milletinin Atatürk adını verdiği Mustafa Kemal Atatürk...
Adın, bu yüzden, hiç unutulmayacak...
76 yıl önce bugün sirozdan(Bir çeşit içki hastalığı) ölen kişi.

Gece saat 2-3 gibi ölmüştür ama saygı duruşu için resmi kayıtlara 09:05 die işlenmiştir.
Allah rahmet eylesin büyük devlet adamı büyük komutan.
ölümünün 76. yılında saygıyla andığımız türkiye cumhuriyeti' nin kurucusudur. bazılarının isimleri 10 yıl geçince unutulur ama kendisinin adı ve eserleri yüzlerce binlerce yıl sonra hatırlanacaktır.
Öyle bir adam düşünün ki ölürken yaşasın. Fikirleriyle, bıraktıklarıyla
Milletinin aklında, kalbinde var olsun. Ölümünün 76. Yılında dahi özlemle, sevgiyle, minnetle anılsın. O pis deliklerinden çıkıp gün yüzü görmeye başlayan Soysuzlar ne yaparsa yapsın, ne derse desin atamız var olacak onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olacak en büyük mirası gençler onu anlayarak yetişmeye devam edecek. Bugünlerde onu daha bir özlemle anıyoruz kesinlikle. Ruhu şad olsun.
' uyan bak bizim hallara
sarı saçlım mavi gözlüm

nerdesin dost '

izindeyiz!!!
lider karizmasi az olan adamlardan biri. gunahiyla sevabiyla yasadi ve gitti. bize de fikirlerini birakti. su adamı biraz anlayabilsek neler yapacagimizi tahayyül dahi edemiyorum. saygıyla ve hasretle aniyorum. cok sansliyiz lan. değerini bilsek ah ah.
Varlığın şanstı bizim için. Allah senden razı olsun. Mekanın cennet olsun senin için fatiha okucam bu gece atam.
--spoiler--

Beni görmek demek, behemahal (mutlaka) yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu kâfîdir.

--spoiler--

bu sözüyle aynı zamanda bir fikir adamı olduğunu göstermiştir.

atatürk ü anlamak, atatürk ilkelerini anlamak demektir. onun düşüncelerini, duygularını anlamak demektir.

bir insanın bedeni ölebilir ama ruhu insanların onun fikirlerini anladığı ve yaşattığı müddetçe kalıcılığını sürdürür.

atam, sana tüm kalbimizle teşekkür ediyoruz. iyi ki var oldun.

atam sen ölmedin kalbimizde yaşıyorsun hala, düşüncelerinle, duygularınla...

sen huzurlu uyu...
Saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna
Tuğu kaldırmış olan orduların Başbuğ'una
Yolun yolumuzdur Atam!
Senin de dediğin gibi Toroslarda bir tek ocağı tüten Yörük çadırı kalsa bile umudumuz tam.
bir kelimeyle bu kadar güzel mi anlatılır denen efsane devlet adamı.
http://abcspor.com/index....minnet-ve-saygilarimizla/
bu ülkede kemalistler kendisini örnek alır. bu yüzden rakı sofrasında vatan kurtarırlar.
Vatanın tekke ve zaviyelerle kurtulamayacağını anlayan, dibine kadar rakı içen ama halen kafası kopuk gezen bir sürü yığından daha ayık olan yüce insan. Fikirleri kadar kendisinide özlediğim büyük insan. Alternatif tarih dergilerinde bilhassa yalanlanacak kadar aşağılık insanların çekemediği zafer dolu savaşların mimarı, başkomutanı. Hayatta kalma amacı sadece Ata'ya küfür olan bok yığınları, Siz gidin 9:05'te helalarınıza sıçın 4. dünya vatandaşları, gün gelir bizde o logarları tıkarız.
Yüzyıla damgasını vurmuş dehayı derin bir özlemle anıyoruz.

görsel
54 yaşından sonra adındaki Mustafa'yı çıkartan, Kemal'i kale anlamına gelen Kamâl ile değiştirmiş ve adını resmen Kamâl ATATÜRK yapan komutan, devlet adamıdır.
budur denilen başlığın sahibi olan, gelmiş geçmiş ve de gelecek en büyük türk.
http://abcspor.com/index....minnet-ve-saygilarimizla/
özlemle anıyoruz ...
Saygı minnet ve özlemle anıyoruz.

ulu önderim izindeyiz ve izinde kalacağız rahat uyu..!
Türk milletinin en büyük liderlerinden biri ve gerçek anlamda liderlik vasfına nail Son insandır. Stratejik düşünme yeteneği, Türk milletine olan aşkı ve güveni, askeri dehası, bilgiye ve bilime verdiği önem, siyasi dehası ve çok güçlü karakteriyle o; Türk milletinin her bir ferdine örnek, siyasi haritada bir pusuladır. Her ne kadar halk bu ulu insanın diğerini bilmek bir kenara, nankörlük ediyor olsa da... Bu durum Henüz onu tüm halk olarak anlayacak birikimde olmayışımızdan ötürüdür. Atatürk, inkılap Tarihi derslerinden edinilen ezbere bilgilerle anlaşılmaz. Onu anlamak için aynı millet, çağdaşlık ve bilim aşkını taşımak lazımdır.

Ruhun şad olsun yüce insan...

Ve'l hasıl-ı kelam, http://youtu.be/xuzp8gQoYVI
örnek aldığım tek insan.

rahat uyu izindeyiz.
aramızdan ayrılışının 76. yılında hasretle andığımız büyük insan.
kendisinin de söylediği gibi,

naçiz bedeni, elbet bir gün toprak olacaktı.
ölümüne değil de arkasında bıraktığı cumhuriyet'e sahip çıkmalıyız.
"Benim adım 'çok içer' diye çıkmıştır. Filhakîka ben, öteden beri içerim. Fakat istediğim zaman bunu keserim; karıştırmam. içki, sâdece benim keyfim içindir. içki yüzünden vazîfemi bir an geri bıraktığımı hatırlamıyorum. Daha gençken, manevralara çıkılmadan önce, muhabbete dalarak sabaha yakın zamanlara kadar içsek bile ben, bazen uyumadan saatinde vazîfem başına gider ve görülecek işi bir dakika geri bırakmazdım. içki ve vazife, iki ayrı şeydir. Birbirine dokunacak yerde vazifeyi elbette keyfe tercih etmeli, içkiyi behemehâl kesmeli." şeklinde beyanatı olan büyük önder.

kimsenin kişiliğe, inanca, özel hayata karışma hakkı yoktur ve de sıradan birini bile eleştirmeden önce dönüp bi kendimize bakmamız gerekir. dolayısıyla, mustafa kemal'i karalamaya çalışmak ne kadar küçük beyinli olduğunuzu ortaya çıkarmaktan başka bir işe yaramayacaktır. sevmeyebilirsiniz. sevmeyin, ama karalamaya da çalışmayın. olmasaydı olmazdık düşüncesinde olmasanız bile bugün özgür bir ülkede yaşıyorsak mustafa kemal'in sonsuz emeği ve çabası olduğunu inkar edemezsiniz, bu en basit ifadeyle haksızlıktır.

12 gün önce, 29 ekim'de bayram ziyaretine gitmiştim, minnettarlığımızı belirtmiştim. bugün de gideceğim. ülke olarak ona ne kadar muhtaç olduğumuzu tekrar söyleyeceğim. ancak gençlikte olan umudunu* yaşatmak için sonuna kadar direneceğimizi de söyleyeceğim. memleket dahilinde gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunanların arttığı ve gün geçtikçe onu nefretle anmaların daha bir moda olduğu güzel ülkemde her şeye rağmen çocuklarımızı mustafa kemal'in izinde gençler olarak yetiştireceğimizi söyleyeceğim.

Biliyoruz ki mustafa kemal hepimiziz.

Kendisi de bunu ifade etmiştir zaten: "iki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… ikinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

nur içinde yatsın, dualarla, sonsuza dek yaşatılarak.
varlığını türk varlığına armağan eden,
annesinin paraya ihtiyacı olduğunda devlet bütçesinden maaş bağlamak yada para vermek yerine evdeki kilimleri sat diyen,
kadınlara çok modern kabul ettiğiniz avrupa ülkelerinde bile bulunmayan hakları verip, erkeklerle eşit haklara sahip olmasını sağlayan,
yıkılmış hasta adam diye nitelendirilip, çok sevdiğiniz arap kardeşlerinizin bile gizli anlaşmalarla paylaştığı bu ülkeyi işgal altından kurtarıp bir vatan olarak ulusa armağan eden,
istese padişah gibi de yaşayabilecek imkanı varken cumhuriyeti kurup bağımsızca yaşamana imkan sağlayan,

Ulu önderdir Atatürk.

ha sen hala atatürk'ü sevmiyorum diyebiliyorsan sana verdiği seçme hakkını kullanmayacaksın ki başımıza hırsızı arsızı getirmeyeceksin.

bugünkü türkiye kemiklerini sızlatıyor paşam biliyoruz, az kalsak da biz senin izindeyiz!
Umarım gittiğin yerde çok mutlusundur ve bu dünyada göremediğin rahat yaşamı orada fazlasıyla yaşıyorsundur.