bugün

türk ve türklük'e düşman olan gafil birey söylemidir.
atatürk de seni sevmiyor, için rahat olsun.
türk düşmanlarının kullandığı cümledir. atatürk'ü kabul etmemek, milletini kabul etmemektir. atatürk'ü sevmemek, milletini sevmemektir.

düşünce özgürlüğü adı altında tozutmaya başladı bu millet. bu topraklarda yaşayabilmeni ne fetullah'a ne de abdullah öcalan'a borçlusun be zavallı seni!

(bkz: ne mutlu türküm diyemeyen şerefsizler)
belirtilmesi gereksiz olan, tamamen provakasyon amaçlı söylem. ayrıca sevsen ne kazanır ya da sevmesen ne kaybedecek? hatta kim bilir kazançtır belki de; "ne mutlu bize" bir "özgür irade" düşkünü daha elendi...
(bkz: allah belanı versin)
(bkz: sevmiyorum deme lazım olur)
humeyni ? ya sev ya terk et! yediğin kaba tükürmek...

imkan olsa her türlü yaşam standatlarını sağlayıp, yaşamak istedikleri atatürk resimsiz, isimsiz bir ülkeye yollanmalarının mutlu edeceği, ettireceği insanlar.
ifade özgürlüğü kapsamındadır.

Fikirlerini ve söylediklerini asla kabul edemem ama onları söyleme hakkını ölünceye kadar savunurum. (bkz: VOLTAIRE)

Eksiciye Edit: Peki bebeyim, bir dahaki sefere sana danışırım.
yazı yazma yeteneğine sahip balta sapı cümlesi. evet bildiğin balta sapı.

(bkz: entry yazabilen balta sapı)
(bkz: neler oluyor hayatta)
-ama ben sana bayılıyorum...
-sen?
-ben! dino..
-haa!! iyi o zaman...
-sevişelim mi??.

(bkz: sen kimsin la yaraam)
(bkz: olsun ben ananı seviyorum)
Hayal kuramayan insan söylemi. Hepimiz hayal kurarız değil mi? evet. işte kuramayanlar rahatlıkla söyleyebilir bu cümleyi '' atarük'ü sevmiyorum''. sevme, ama saygı duy. yok böyle bir şey. hayal kurmak diyorduk. Gözlerini kapat ve sadece düşün. atatürk hiç var olmasaydı. Kurtuluş savaşı hiç yaşanmasaydı, trablusgarp, samsun, sivas, erzurum... hiç yaşanmasaydı. görüyorum, bir resim -şu çığlık resminden daha derin- uçsuz bucaksız bir karanlık. Konuşuyorum fakat anlayamıyorum. türkçeye ne oldu? herkes yabancı bir dil konuşuyor. Şu karşımda ki adam o kadına neden vuruyor? peki bu tüccarlar niye yabancı. Allahım burası neresi...

Bu resim, daha acısı belki de.

Şimdi ''sevmeyebilirsin, ama saygı duy!''. Yok böyle bir şey, nasıl sevemiyorsun, hayal edemiyor musun? kimsin sen? ceviz kadar beynin yok mu? sevemiyor musun? o halde siktir git! senin için koca bir devrim gerçekleşen bu topraklarda yaşamaya hakkın yok, zerre kadar yok. Gerçi atatürk senin gibi bir beyini n'apsın.

Edit:

Not: ha bir de demokrasiden bahsetmişsin. bu demokratik bir hakdır demişsin. ulan! o demokrasiyi sana hazırlayan kim? insan gibi yaşamanı sağlayan kim? sen bugün, bu ülkenin üniversitesinde okuyorsan, sokaklarında rahatça gezebiliyorsan, sana bu hakkı veren kim? ulan! sen kimsin?
Çok yakında Fransa, isviçre, Danimarka gibi aşırı * demokrat ülkelerde bu da yasalaşır. Sevmeyenler de siktir olup gider. Rahat ederiz.
sadece mustafa kemal atatürk'ü sevmediği gibi, reformlarını, doktrinlerini, cumhuriyet yapılarını da sevmeyen kişi söylemidir. gidin humeyni'yi sevin siz, size öyleleri lazım!
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
ifade özgürlüğüdür. herkes herkesi sevemez. fakat bu cümleyi kuran kişiden de ülke adına faydalı şeyler beklenemez. yurtdışına yerleşip Hans, Johnny veya Ahmednejad ları sevme olasılığı daha fazladır.
(bkz: yazarın humeyniyi sevmesi)
özgür iradenin lotodan çıktıdığını sanan şuursuz insan modeli.

(bkz: havaya attığın taşın kafanı yarması)
(bkz: artist kahvesinden figuran replikleri)
uludağ sözlüğü kapatmaya yetecek ifade içeren başlık. (bkz: atatürk e diktatör denmesi)

böyle olacaksa kapansın a.k.
"yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?"
üstad nazım...

seven sever. sevmeyen sevmez. seveni övmek komiktir, sevmeyeni yermek de o kadar trajikomik. insanların kıymeti insanlarla ölçülemez.
onunda çokta mikindeydi. 15 yaşındaki çocuğun dikkat çekmek için öğretmenine ve sözlükteki abilerine söylediği cümledir. sen şimdi bu cümleden sonra bize (bkz: abi deme lazim olur).
Atatürkü sevme zaten bu ülkede senin gibi trollerinde bunu demesini sağlayan adam o.O olmasaydı zaten Atatürkü sevmiyorum diyemezdin Wilson'u sevmiyorum derdin.
diktatör mü ?

bana çok partili demokratik sisteme geçilmesi için muhalif parti kurduran bi diktatör(!) daha gösterene abi dicem. lazım olsa da olmasa da .
(bkz: gel jr tweener ı sev)
özgür bir düşüncedir. sevmemek çok normal ama saygı duyulması gerekir. saygı duymayan kişi kendi düşüncesine saygı duyulmasını bekliyorsa daha çok bekleyecektir.