bugün

CHP'nin başına gelebilecek en büyük talihsizlik, kılıçdaroğlu...
birisi chp'yi kurar, diğeri chp'nin içine sıçar.

ben sallamıyorum. bak kaynak:

yeni chp farklı olacak - kemal kılıçdaroğlu.

yeni olduğundan olmasın o farklılık? *.

atatürk'ün kurduğu chp olamıyor musun? neden yeni chp? neden bdp? neyse ben susuyorum ya, herkes her şeyi biliyor. işine gelmiyor birilerinin, bunu onlar da biliyor.
beceri, özgüven, cesurluğu anlatan ve yaşatan kişi ile sıfır karizmaya sahip olan kişi.
görsel
atatürk hiç bir zaman chp genel başkanı olmamıştır . sadece kurucusu olarak öncülük etmiştir ve de üyeydi.

atatürk 1923 ten 1938 e kadar cumhurbaşkanı kalmıştır. buı süre zarfında meclis ve vekillik üyeliği yoktur.
3 parti kurdurmuş 2 si kapatılmıştır. kalan parti chp olmuştur.

yurdum yobazı sözlüğü mamalak anadolu kahvesi sanmasıyla açılmış başlık.
biri türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu dünyayı dize getirmiş kendi döneminin ve günümüzün en büyük lideridir. gerisine laf dememe gerek var mı?
kemal kılıçdaroglu kanımca dersim in chp den intikamıdır, chp nin sonu olur umarım.

not: dersimliler nereli olduklarını söylemezlerdi eskiden alevi olduklarınıda söylemezlerdi, dersimde yapılanların baskısının sonucudur bu sanırım.
sırf atatürk ün partisinin başında diye, kemal kılıçdaroğlu na atatürk gözüyle bakıp her dediğine onay verenler var. sizi koyunlar sizi.
kemal kılıçdaroğlu çok daha başarılıdır. m. kemal ulu önderdir kılıçdaroğlu up uludur.
(bkz: adam vs boşluk)
ikiside seçimle devlet başkanı olamamıştır.
al birini vur ötekine versusu.

vasıfsız elemanlar.
birine vasıfsız diyen geri zekalılar sözlükte gece tayfasıdır, bu da insanı düşündürür.
atatürk e vasıfsız diyen yunan torunlarını ortaya döken versus. azıcık okusan be cahil budala.
biri milletin evladıdır, yücedir, saygıdeğer devlet adamıdır.

diğeri harbi vasıfsızdır.
Her ikiside chp lidir. Ancak mustafa kemal atatürk kemal kılıçdaroğlundan biraz iyi durumdadır bu konuda. *
messi vs amrabat kıyaslaması gibidir.
kemal kılıçdaroğlu alır.

(bkz: böyle başlığa böyle entry).
ikisi de bu ülke için çalıştılar; ama tabiki atatürk le kıyaslancak birinin çıkması çok zor...
yalancılıkta kılıçdaroğlunun önde olacağı karşılaştırmadır.
yüz kızarmada kılıçdaroğlunun önde olacağı karşılaştırmadır.
bu karşılaştırma atatürke hakaret. biri kahraman, cesur diğeri hep üçüncü sahıslardan duyma haberlerle siyaset yapan biri.
"ne zevk alıyorsunuz böyle gerizekalıca karşılaştırmaları yaparak" diye sorduğum, beyin amcıklaması geçirmiş insanlar tarafından açılan, at sikine konmuş kelebek gibi "atatürk" gördüğü yere konuşlanıp içlerindeki nefreti alaycılıkla birleştirip yazan ne idüğü belirsiz insanlarca yorumlanan sikimsonik başlık.

kutsallar ve değerler üzerinden bıkmadan yazmak nasıl bir keyiftir, nasıl bir dürtüdür ya hu? kim ki atatürk ve peygamber üzerinden trollük yapıyorsa döl israfıdır.
önümüze baksak artık.
ikisinin adıda kemal. bukadar.