bugün

M.KaMAL ELEŞTiREMEYEN HERKES iNÖNÜYÜ ELEŞTiRiR.
iNÖNÜ DiYORKi BEN HiÇ BiR DiPLOMASiDEN ANLAMAZKEN BENi LOZANA GÖNDERDiLER.(SORUMLU KiM)

BAŞBAKANLIK YAPTIRAN KiM? O DÖNEMDE DEMOKRASi MI VARDI .
Yeni bişeyler okumuş veya bir bilenden dinleyip henüz aydınlanmış kişinin heyecanlı beyanı. Sakin ol biliyoruz genç *
demokrasinin olmadığı günümüzden 80 küsur yıl öncesinin şartlarını yaşayan türkiye'ye bakarken saçmalamaktan başka bir anlamı olmayan karşılaştırma.
demokrasinin olmadığı bir dönemde despotlukla başbakanlık yapmaya çalışanları utandırması gereken nitelikteki gerçek iki devlet adamının karşılaştırılmasıdır.
yahudi güdümlü ittihat ve terakkinin cumhuriyet ile birlikte tabela değiştirmesi sonunda chp olarak yoluna devam edip , yapılan tüm devrim ve inkilapların nasılda islam a karşı olduğunu açık ve net. Osmanlı ya küfür eden dergi çıkarıp kendilerini öven bir yönetim.
bir yanda koskoca anıtkabir. öbür yanda anıtkabirin karşısında çocuk mezarı gibi duran inönünün mezarı. fark burda...
pek vs olamayacak bir mevzu. epeyce süre uyumlu çalışmışlardır. lakin atatürk'ün son demlerinde aralarında uyuşmazlıklar baş göstermiştir. bu bağlamda da atatürk'ün son 1-2 yılında ismet inönü yerine celal bayar başbakan olmuştur.
(bkz: ismet kim ki)
al birini vur diğerine versusudur.
iki vasatın altı komutanın versusu.vs alır. net.
her ikisinin döneminde kardeşlerimiz şiir yazmıştır.
mustafa kemal atatürk'e altın orda'dan (kazakistan) destek gelirken k*rt ismet'e dibimizdeki azerbaycan'dan yakarış gelir.

(bkz: uzaktaki kardeşime)

(bkz: boraltan köprüsü)
görsel
Güldürdün çocuğum.
mustafa kemal atatürk vs ∞.