(#18712652)
başkasını taklit edersen en fazla 2. olursun baboli.
Saç, sakal, giyim, tavırlar... Ahmet kaya mı.. Azar bülbül mü... Fatih kısaparmak mı belli olmayan.. Ama kendi itirafı ile ahmet kaya' nın herhangi bir çakması olmaktan öteye gidemeyecek olan... Berbat sesli, hatta 2 şarkıdan sonra sesi bir o kadar tahammül edilemeyecek olan... Kaybetmeye mahkum acun kuklası... Programın sonunda da yaptığı siyasi demogoji ile de kendisinden iyice tiksindirmiştir... Amacını belli etmiştir.. Neymiş.. Birinci kendisi değil de köpeğin önde gideni imiş! Ezerler o başı mustafacık! Taklit yapılarak bir yerlere gelinecekse... Hele ki o taklit de apocu ahmet'in taklidi ise...sana oy veren eller kırılsın derim... Başka da lafım yok...
sırf bir vatan haininin şarkımsısını söyledi diye yere göğe sığdırılamayan kürt.
(bkz: işte bunlar hep düzmece)
(bkz: bozkurt)
(bkz: ocağa gel yavru kurt)
ahmet kaya bugün yaşasaydı acun gibi yandaşları ve onun takipçilerini proğram boyunca itin götüne sokardı.

taklit ettiğin insanı sadece sesi ile değil kişiliği, yaşam biçimi, savundukları ile taklit et denecek çakma ahmet kaya.

adamın kemikleri sızlamıştır amk.
o ses Türkiye birincisi hak etmiştir.
Toplumun ahmet kaya'ya duyduğu özlemin bir tezahürüdür kendisi. Ahmet kaya öyle özel bir sanatçı ki şarkılarını sağcısı, solcusu, dincisi, dinsizi herkes dinliyor. Fakat ne zaman birisi çıkıp ahmet kaya şarkıları söylese linç ediliyor bu ülkede. vakti zamanında türkstar yarışmasında Simge bağdatlı vardı. Kendisi ahmet kaya'nın öz be öz yeğeniydi fakat bunu asla bir reyting malzemesi olarak kullanmamıştı. ta ki bu gerçek ortaya çıkıp ercan saatçi kendisine sataşana, saldırana kadar. ondan sonra gururla çıkıp söyledi dayısının şarkılarını. simge şimdi ortalarda yok, nerelerde n'apıyor bilmiyoruz. belki de baskıyı kaldıramadı ve inzivaya çekildi. umarım mustafa bozkurt da bu baskı karşısında boyun eğmez ve bizler onu uzun yıllar dinleriz.
merak ettim ve youtube'daki bütün videolarına baktım karşılaştırdım fakat ahmet kaya ile sadece ton benzerliği var. belki de kendisinin ahmet kaya'ya büyük bir hayranlığı olduğu için de ona benzemeye çalışıyorsa insanda o yüzden benzetiyor olabilir. ama youtube'da yayınlanan videolarda gördüğüm kadarıyla kendisine has bir üslubu ve tonu var. o yüzden bu adamın ahmet kaya'nın kopyası olduğunu söylemek hem ahmet kaya'ya hem de bu adama haksızlık olur. ahmet kaya çok çok farklı bir kişilik ve duruş mustafa bozkurt için yeni açan bir filiz gibi duruyor. türküleri kendi uslubuyla güzel icra edebilecek bir kardeşimiz.
Sesi ile degil verdigi duygu yogunlugu ile birinci olmus yarismacidir. Tabi ki daha iyi seslerde vardi ama insanin bam teline vurmayan ses sadece sestir.
An itibariyle Kanaltürk'te denk geldim.

Sanki yılların türkü ustasıymış,17. yüzyıl abdalıymış gibi otoritesine başvuruyorlar programda,Kıvanç da türkü söylemişti bir dinle bakalım başarılı mı diye,oturmuş jüri gibi değerlendiriyor.

Az önce vejeteryan olanlara çok pis kılım Antep'in yemeklerine kötü diyene dalarım gibi bir laf etti ki düşman başına.

Daha dün bir bugün iki,bu kadar sivri laflar yapmaya başlarsa işi zor.
o ses türkiye adlı yarışmayla yıldızı parlayan, 1990 doğumlu, Gazi Antepli yorumcu.
objektif bir değelendirme yapmak gerekirse mustafa bozkurt sanatçı olmaya çok uzak bir isim sanatçı yaratan, var eden, üreten bir varlıktır mustafa bozkurta baktığınızda bunlardan hiç birini maalesef göremiyorsunuz. Bu zat-ı muhterem arkadaş kendisine merhum Ahmet kayayı örnek almış hatta ve hatta örnek almakla kalmamış birebirde taklit etmiş. Psikolojik hezayanları olduğunu düşündüğüm bu zat-ı muhterem bana göre ahmet kaya popilizmi sayesindede o ses türkiye adlı yarışmadada birinci olmuştur. Bu bağlamda bu saydıklarımın ışığında bundan sonrasın kendisi için çok güç olduğu aşikardır nitekim ses ve yorum kabiliyeti olarak taklit ettiği Ahmet kaya nın çok gerisindedir tüm bunlardan yola çıkarsak sonuç itibariyle kendisi unutulmaya mahkum bir Ahmet kaya imitasyonu olarak hafızalarımızda yerini alacak.
sesi ahmet kaya dan çok kıvırcık ali ye benzeyen ses sanatçısı. fakat dış görünüşü, sahne performansı vs.. ahmet kaya yı anımsatır.
yetenek sizsiniz ile o ses'i karıştırmıştır. zira o ses taklit değil, ses yarışmasıdır. saygılar.
Sanılanın aksine kürt değil, çeçen olan türkücü. Okan bayülgen'in programında söylemişti, sonra çok şaşırıp yanlış mı duydum acaba diyerek internete bakmıştım, hakikaten de çeçenmiş. daha doğrusu babası çeçen yazıyordu. Sanırım annesi kürt, anne tarafına çekmiş daha çok.
popüler kültürün bize sunduğu seslerden, saygılarımla.
Kıbrıs/Girne'de bulunan bir barda sahne aldı uzun bir süre yeni yaptı jubilesini,sahne de viski içer genelde eğer biraz kendi haline bırakıp sazı eline alınmasına müsade edilirse 45 dakika doyumsuz bir müzik ziyafeti yaşatır ondan sonrası sıradan sahnesine döner,ne yazık ki söyle de bir performansı vardı unutamadım demek isterdim ama daha çok arka taraf neden alkışlamıyorsunuz? on taraf sız benı duymuyor musunuz? seslerı çınladı kulagımda.