avrupa ülkesinde doğduğumu varsaysam ateizm veya deizmdir.

birçok avrupa ülkesinde halk bilim, fizik, biyoloji ve kimya alanındaki çalışmalardan oldukça haberdar. bilimle içli dışlı olan bir insan dinden kopmaya ve sorgulamaya başlar diye düşünüyorum.
Kesinlikle kafa karistirmasi gereken fakat netlik ya da garanti icermeyen soru? Muusluman ulkede dogup ateist olan yuzbinler var.
kiliseye gitmezdim her pazar heralde.
nickten sen tahmin et.
islam dinine mensup bir kişi olmazdım, bu kesin.
müslüman ülke olmaz müslüman vatandaşlar olur. dünyada hiçbir ülke yoktur ki içerisinde sadece müslüman, hristiyan, musevi, budist, ateist vs yaşıyor olsun. bizimkiler olayı içselleştirip "yüzde 99 u müslüman olan ülke" diyerek saçmalıyorlar onlara aldanmamak lazım. bunu diyenler işlerine gelmeyince alevileri müslüman saymıyorlar mesela. eee ne oldu sizin yüzde 99 ?
büyük ihtimalle yine bir inanca sahip olurdum ama idealim yine bir olurdu müslümanlık tamamen inançtan oluşuyor çünkü.
büyük ihtimalle yine bir inanca sahip olurdum ama idealim yine bir olurdu müslümanlık tamamen inançtan oluşuyor çünkü.
doğan her çocuk islam fıtratı üzerine doğar. ve akıl baliğ olana kadar müslüman sayılır.
akıl baliğ olmadan önce ölürse allah katında müslüman kabul edilir ve hesaba çekilmez!