bugün

yeni yetmeler bilmez bu adamın kıymetini..bir nesil bu adamın maç anlatımıyla sevdi basketbolu, basketbolda fener-gs derbisinin olduğu yıllarda..ligimizde oynayan hayranlıkla izlediğimiz amerikalıların lise yıllarını, ncaa yıllarını bazılarının sokak çeteleri arasında geçen çocukluklarını maç arasında anlattırdı da daha çok severdik lloyd daniels ları, conrad macrae leri...şimdi bazıları çıkmış tarafsızlık diyor, kafa sikiyor diyor..gidin eurosport izleyin birader..bu adam bilir o sahada dönen pislikleri, yunanlıların, sırpların lobi oyunlarını, oyuncuların karakterlerini, çirkeflikleri, kötü niyetli hakemleri, kurt hocaları.. siz bilmediğiniz işe karışmayın.
+: murat murathanoğlu
-: ihsan bayülken

- eğer iki sayı daha bulursak fark 30'a çıkacak
+ senin matematik de iyiymiş bayağı.
- mühendislik okuduk o kadar.

yarmıştır.
telaffuzu müthiş insan.

rodriguez isimli ispanyol basketbolcuyu ''radrigız'' diye telaffuz ederek nirvanaya ulaşmıştır.

yine de çok seviyoruz kendisini.
en büyük özelliği basketbolculara soyadlarıyla beraber hitap etmesidir*. petar noumoskiii vee baskeeeeet deyişi vardı(r) ki sanki üçlüğü siz atmıssınız gibi olur(du). ilginç bi özelliği de -ki çoğu kimse bunu farketmemiştir- bi oyuncu üçlük atınca topun gidiş şeklinden sayı olup olmayacağını yüksek yüzdeyle tahmin edip bunu ses tonuna yansıtırdı. yani bi oyuncu üçlük atınca girecek gibi olursa "üç sayılık atıııııııııış" diye ı harfini uzatarak bağırır ve o top muhtemelen potanın içinden geçerdi.
Öyle bir refirendum özıl deyişi vardı ki sormayın gitsin. Kendi fark etmiş midir acaba ne dedim ben diye meraklar içerisindeyim. Güzel bir şampiyona dinledik sayesinde.
Objektif, eğitici ve eğlenceli tarzıyla bir nesli Avni Küpeli tehlikesinden kurtaran, harika bir ses tonuna sahip basketbol adamı.

Akıllara kazınan bazı sözleri vardır ki, unutulmazdır. *

- Murat Evliyaoğluuu, 3 sayılık atışşşş ve hiç bir şeye değmiyor!
- Petar Naumoski, kendisine pozisyon yaratıyor, atışıııı başarılı.
- Tamer Oyguç, teke tek oynamak istiyor, bir huk atışşşş, başarılı değil.
- Erdal Koşan hücum süresinin dolmasına 3 saniye kala çok gereksiz bir faul yapıyor...
- Henry Turnerrrr, adeta havada yürüdü ve smacını yaptı.
- Larry Richard savunma ribaundunu alıyorrr, çok kritik bir ribaund.
- Mirsad Türkcan, hücum ribaundu ve basket.
- Rafael Jofresa ve 7 up badalona hücumu.
- Efes Pilsen savunmada büyük bir eşleşme sıkıntısı yaşıyor.
- Yok artık Lebron Jamesss!
kendi tarzıyla hıncal uluç'a çok sağalm ayar vermiş yazardır. bi boktan anlamayan bir adam için "usta" diyerek bile ayarın alasını vermiştir.

http://www.nbaturka.net/f....html;msg221447#msg221447
wiıill saaalımınn*diyişine hasta olduğum basketbol yorumcusu, spikeri.
basketbol maçlarını televizyondan takip etmeyi keyifli hale getiren önemli etkenlerdendir kendisi. bu dünya şampiyonasında da unutulmaz anları daha hoş kılmıştır.akla kazanınan unutulmaz sözlerine yenilerini eklemeye hızla devam etmektedir tabi.
nazara oldukca inanan basketbol spikeri. öyle ki rakip basketbolcuları el altından överek nazar değdirmeye çalışır. ailece başarılı buluyoruz kendisini.
basketbolu onun agzindan dinlemek bambaska bir zevk. napalim böyle büyüdük.
"iyi aksamlar sevgili basketbolseverler ben murat murathanoglu, ismet badem ile birlikte abdi ipekci spor salonundan hepinize merhaba"

90li yillarin özlemiyle gecen, gicik olunan 2000li yillardan bir gece vakti esnasinda...
güldürmesiyle ömer üründül'ü bine katlayan spiker. iğneleyici lafları ayrıca hoştur.
--spoiler--
yunanistan maçında.

-sırta çıkma serbest miydi ?
--spoiler--
illinois universitesi mezunu olduğundan chicago bulls taraftarı ve aynı zamanda nba de illinois oyuncularına da bizim oyuncular diyen muhteşem basketbol spikeri.
referandum nasıl amerikan aksanı ile söylenir bize öğreten efsanevi spiker.
amerikada yaşamadığınız halde ''rodriguez'' ismini görünce ''radriğgız'' diye okuyorsanız murat abi nin sesinden suproleague maçları izlemişsinizdir muhtemelen.