bugün

bu adam bir tek bana mı itici geliyor, cemaatçilerin yurtlarında kalıp abilik yapmış ve iç anadolunun dandik bir üniversitesinde dandik bir mühendislik okumuş gibi bir tip var adamda.

görsel
bürokratlığına bir şey diyemem ama siyaset sahnesine çıktığından beri izleyenler üzerinde yoğun duygusal izlenimler bıraktığı söylenemez.
Iki kelimeyi bir araya getiremiyor. Algı sorunu da var. Sorulan basit ve net soruları anlayamıyor.

istanbul değil köpek bile emanet edilemez.
sol bastakinin buyumus hali.
görsel
Akp içinde itici olmayan mı var?

Girebilmenin kriteri gibi bir şey.
aslında bir çoğumuza aşina olan bir tiplemeye çok benzemesinden dolayı meydana gelen iticiliktir. hani özellikle bizim jenerasyon ve 80 lerin sonlarına kadarki süreçte doğanlar bilir her mahallede böyle pis sırıtışı olan her türlü alavere ile dalavere ile içli dışlı olan mahalle abileri olurdu. sansarlık söz konusu ise bunlar kitabını yazarlardı. söyledikleri hiçbir şey samimi olmazdı sürekli kolpa sıkarlardı. zaten birçoğunun lakabı da kolpa ahmet mehmet ali ramazan falan olurdu..

işte bu arkadaş o kitlenin tam bir 2000 ler versiyonu gibi. düzgün cümle kuramaması sorulan soruları anlayamaması sürekli suratındaki gülümseme vaatlerinin hep samimiyetsiz gelmesi.. dahası vaatten çok imamoğlu üzerinden seçim kazanmaya çalışması..

özellikle "beni seçerseniz istanbulda trafik sorunu kalmayacak" vaadi bana inanılmaz kolpa geliyor. ne yapacaksın murat kurum ? gizli gizli uçan arabalar mı üretiyorsunuz seçilince piyasaya mı süreceksiniz ? ne yapacaksın ki "40" senedir devam eden bu sorunu 5 yıllık görev sürende bitireceksin. ki son 5 seneden önceki 30 sene istanbulu hep siz yönettiniz 30 senede çözemediğiniz sorunu bu sefer ne yapacaksınız da çözeceksiniz ? yeni yollar yapacağım dese nereye yapacak şehirde bırak yeni yol yapmayı yürüyecek alan bile kalmadı her yer beton. amerikadaki gibi katlı yol yapma imkanı da yok istanbulda. nüfusu azaltacağım trafik sorununu öyle aşacağım dese aksine kendisi malum beton işlerine meraklı istanbulun nüfusu o seçilirse kalan son yerlerinde imara açılması ile çok çok daha artacak belli. kanal istanbul işine girerlerse mevcut nüfus en az 500 bin daha artacak. her artan insan trafiğe ek demek. bazen kanallara çıkıyor bu vaadini tekrarlıyor bir allahın kulu da "nasıl yapacaksın" diye sormuyor arkadaş..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar