bugün

murat dalkılıç ve emre aydın kıyaslaması, kapışmasıdır efendim.
bunu neden mi yaptım?
yapmak zorunda kaldım arkadaş emre aydın denilen adam piyasaya çıktığı günden itibaren hep aynı tarzda aynı sözlerle aynı yıkılmışlıkla şarkı yapmakta.
ulan meşhur oldun, para kazanıyorsun bir aş kendini demek geliyor içten. oysa murat dalkılıç öyle mi?
kısa boyuna rağmen duruşu dik, kendine güveni tam.
aranılan beklenilen erkek profili.

başlıyoruz karşılaştırmalara :
emre aydın

"belki bir gün özlersin ...
başka adamlarla
başka şehirlerde yürürken . "
çok duygusal, kıyamam lan.

murat dalkılıç:
"biliyorum yandı gemiler
beni gören seni bana diler
belki de kapına dayandı çoktan yeniler"
bak adamın isyanı bile dik bir tavırla.

emre aydın:
"Sen hiç görmedin
Sonu baştan yazılmış
Bitti bitti kelimelerim."

gene bir ağlak tavır, yine bir küçük emrah tripleri.

murat dalkılıç:
"Söylemiştim Ya Dinleseydin Sen Arada Sırada
Bundan Böyle OLsa Olsa Seninle Merhaba merhaba"
tavır net, tavır erkeksi.

yani arkadaş bunu en yakından how i met your mother' dan örneklemek gerekirse emre aydın ted'dir; murat dalkılıç barney.
kaybeden, üzülen çocuktur emre aydın; murat dalkılıç kaybetse bile dik durandır.

edit: genç rockerlar rahatsız. sakin olun olm sakın ağlamayın ha.
birinden adam olmaz,
diğerinden de ne köy olur ne kasaba.

o değil de bu ne yaman çelişki be usta?!*
al birini vur ötekine.
biri, murat dalkılıçla kıyaslandığını görünce müziği bırakacak olandır.

edit:"boşluk isteği"
birisi efendidir klibinde açık kız bile görmezsin. birisi ünlü bozuntusudur klibi izlensin diye kızları soyar.
birisinin facebook'da 2.830.747 hayranı vardır.diğerinin 15.587 hayranı tek vardır.aradaki fark budur.
emre aydın şarkılarını kendi yazar murat dalkılıç soner sarıkabadayı ya yazdırır. emre aydın duygusal şarkılarda iyidir. murat dalkılıç hareketli şarkılarda.
ikisi de ayrı tarzda müzik yaptıkları ve kendi yaptıkları tarzda iyi yer edinmiş şarkıcılardır. kıyaslamaya gerek yok. hele emre aydını aşağılamaya hiç gerek yok, onu seven öyle seviyor.
amre aydının adının yanına, murat dalkılıçı koymak şerefsizliktir... emre aydın candır...
ayranla colanın karşılaştırılması gibidir.
emre aydın duygusal şarkılarda kingtir, murat dalkılıç hareketli ve atarlı şarkılarda kingtir. yani ikiside kendi alanlarında bir numaradır.
Emre Aydın t harflerini ç yaparak ve bir şarkıda 38 kere alıştım susmaya der, murat dalkılıç ise telaffuz olarak daha iyidir. Ben rock dinliyorum gerçi bu ikisi rock söylemiyor. Yüksek fikir beyanı beklenmemelidir bu yüzden.
biri sürekli güler biri, sürekli sürekli bunalımdadır.
biri 'şık şık şık'tır,biri diptedir,sondadır,depresyondadır.
biri dönmem der,biri son defa der.

kısacası biri kızlardan yana kısmetlidir,diğeri sürekli terk edilir.
şarkıları kıyaslayamam ama yakışıklılık konusunda murat ezer geçer.
ikiside çok sevilen sanatçılar kıyaslamak biraz zor olsa gerek.
emre aydının uluslararası başarıları vardır, kıyaslanması aşırı derecede yanlıştır..
ikisi de boş beleş sarkıçılardır.