bugün

hürremin gittikçe çirkinleştiği dizi.bana mı öyle geliyor biliyorum kadın çok itici gelmeye başladı gözüme.
an itibarıyla izleyipte bir bok anlamadığım dizi. sultan süleyman zamanında hürrem diye tutuşurken şimdi yüzüne bakmamaktadır enteresandır.
Şöyle bir baktım lakin 3-4 bölümden beri izlemiyorum. Hürrem yakında Yarmagül'ün tahtını alıcak gibi duruyor. Hani hamilelikten değil farklı bir şey var.
an itibariyle hürrem says;

--spoiler--
allahım çok şükür bismilla
--spoiler--

(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
hürrem an itibari ile yardı.

--spoiler--
allahım çok şükür. bismillah.
--spoiler--
saçma sapan dizidir. hayatımda bu kadar fantastik bi dizi görmedim ben.
2011 model kemanın 1500 lü yıllarda kullanıldığı bir dizi, matbaa geç gelmiş olabilir ama kemanın 2011 modelini o vakitlerde öttürmüşüz.
son bölümü ile savaş sahnelerini daha iyi yapmaya başlamış olan dizi.
(bkz: kötünün iyisi)

--spoiler--
Renklendirmeni yesinler senin.
gülnihal'in elbisesi de süperdi hani.
--spoiler--
hürremin doğuma giderken bile haremdeki kızlara cevap vermesi dikkat çekmedi oha dedirtti.
sultan süleymanın seferi
hürremin doğumu
sultan süleymanın seferi
hürremmin doğumu...

şimdilik özeti budur.
ibrahim ile Hatice sultanın aşkına tav olduğum dizi.
Adam içten seviyor bildiğin.
"aşkından oldum hasta
canım ister pasta
ben şimdi gebeeem
gelecek yakında bebeeem."

mektuplarından bay geldi artık hürrem. hep aynı şeyler üstelik. aşkından kömür oldum, kor oldum, yanıyorum, ciğerim pare pare... off valla kusmak istiyorum. sana entrika manyağı dedikçe sen iyice arabesk takılır oldun. aşk yaramıyor sana hürrem. embesile dönüyorsun. sultan süleyman sefere çıkmadan önce ailesiyle vedalaşırken sana totosunu dönüp yürüdü gitti ve sen de gözlerini belertip bakakaldın ya öylece, o an mahidevran'ın yarım ağız yaptığı nihaha sırıtışının aynısını ben de oturduğum yerden yaptım vallahi ve tallahi. bir de hala inatla kıçından başından yasaklar üretmiyor musun, ölüyorum ben.
- çıkmak yok, yasak.
- uyumak yok, yasak.
- yasak gülnihal, yasssaaaakkh!
tabi hiçbiri, "sultan sülüman başkasıyla olamaz, yaaassaaaaakkkhhh!" diye böğürmenden güzel olamaz. hala hatırladıkça gülerim. asdfg.

ben de kaç bölümdür yollarını gözlüyordum gülşah. sen yoksan her şey eksik. kime saracağımı şaşırıyorum inan olsun. senden daha malı yok bu sarayda çünkü. senin sayende eğleniyorum, deşarj oluyorum bir nevi. sen ki böyle mahidevran'ın kuru götünden ayrılmıyorsun, yalakalık olsun da ne olursa olsun diye ne yapacağını şaşırıyorsun, kendini pek bir sevimli, monçiçi gibi bir şey sanıyorsun ya, işte ben seni bu yüzden seviyorum aslında gülşah. dedikoducu kadınlardaki "olaya yorum katma" özelliği senden geliyor olsa gerek. lan madem yetiştireceksin mahidevran'a, ayşe'nin söylediği şeyleri aynen aktarsana. benim gibi doğrucu davut insanın sinirini bozuyorsun. takılıyorum ben böyle şeylere. yapma gözünü seveyim.

- hürrem apır sapır konuşuyodu, ayşe ona ağzının payını verdi. sen dedi, haseki sultan'ın tırnağı olamazsın dedi, sen kiiiim sultanlık kim dedi. hatta kimse fark etmedi ama ben duydum, kısık sesle bir de seni gidi ırıspııı dedi sultanım. nigar kalfa da hürrem'i korudu hemen. akıl hocalığını yapıyo haspam.

sevgili hatice,
yani gerçekten ama gerçekten sendeki şu saflık benim gibi odunsu ve duygusallıktan nasibini almamış bir insanı etkiliyor, senin için çok üzülüyorum ama, yani ne desem bilemiyorum. sakinliğin beni benden aldı. istemediğin bir adamla evlendiriliyorsun, önüne gelen iboş ve senin için hayır duası etmeye kalkıyor, senin tepkin ise "sus lütfen" oluyor. vay anasını ya. seni gördükçe iyi ki de o zamanlarda yaşamamışım diyorum. kaldıramazdım ben. anında basardım yaygarayı "ne diyosun baa, hönk hönk öksüren adamın tekiyle evleniyorum, sevdiğim boyna halledicem halledicem deyip duruyo ama bi bok yaptığı yok, nişan bile oldu herif hala halledicem diyo, zaten zıptırık bi kelebek almış gelmiş hediyeden bile anladığı yok :(((" diye. hatice sen gerçekten ulvi bir insansın cancişim.

valide, rica ederim isim koyma işine karışma bundan böyle. sadıka ne lan? o güzelim kıza yapılır mı bu? sadakatinden dolayı koymuşmuş. işin iç yüzünü öğrenince kellesi gitmeden önce çıkarsın ortaya, "bi dakkaa! ben onu sadık sanmıştım ismini de sadıka koymuştum o yüzden, meğer ihanet etmiş. haine olsun adı giderayak." dersin artık. onu bunu bırak da, farkında değil misin, hürrem müslüman oldu ama tek bildiği sıkışınca "allaah, bismillah" demek. otur iki dua mua bişey öğret şuna.

sadıka, yeni ismini hiç ama hiç beğenmediğim için sana victoria, hatta viki demeye devam edeceğim.
şu sefer işi çıkmasaydı hürrem'in hamilelik sürecini sultan süleyman valide'nin de desteğiyle seninle birlikte geçirecekti bence. lakin rodos girdi araya. şansına küs. ama valide'nin gözü göz değil, yolun halvettir bebişim.

valla bıçak sultan süleyman'a saplanır mı, ona saplanmazsa kime saplanır, bıçak sultan süleyman'a saplanırsa hekim kadın'ı rodos'a getirirler mi hemen, bıçakçı adamı biri fark eder mi falan diye hiç merak etmiyorum. merak ettiğim tek şey, hürrem'in kızı olunca vereceği tepki.

- aa, e kız buuu, bunun pipisi yok?
Hunkaaarım,gebeeeeem,şıhzadı gılıyoo
birinin acilen hürrem hatuna , "bismillah" ın gerisini öğretmesi gereken dizi.

iki tane çocuk doğuracak kadar, hilafetin merkezinde yaşayıp da "irrahmanir rahim" i öğrenemeyen birine, "euzu billahi mineşşeytanirracim" ile besmele çektirmenin sıkıntısını bilemiyorum.
cüneyt arkın bizansa karşı minvalli türk filmlerinin 2011 versiyonu olan dizidir. padişah ve paşanın kafasından birkaç kova su dökmek, sefere gittiğini arkadaki yelkenli fonuna bakarak anlamak ve daha bir sürü şey. haydi biraz rodos üzerine çalışalım, hazırlattığım tılsımlı gömlekleri getirin gibi fantastik replikler de cabası.
hürrem in bildiğin yarma olduğu dizi. hiç çekinmeden koruma olarak verebilirler sülüman ı yanına.
henüz tam anlamıyla yeni nesillere aktarılmayan gerçektende muhteşem olan, o zamanki yaşam hakkında biraz bilgisi olan insanın "keşke bende o dönemlerde yaşasaydım" dediği ve muhteşem padişih Kanuni Sultan Süleyman' ın zamanına denk gelen yüzyıldır.
ne zaman görsem hürrem ya birilerine höykürüyor ya da 3 bölüme bir hamile kalıyor.
ne biçim kadın lan bu? sabah akşam önüne gelen böğürüyor, suratı sirke satıyor, ağlıyor, cıngar çıkarıyor, sürekli regl modunda.
off lan hayat mı geçer böyle hatunla? ömür yiyici bildiğin.
aynı anda kaçırılan iki slav cariyeden birinin aksansız dupduru bir türkçe ile -gülnihal yamulmuyorsam- diğerinin -hürrem'in- alman/almancı aksanı ile konuştuğu dizi.

ne ayaksınız oğlum siz!
kendi tarihini kötüleyen bir film'dir.yazıkki ne yazık.kendi tarihini kötüleyen bir aktör,bir film halen daha nasıl dünya yıldızı olmaya çalışsın.bir de diyorlarki türkiye den dünya starı çıkmıyor.tabi çıkmaz,aslanım.
ilk başlarda umutla başladığım,hiç olmazsa çay saatlerine dizi izleyerek katılan hanımlardan birinin bile merak edip dönem kitaplarını bulup okuyabileceklerini düşündüğüm ama giderek Yaprak Dökümü kıvamına gelen,seferleri 'gittik geldik aldık' şeklinde anlatan ve artık sadece mücevherler(!) ve Okan Yalabık'ın oyunculuğu için seyrettiğim ,Pargalı'yı seyrederken de kendimden geçtiğim dizidir.
güzel bir bölümdü, rodos falan iyi anlatılmıştı ama harem entrikaları sıkıcı olmaya başladı hakikaten. neyse ki merve oflaz'ın rolü arttı biraz, onun hürmetine izliyoz valla yoksa dizi sıkmaya başladı gerçekten! dizinin sıkıcılığının en önemli nedeni hürrem ve sülüman. çok kötü iki oyuncu seçimi batırıyor diziyi gerçekten. halit elinden geleni yapıyo belki ama sülüman bu kadar bayık ve alık bir adam olmamalı. meryem belki diyet yapıyo ama hürrem bu kadar çirkef ve gıcık olmamalı falan yani...
hürremin kemirgen olduğunun anlaşıldığı dizidir.
8. bölümde hürrem'in söylediği şarkı tek telime ile muhteşemdir, insanı başka diyarlara götürür.

http://www.genclerburda.n...ledigi-yabanci-sarki.html
marmaris' te 1 hafta çekim yapıp da o bölümünde 2 dk gösteren dizidir.