bugün

haseki sultanın wwe'ye girebileceğini hissettiğim dizidir.
rtük tarafindan yayindan kaldirilmasi gereken dizi. osmanli ile uzaktan yakindan alakasi yok bunun. kvp bile daha mantikli. ayrica viyana degil o,
(bkz: bec)
koskoca halife kanuni sultan süleymanı Allah a isyankar gösteren dizi.

spoiler

'allah mutluluğumu çok gördü demek ki.'

spoiler
haseki sultan'ın yardırdığı dizi. hani bildiğin yardı hürrem'in yüzünü.
daha sümbül ağa diyemeyen hürrem hatun'un bir çırpıda kelime-i şehadet getirdiği dizi.
façası dağılan hürrem ne yapacak? e oldu mu mahidevran, oldu muoğ? gerçekten ateş var mı?
mahidevran sultan'ın, hürrem'in ağzını yüzünü birbirine kattığı sahnesiyle "oha" dedirtmiştir ama artık. güzel dizi, severek izliyorum falan ama bu neydi şimdi böyle. o narin eller, o incecik bilekler nasıl bi hırsla hürrem'in suratını o hale getirebildi anlayamadım...
(bkz: muhteşem rezalet)
üçüncü bölümün sonlarına doğru box maçına bağladı. Mahidevran vs. Hürrem
ilk raundu mahidevran açık ara önde götürüyor.
Tez mahi devran'ın kellesi vurula. Mundar etti güzelim hatunu...
Edit: Yanlışlıkla eksilendiğimi farz edip, hakkımı helal ediyorum...
gerçekle kurgunun ayırt edilmesi gereken dizi. saraydaki bütün hatunlar dekolte dolaşıyor. yahu bu adam halife, islamın altın çağını yaşadığı bu dönemde olur mu böyle şey? hayır bilen biliyor da, çoluk çocukta izliyor bu diziyi, bunların gerçek olduğuna inanan var.

ayrıca bilgim yok ama, sağlıkcı arkadaşlara soruyorum, gecem yattım sabah bi kalktım çocuk düşmüş, böyle iş olur mu?

çok daha güzeli, doğrusu yapılamaz mıydı? elbet yapılırdı. ama bu kadar izlenip hoşa gider miydi? elbet gitmezdi, bu devirde gitmezdi. entrika yoksa, et but yoksa, dekolte yoksa izlenmiyor arkadaş. öyle olmayan da samanyolunda kanal 7 de yayınlanıyor, bi ortasını bulamadık arkadaş.

dahası bence yaşamış insanların hayatlarını kafaya göre değiştirerek kurgulamak iftira değil midir? koskoca kanuninin kemikleri sızlamıyor mudur şimdi?

bu arada dizi yakında spartacus a dönerse şaşmam...
mahididevran'ın boks alanında kendini geliştirmeye başladığı dizidir.
(bkz: knock-out)
yuh anasını satayım hatuna bak hürremi tek başına yendi hem de o cüsseyle. ayrıca hürrem malmısın insan bir karşılık verir bir karşı çıkar değil mi? hiç gerçekçi değildi ayrıca onu da söylemeden geçemiycem. kadının suratını sanki ketçap kavanozuna daldırmışlar mübarek. güldüm lan.
mahidevran a manisa sarayı yolu mu görünüyor ne...
hürrem çok çakalsın, kılını kıpırdatmadın suratını dağıtsın mahidevran da sülüman'a şikayet edebil diye. yoksa hükümet gibi kadınsın maşallah, kodun mu oturtursun.
ben hürrem'i survivor ayşe tokat manyağı yapar derken, mahidevran nakavt etmiş, ayşe de bu bölüm elenmekten zor kurtulmuştur.(neyse ki)
o dönemdeki dökümhaneleri görünce gözlerim yaşardı.
firdevs yöreoğlu önceki yaşamında valide sultanmış meğer.
o değil de mahidevran bebeği kesin valide sultan'ın içirdiği şerbet yüzünden düşürdü. vardır onun bi hesabı. ee o kadar zaman firdevs yöreoğlu gibi yılan bi karakteri canlandırdı. etkisinden kurtulmak kolay değil tabi...
koca padişah etrafındakilere "kulum" dermi, etrafındakiler kulunuzum dediğinde ses çıkarmaz mı? insan insana kul olduğunda bu şirk olmaz mı? koskoca halife, hiç mi fatiha suresi okumamıştır?
valide sultan, mahidevranı padişah anneliğine yeterli görmediği için bebeği istemedi ve kızılcık şerbeti diye başka bi içecek kakaladı kanımca..
sırasıyla hürrem planı
-müslümanlık
-mekkeye bağış yapmak isteyecek
-kölelerin bağışı günah sayıldığı için azat isteyecek
-süleyman isteği dini içeriğinden dolayı haklı bulup azat edecek
-ilk halvete çağırdığında hürrem ben artık köle değilim bu zinaya girer deyip reddedecek
-sülüman nikah yapmak zorunda kalacak
-hürremin teşvikiyle mustafa babası tarafından ilerde öldürtülecek
-hürremden olan tahta çıkacak.
padişahın huzurana kim gelirse gelsin, padişah nasılsın dediği anda sağlığınıza duacıyız demeleri gerekmiyo mu? iyiyim sen nasılsın diye dalıveriyolar maşallah *
yalnız bu bölüm hürrem beni çok güldürdü ahali. sümbül diyemeyip, süklüm ağa demeler olsun, sümbül'ün odaya girip senle ben konuşalım baş baş demesi** falan.. sultan sülüman ibaresi ritüel oldu zaten artık onu söylemiyorum bile..
kanunî sultan süleymanı yansıtıyormuş gibi alıgalanmaması gereken dizi. dizi izlenebilmesi ve zevk verebilmesi için gerçek dışına kaçmıştır. seyrederken zevk veriyor mu? veriyor, o zaman tartışmalara yol açmaması gerekir efenim.