bugün

Allahım sen konuyu biliyorsun amin.
muhtarlar atama ile gelen bakanlardan da üstün o zaman.
Valileri muhtarlar mı atayacakmış? Yok ya öyle değildi galiba mevzu.
muhtarlar kendi kendilerine mi varmışlar bu karara. evet.

+ arkadaşlar, valilerden üstün olalım mı lan, var mısınız?

- varız amk. en üstün biziz ulan. yan bakanı s*keriz.
Doğru karar, geç bile kalındı.
Muhtarlar deyip geçmeyin, valiler saray da kaç defa ağırlandı? Bir de muhtarlar saray da kaç defa ağırlandı? Bir karşılaştırma yapınca anlarsınız.
Muhtar demek: devletin azı dişi gibidir. Vali mahalleninizin durumunu bilmez ama muhtar bilir.
ihtiyar heyeti de vali yardımcılarına denk sayılacakmış. Öyle diyolla.
ülkemizden absürdlük manzaralarıdır.

madem seçimle gelen atanmışlardan üstün; atanmış bakanlar bizim seçtiğimiz milletvekillerine ne cüretle atar yapıyor?
öncelikle hayirli üstünlükler.

egitim düzeyinde herhangi bir kistas olmayan bu meslek erbabi kisilerin kararidir.
atalarımız da cb ile aynı fikirde. halk arasında imtiyaz isteyen kişiye senin baban muhtar mı diye sorulur. yani muhtarsa tamam da valiyse siktiret gibi bir anlama gelir bu söz. hatta valinin ve kaymakamın çok da şey olmadığına dair başka sözler de vardır. ortamda iplenmeyen için yalova kaymakamı, oturmayı kalkmayı bilmeyen denyolar için de ben sana vali olamazsın demedim, muhtar olamazsın dedim gibi sözlerin kullanımı pek yaygındır.
bana göre de protokolde seçilmiş atanmıştan önce gelmelidir. bu tabi mülki idare birimlerin büyüklükleriyle alakalı. muhtarlar biraz şey olur.
doğrudur. zaten hakim savcı kaymakam vali bunlar hep kaldırılmalıdır.
avusturya -macaristan imparatoruna denk sayılmışlardır belki, karar dosyasına bir kez daha bakın.
valiyi muhtar nasıl atasın? beynim yandı.
Kararı bizzat Cumhurbaşkanı sayın recep tayyip erdoğan vermiştir.
Gerekçe; Mutar, seçimle gelmesi Vali, atama ile.
Siz neler düşünüyorsunuz?