bugün

Hani vardır ya, zamanı gelmiş bir fikrin önünde kimse duramaz, klişesi. Tamam devrim sadece para için yapılmaz ama yırtık dondan çıkar gibi de çıkmaz. islam'ı hazırlayan temel ne idi acaba, Muhammed'in nasıl bir hayali vardı, çocukluğunda haksızlığa mı uğramıştı acaba diye düşünmeden edemiyor insan. Islam niçin var oldu, Muhammed islam ile neleri değiştirdi?
insanları en güzel kandırmanın yolu dindir. Muhammedde zamanında bunu kullanarak insanları peşinde sürüklemiştir. Adamın olayına baksanıza, benim evime ben yokken gelmeyin, hazırlanıp geldiniz çok durmayın, he çok durdunuz kalmayın. Kadınlarımla sakın ola konuşmayınız. Ben ölmüş arkadaşımın eşiyle evlenecek kadar seks manyağıyım orası ayrı.

insanları en kolay kandırabileceği başka şeyde seks. Diyor ki bu dünyada yapmayın ben öbür dünyada çadırlarda koltuklara sıra sıra uzanmış huriler ayarlıcam size. Sırf şu çadır muhabbetine bile islamdan soğuyor insan. Adamda haklı o dönemde çadır var napsın gökdelen yazsa herkes inanırdı sonuçta. Yani muhammed dönemini kullanarak hayatını rahat bir şekilde geçirmiştir.
Sizin gibileri biraz olsun yola getirebilmekti tek amaci peygamberimin (sav) ama siz asla lâyık olamadiniz o ayri.
O akilli bir peygamberdi, sizin gibiler onu anlayamaz yetmez zekâniz.
(bkz: hz muhammed in eğlence ve spor anlayışı)
çıkarı yoktu. zarar göreceğini bile bile insanları bu bataklıktan kurtarıp, felaha erdirmeliydi. çünkü alemlerin rabbi böyle istiyordu.
devlet başkanlığıdır. ölene kadar devletin başında kalmıştır halife olarak. ne emrettiyse yapılmıştır. daha ne olsun? peygamber dediklerinizin çoğu öyledir. musa harunun kardeşidir, keza devletide yönetmiştir. yusuf mısırın en az firavun kadar yetkili önderidir. davut tarihin en buyuk savaşçılarından gene devlet lideridir. yalansa yalan diyin ? hiç bir malı mülkü parası veya yoneticiliği olmayan peygamber ise isadır. ama onunda vardır elbet bi numarası.
güç, kadın ve paradır.
ateistlerin sus pus olduğu sorudur.
düşünün ki (haşa) bu adama rahat atıyor, herkes cephe alıyor, davasından vazgeçmiyor, ölümle tehdit ediliyor, kendisine saldırılıyor, davasından vazgeçmiyor, malı mülkü olmuyor, olduğunda direkt ihtiyaç sahiplerine veriyor, kendisin yazdığı iddia edilen kuran'da çektiği acılardan asla bahsetmeyen, kendisini diğerlerinden üstün tutmayan tarzda yaşamına devam ediyor.

söyler misiniz mantıklı geliyor mu size bu?

insan bunları dile getirirken bile kahkaha atası geliyor, siz hala fındık kadar beyninizle ürettiğiniz tespitlere sarılıyorsunuz gerçeklere yüz çevirerek.
bu absürd soruyu irdelemek yerine moderasyonun başlığı silmemesinden çıkarı nedir diye sormak daha mantıklı olur.