Son dönemlerde farkettiğim, muhalif genellikle solcu kesimin yaptığı yüzsüzlüktür.

Her seçim öncesi; "ben umutluyum", "hadi bu sefer olacak", "halkımız bu sefer sandıkta cevabını verecek","çiftçi kan ağlıyor","ekonomi çok kötü" gibi argümanlarla sağa sola saldıran sözde solcu özde bağnaz kişiler bu seçimde yine iş başında. Bana saçma gelen ise sandıktan her seçim zaferle ayrılan akp balkon konuşmasını yaparken bunlar burada ağlaması. Mesela; "dağdaki çobanla benim oyum bir mi?", "türk milletinin %60'ı aptaldır", "cahiller", "Türkiye'den siktir olup gitmek", "ülkeyi kapatıp gidelim".

Yani sonuç sizin istediğiniz gibi çıksaydı türkün demir yumruğu kafalarına kafalarına inecekti ama demokrasinin işlediği ve sizin kaybettiğiniz o ortam bi anda türk değil araplaşmış bir toplum oluyor. ilginç.

Ayrıca kendi fikrini belirten ünlüler yalaka, yine sizin fikrinize yakın olan fikirlerini belirten muhalif ünlüler ise onurlu oluyor. Bu double iki yüzlülük sanırım.

irfan değirmenci mesela kendi fikrini belirtmiş ama işten atılmış bunu bile muhalefet malzemesi haline getirebiliyorsunuz. He amk tayyip irfanın twitini görecek sonra aydını arayıp bunu kov diyecek. Kesin hıı peki.

insan objektif olmalı bence. Yandaş yüzsüzlüğü yok mu peki? Çok var aynı sizin gibi. Mesela recep tayyip erdoğana hakaret eden biri gözaltına alınıyor ceza kesiliyor falan akp li biri bunu akşam haberlerde görünce oh iyi olmuş falan diyor. Adamın facebook una bir giriyorsun kemal kılıçdaroğluna hakaretler küfürler gırla. Ayıptır yahu valla ayıptır. Ben sizin için kendimi değiştirmeyeceğim sizi değiştireceğim amk.