bugün

En güzel örneği şüphesiz Muhsin Yazıcıoğlu'dur. Ve uludağ sözlükte çok az sayıda olmaları su götürmeyen gerçektir.
Hatta o kadar az ki sayıları bir tek ben varım. Yazıklar olsun sana sözlük. Hdp, selo başlıkları dolup taşarken bu başlıkta yanlız kalmak. işte demekki doğru yoldayım
(bkz: bozkurtlar yanlız yürür)

ihtiyacım olan güç kalbimdeki Allah aşkında ve damarlarımdaki asil kanda gizli.
Vatan fedaileri kol kola değil yanlız yürür!!!
Yalnız bırakmamak için geldiğim başlıktır.

biji muhafazakar milliyetçiler.
Yıllardır buralardayız çok şükür dosta düşmana karşı ..
milliyetçilik konusunda mı muhafazkarlar yoksa dinciler mi belli değildir. eğer dinci falansa bunlar desteklemem analarına bacılarına da söverim fakat milliyetçilerse sonuna kadar arkanızdayım.
(bkz: kayi)

kendimce muhafazakar olduğumu düşünüyorum. dini hassasiyetlere sahibimdir. kendimce bazı görüşlerimi yazayım:

- dinim ile dalga geçilmesinden hiç hoşlanmam. bunun mizahı olmaz.
- benimle aynı dinden veya mezhepten olmayanlara saygılıyım. onların her türlü haklarına* saygı gösteririm.
- kadınların başı açık veya kapalı olarak ayrılmasına karşıyım. bütün kadınların aynı haklara sahip olmasını destekliyorum.
- lgbt tarzı sapkınlıklara kesinlikle karşıyım. bunların ne türk töresinde ne de islamiyette yeri yoktur.
- din ve devlet işlerinin ayrılmasını desteklediğim gibi laikliğin din düşmanlığı olarak algılanmasına da karşıyım
- cemaat, tarikat veya derneklerin politikadan uzak durması ve milli değerlere saygılı olması çerçevesinde varlıklarına karşı değilim.
- başta selefi akımlar olmak üzere bu ülkeye terörist yetiştiren bütün dini akımlara karşıyım. yasal çerçevede bunların üzerine gidilmesini ve devletin vatandaşlarını bilinçlendirmesini bekliyorum.
- toplumsal değerlerimizin korunması gerektiğini ve şehirleşmeyle beraber gelen batılı ve arap kültürünün etkisinin azalmasını istiyorum.
- dindar veya seküler olmanın insanların kendilerinin karar vermesi gerektiğini düşünüp, devletin politikası olmadığını düşünüyorum.

ek olarak: (bkz: dindarların eleştiriye açık olmaması/#25060490)
hem muhafazakar hem milliyetçi olduğu için duble zararlı olan güruh.
Ülkücü görünümlü ümmetçiler.
muhafazakar olmak ile siyasi islamcı olmanın farkını ayıramayanları göstermiştir.

siyasi islam dediğimiz türkiye'de akp, mısır'da mursi gibi kişilerin savunduğu radikal olmayan şekilde ılımlı islamla devlet yönetmektir.

muhafazakarlık siyasi görüş değil yaşayış biçimidir. sadece dini değil kültürel anlamda da toplumsal değerlerini muhafaza etmeyi savunur. bu yüzden muhafazakar denir.

bir insanın muhafazakar olup dinini yaşaması milliyetçi olmasına engel değildir. çünkü milliyetçilik ırkçılık olmadığı gibi islam milliyetçiliğe karşı değildir.
Biraz akpli biraz mhpli gibi bir şey oluyor herhalde ıyy.
En başta ADAMDIRLAR haksız yere kürtmüş arapmı ayrımı yapmazlar Türklüğün mirasçılarıdırlar.
Türklük namına zırcahil olur bunlar.
Teraziye koysan atalarından miras alıp sorgusuz iman ettiği muhafazakarlık ağır basar.
Alayı para peşinde samimiyetsiz tiplerdir.

istisnalar kaideyi bozmaz.
Milliyetçilerin kaypak olan kısmıdır. (Sakın Muhafazakar diyerek dine dincilere laf attığım anlaşılmasın, bende bir milliyetçiyim. )
Hangi muhafazakar parti yükselişe geçmişse milliyetçiliklerini bir kenara bırakıp hemen o tarafa kayıp oylarını oraya atarlar. Bu yönden çok tehlikelidirler.
milliyetçi değildirler. milliyetçilik ulusların ileriye dönük bir şekilde birlikte çizdikleri yoldan gitmesidir. hem muhafazakar hem milliyetçi olunmaz.
kısacası bunlar maldır, uzak durun ki başınız ağrımasın. milliyetçiliği sadece kullanırlar aq parti gibidirler bir ayaklarının altına alırlar bir kullanırlar.
milliyetçilik gayesi güdüp muhafazakar-seküler milliyetçi olarak kutuplara ayrılan insanların ideolojilerinden biri. bu ne perhiz anasını satayım.
görsel