bugün

Muhabbet kuşu s versiyonu konuşuyormuş.
görsel
Her türlü yenir.
Misal Benimkiler zorla çiğ çiğ ağzıma giriyordu.
Benim kuşumdur adı baboş. ellerinizden öper .
görsel
muhabbet kuşları konuşur efsanesine inanarak 2 senemi verdim. sonradan öğrendimki konuşamazlarmış. boşa vermişim vaktimi. o gündür bu gündür sevmem bu meretleri.
Bende kanarya var evde şimdi. Erkek bir ötüyor acayip. Derecesi varmış yarışmaya sokmuşlar. Öyle verdi babamın arkadaşı meğer bayada değerli kuşmuş püsküllü saçları falan var keratanın. Gözüm gibi bakıyorum öldükten sonra muhabbet kuşu almayı düşünüyorum.
yalnızlıktan kafayı yiyip ayna'nın karşısında hoplayıp zıplayıp, cıvıl cıvıl konuşuyormuş gibi sesler çıkaran şizofren kuş türü.

öyle görünce içim sızlıyor.

görsel
Düzenli duş alanı makbüldür:

görsel
inanılmaz bir tüy dökme sürecine girmiş sevimli dostumdur.

arkadaş eve bir gidiyorum evin her yeri kuş tüyü içinde.

kafasındakiler de dökülmüş bir kısmı.

bir tek benimki mi böyle?

help me.
Üzüldüğüm hayvanlardan birisidir. Şimdi sen bu hayvancağızı kafese koysan yazık günahtır olmaz, salsan dışarıya gelir karga filan kapar kedi yer o da olmaz. Yani bilmiyorum üzülüyorum bu kuşlara.
görsel
yeniden denenmesi gereken hayvan sevgisidir. doğa ilgi ister, şevkat ister. bir yerde kaderinde senin elinde ölmek varmış. öleceği vardı belki. hayata küsmemek lazım. yeni bir kuş 30 gün yaşarsa güzel olma mı
Kendi küçük yüreği kendinden büyük olan kuştur dışarı çıkmak isterse kanatlarını hızlıca çırpar kafeste bir oraya bir oraya zıplar dışarı çıkarmadığım zaman ise bana karşı tavır alıyor arkasını dönüyor ve hiç ötmüyor dışarı çıkınca omzumdan inmiyor.
Biricik dert ortağım.
Onu konuşturana kadar canım çıktı şimdi susturmaya çalışıyorum.
görsel
Bende kanarya var püsküllü saçları falan var hiç susmuyor. Dönünce istanbula muhabbet alıcam bir tanede yavru. Böyle beyaz istiyorum.
çok yumuşak tüyleri var. onlari sevmeyi ayrı severim.
göz aşinalığının olduğu ve gördüğü herkese türlü türlü oyunlar sergileyen sevimli kuş.
(bkz: kanatlı mücevher).
adının çiko olma olasılığı yüksek olan kuş türüdür.
Bende de bir tane var, Manuel
klavye sevdalısı. üzerine konup bir şeyler yazmak isteyene karşı çıkıyor.
yeni arkadaşım.
Evde beslenenlerinin omurleri merak edilendir.
Babacık

Cici kuş

Gibi kelimeleri söylemeyi öğreniriz genelde.

Küçükken benimde varmış maviş maviş. Beni gagaladı diye seleyi almışım bi yapıştırmişiım kuş ölmüş....