bugün

arabamız var diye sikmesinlerde.
"olsun ben zaten hep 50 tl'lik benzin alıyorum" kafasındakilere bir şey ifade etmeyendir.
sigara kağıdından da ötv alınacak diyor. ha ha amk! sarma içenleri de sikecekler desene.
vezne sayısını artırın da vergileri öderken sırada beklemeyelim diyecek olan halkın yeni vergi qeyfi.
ulu mantimun hikmeti reyizim

yol yabıyiii, köbrü yabiyiiii

çoh az,

gerçekten üzüldüm bak

hatta şu anda ağlıyorum.

eğer %140 olmazsa çok gücenirim bak.

not ; 2017 model akbilim var.

aslında güzel bir haber

anlaşılan yıllık enflasyon

gerçek enflasyon yani

(hükümetin makyajlanmış bilançosu değil)

bu durumda % 40 olduğunu öğrendim.

büyüksün reyiz %240 yapsadın taa güzel olurdu.
sabah gazetesi de naci ağbal'ın açıklamasını müjde kamuya 74 bin personel alınacak diye vermiş, zam olayından bahsetmiyor bile. Kodumun yandaşları ama olsun en çok akp'li fakirler etkilenecek yine.
2019'da zaten adam tatilinizi kaldırıyor siktiğimin çomarları, haftanın yedi günü iş başı yapacaksınız.
araba sizin neyinize?
2008 krizinde, kriz teğet geçsin diye kdv ve mtv düşürülmüştü dalga geçiyorlar galiba.
reyizimin bir bildiği vardır.

aksini iddia eden israyil dölüdür

fetocudur, totoş hatta nonoşdur.

beklediğimden daha az geldiği için biraz kırgınım.

https://img-s2.onedio.com...7467dd75c63c22fa0ec51.jpg
üstüne üçüncü dilimdeki gelirler için gelir vergisi %11 olacaktır. ülkedeki tek kar eden finans sektöründe ise yüzde 10 vergiler artılacaktır. bunlar açıklananlar ve daha hangi konularda vergiler ne kadar artacak bilemiyoruz. şöyle ki çoğu açıklanmıyor, girdikten sonra öğreneceksiniz. bir noktadan sonra halk vergileri ödeyemeyecek. sonrası için;
(bkz: iflas)
hedef 2023 ehonomi cok iyi...
bir ülkede halka yüklenen vergilerin miktarı az olursa, halk çalışarak para ve servet kazanmaya heves ve arzu eder, memleket bayındır hale gelir. vergiler azalınca üretim, mal ve para artar; devletin hakimiyeti devamlı ve istikrarlı olur."

ibn haldun, -mukaddime-

bu cümleler ile açıklamış 600 yıl evvelden ibn haldun ideal vergi sistemini.

bir başka ekonomist olan adam Smith ise şöyle der.

"yüksek vergi oranları, bazen vergiye tabi malların tüketimini azaltmak ve bazen vergi kaçakçılığını teşvik etmek suretiyle, düşük vergi oranlarıyla sağlanacak hasılattan daha düşük bir hasılat sağlar."

bizi yönetenlerin özellikle ekonomi ve maliye bakanlarının iktisat ve maliye bilgisinden şüphe duyuyorum.

gelir elde edeceğiz derken daha da kaybedecekler. yok ya şüpheye mahal yok işte aptallar tarafından yönetiliyoruz. eminim artık.