bugün

"bileydim... ah bileydim, printscreen alır, masaüstüme duvarkağıdı yapardım seni!!" diye düşündüm, belki ikiyüzüncü kez şukela tuşuna basaraktan sayfayı yenileyip, umutla gözlerimi ekranın sağındaki minik reklam köşesine diktiğimde. gelmiyordu işte, gelmiyordu, google reklamları geliyordu, ama ahu gözlü gelmiyordu. msnal yazıyordu o reklamda, printscreenal deseydi onu da yapardım, bileydim yapardım be hocu, bileydim yapardım.

önceleri çok dikkatimi çekmemişti, öylesine bir kızdı, sıkça ekranın sağ köşesinde fotoğrafı çıkıyordu, onun ve dört arkadaşının. en üstteydi onun fotoğrafı, güzeldi. diğerleri ise, güzel olmadıkları için başka yönleri ile ortaya çıkmaya çalışıyordu, klasik beş kişiden oluşan bir kız grubuydu işte;

en üstte ; ahu gözlüm,
bir altında ; seksi gözükmeye çalışan,
bir altında ; ne kadar da sempatiğim ben diyen,
bir altında ; loş ortamlara gizlenen,
en sonda ise ; kankaya bağlayalım kızı.

hepsinin sundukları farklı olduğu için arkadaş olabilmişlerdi zaten, misal bir berke bu grubu görse, ahu gözlüme yılışır, bir cem ise en sondakine asılır, birbirlerinin rakibi olmadıkları için de mutlu mesut yaşayıp giderlerdi.

sözlüğe ne zaman girsem karşıma çıkıyorlardı, dediğim gibi önceleri önemsemedim, şöyle bir göz gezdirip, kapat tuşuna tıklayarak, reklamı kapadım. sinirlendim hatta, "hocu burada oğuz atay'a mektup girmişiz, sayfada ahu ceylanlar sekiyor, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu". kızdım sözlüğe, "reklamlar konusunda seçici olun canım, aristokrasi gelsin artık şu sözlüğe" dedim. "brecht brecht" efektiyle onaylamadığımı belirttim.

geçen zamanla, bu reklam çıktığında kapamamaya başladım, alışmıştım ona, ahu gözlüm çok haşin bakıyordu bana, güzelde bir kız olduğunu farkettim, her ne kadar saçları düzgün bir "m" harfi oluşturacak şekilde ortadan ayrılmış olsa da, güzel gözleri, ve otoriter bakışları vardı. bunlar sevdiğimiz özelliklerdi. günler ilerledikçe pembe bir kazak giydiğini, dudaklarının patlamış mısır gibi olduğunu ve kaşlarının ultasonik alındığını farkettim. ben bir kızda detay yakalamaya başladıysam, bu hafiften hoşlanmaya başladığımı gösterirdi, korktum. yoksa msn'mi alacaktım, sözlük kasıyor mu diyecektim ona, tedirgin oldum.

sonrasında, daha sık gelir oldu ekranın sağına, inceden kesişiyorduk, ben entry'imi girerken, sanki güçlü kollarımı, hızla hareket eden dolma parmaklarımı izliyordu, ben de kendime çeki düzen verdim, artık entry girerken dik duruyor, sürekli sanki hayatın anlamını buldum da onu yazıyormuşcasına gözlerimi kısıyordum, parfüm bile sürmeye başladım sözlüğe girmeden önce, genelde yazıları okuyor gibi yapıyor, ama bazen gözlerimi kaydırıp ona gülümsüyordum. ama haşin kızdı, hiç gülmedi, hep sert baktı bana, olsun o da bana boş değildi biliyordum, yoksa niye sürekli beni izlesin ki, "kız resmen beni kesiyordu hocu".

dün yine girdim sözlüğe, normalde adetim değildi haftasonları sözlüğe girmek, ama "bakalım bugün ne ayarlar yemişiz hocu" diye merak etmiştim. tıklamaya başladım başlıklara, her sayfa yenilenmesinde sağ tarafa baktığımı farkettim, "mapaktif-harita&gis" firması "tüm basılı sayısal harita ve GIS ihtiyacınız için buradayız" diyordu sürekli, ama ahu gözlü gelmiyordu. yoksa haftasonları beni aldatıyor muydu, sözlükte değilse, neredeydi, başkalarını mı kesiyordu, nasıl olsa bu experimental girmiyor haftasonları, ben de gezeyim, berkelerin, mertlerin ekranlarında mı sekeyim diyordu. hırs yaptım, onu görmem gerekiyordu. delicesine tıklamaya başladım şukela tuşuna, sürekli yeniledim sayfayı, ama gelmiyordu, gelmiyordu ahu gözlü işte, onu geçtim, süpersonik olmayan arkadaşları bile gözükmüyordu ortalıkta.

nazan öncel'den "bugün seni görmem lazım" şarkısını açtım, bir kadeh şarap koydum, tıkladım, tıkladım, tıkladım, artık parmaklarımda derman kalmamıştı, "kaçan kovalanır" kanununa istinaden aşık olmuştum, kaçıyordu, kovalıyordum.

normalde onun gül yüzünün durduğu yerde "boyunuzu uzatmak çok kolay" yazıyordu. "takın, uzayın."

kendimi reddedilmiş gibi hissettim, "uzaaa" diyordu ahu gözlü bana, uzadım uzaklara.

uzarkenmırıldananedit: msnaldım, msnverdim, ben seni pek sevdim.

neyazıkkizorunluedit: (bkz: kinaye)
(bkz: yenge de erik gibiymis kütür kütür)
acilen sevdicek yapılması gerektiğini gösterir durumdur.***
lahana kapsülü reklamı maksadıyla bünye sarstırıcı olarak kullanılan nadide sultan'a aşık olmaktan hallice.
hayır arada ben de bakıyorum alıcı gözüyle sonra nejat alp'ten arkadaşım isimli eseri mırıldanarak kapatıyorum sayfayı:

- "sen miydin sevgilimi çalaaan!"
Resimlere aşık olmaktır. Zira o kızlarla tanışılsa insan kendini kötü hissedebilir.

http://img34.imageshack.us/img34/8908/adszgrm.png
sanal ortamdan ve bilgisayardan yavaşça uzaklaşmak, tatile gitmek ve orada gerçek kızlara aşık olmak gerektiğini hissettiren sakat durumlar.

(bkz: tatil)
(bkz: plan yapamamak)