bugün

Online'dım bi tanem yine dün gece..
Hep nick'ini düşündüm,hep jpg'ni andım..
Dayanılmaz bir şey oldu offline olman..
Dün gece avatar'ını öptümde yattım..

Byte'ıma dermanı bulayım diye..
Bir parça mutluluk duyayım diye..
Rüyamda smile'nle olayım diye..

Loglara daldıkça doldu gözlerim..
Nick'ini aradı bomboş mausem..
Gönlümü avutmak için sevgilim..

şiirini yazmıs olan arkadasın bolca yasadığı durum
interneti msn messenger dan ibaret sanan insanların türemesi seklinde kelimelere dökübilir bu baslık...
bu zararladan ötürü şu sıralar çoğu iş yerinde yasaklanmaya başlamıştır.
günlük hayatta smile koyma ihtiyacı yaratır.
cep telefonu yerine msn adresi alındıysa birinden, iletişim kurmak için online olsun diye beklemeyi gerektirir.
bir işle uğraşırken eğer msn açma takıntısından kurtulamaddıysanız titreşerek işin bir kenara bırakılmasına sebep olur.
ve de sırt ağrısı baş ağrısı parmak kanseri * *...
kroların hatun düşürme merakı yüzünden cılkı çıkmış olan msn messenger yüzünden internet cafeler bile krolarla dolup taşmaya başladı.
uykusuzluğu sıradan bir olaymış gibi algılamanıza sebebiyet vererek zaman zaman bilgisayar manyağı olmanıza neden olması başlıca zararıdır.
kanlı canlı muhabbet edilen kişiyi, duymadığı ya da başka herhangi bir şeyle ilgilendiği takdirde omuzlarından tutup sarsmak suretiyle istemeden rahatsız edebilirsiniz.

(bkz: titreşim göndermek)
tanıdığın tanımadığın, sevdiğin sevmediğin birçok insanın seni eklemek istemesi *.
bir çok genç arkadaşımızın gününü bitirip evine geldiğinde, uykuya kadar arta kalan zamanını ailesine ya da daha faydalı işlere ayırmasına engel olması buna alternatif olarak gunun her bu zamanında tekrarlayan bir şekilde benzer/aynı şeyleri tanıdığı/tanımadığı insanlarla konuşması..
sanallığa alışıp gerçeklere adapte olamama problemi.
zaman ve güven kaybı... geyik muhabbetler için birebir.o da çok uzun sürmemek şartıyla tabi. ama gerçek anlamda arkadaşlık kurmak için hiç de elverişli bir ortam değil. bir süre sonra da asosyallik yapıyor zaten. en iyisi uzak durmak.
normal hayatta kendini ifade etmek için smiley kullanmaya çalışmak.*
önce cep mesajlarıyla başlayan, mirc ve icq alemleriyle klavyeye geçiş yapan, msn-yonja ile evrimini tamamlayan, janımmm sni çoq sefiormm tarzı birbiriyle cilveleşen köksüzlerin, türk dil kurumuna inat bir türkçeyle yazmaya konuşmaya başlaması...
bir önceki nesil paragraf düzenine, noktaya, virgüle dikkat etmediği için lisede kompozisyondan zayıf alırdı, bunlar türkçe yazamadığı için alıyor.