bugün

ikinci nesil bir yazar.
Mountain Dew 1940'lı yılların başında viski ile karıştırılarak tüketilmesi amacıyla üretilmiş, 1964 yılında Pepsi-Cola'nın tescilli markası haline gelerek pazarda büyük bir pay sahibi olmuştur.

Mountain Dew içerdiği yüksek kafein oranı(74mg/500ml.), A.B.D.'nin en beğenilen ve en esprili reklamları arasında yer alması( 'been there, done that' sloganıyla ödüle layık görülmüştür) ve 1995 yılında X-games'e sponsor olmasıyla en çok tüketilen içeceklerden birisi haline gelmiştir.

(500ml. Mountain Dew ):

Calories (kcal).................. 230
Total Fats (g)......................0
Sodium (mg).......................110
Potassium (mg)......................0
Total Carbohydrates (g)............66
Sugars (g).........................66
Protein (g).........................0
Caffeine (mg)......................74

Mountain Dew argoda ayışığı anlamına gelir.Mountain Dew, Mountan Dew Code Red, Diet Mountain Dew olmak üzere 3 ayrı çeşidi bulunan içeceğin Türkiye pazarında sıcak satışı bulunmamaktadır.Mountain Dew bağımlıları içeceği Ankara Karum'dan(istanbul'da nerde mevcut bilmiyorum!!) veyahut yurtdışına çıkan eş dost akrabaları aracılığıyla temin edebilirler.
koladan daha güzel olduguna inandıgım asitli icecek**
elvan gazozlarından daha güzel olmayan gazoz. gerçi hiçbir gazoz onun tadını veremedi ama neyse.
o ne tad be!

turkiye ye getirip satilasi icecek..sari gazoz gibin limon gibin bisey.
lezzet abidesi, serinliğin tanımı sarı gazoz. şahsıma bir yılda 15 kilo aldıran...
bir daha agza sprite koymamaya sebep olacak icecek.

(bkz: hastasinim)
(bkz: yuzyilin bulusu)
kafein bombasıdır (20 fluid ounce'da 91 mg). aşırı zararlı olduğunu bile bile özellikle mid-term öncesi sabahlamalarda litrelerce tüketilir. doğal olarak hayvan gibi işetir.

20 US fluid ounces = 591.470591 ml, zaten vending machine'lerden alınanlar da bu boydur.
Amerika'dan sonra ilk kez Polonya'da rastladığım, lâkin amerika'daki versiyonu ile uzaktan yakından alakası olmayan içecek*
muhtesem bir tad. gazli limonata gibi bir sey. turkiyeye bir an once gelmeli.
türkiye'ye gelmesi gerekendir.
amerikada içtiğim ondan sonra 12 li paketler halinde almaya başladığım müthiş içecek. hele birazda buzunuz varsa eroinmanlara rehabilitasyon için içirilebilir. pepsi türkiyeye cola yerine mtn dew pazarlasa coca colayı geçmesi kesindir.
pepsi, türkiye'ye getirse kar marjını tepelere çıkarabilir. ayrıca kendisine bugün sırf denemek için 6,5 lira verdim. ama fiyatı normal bir seviyede olsa pepsi şov yapar türkiye'de şov.
türkiye de satılan herhangi bir yer olup olmadığını merak ettiğim içecek. gidip bir kaç koli alacam.
edit: amerikadan gelirken 4x12 paketler getirmek için 60 dolar bagaj parası ödediğim içecek. ama malesef biti.
O nasıl bir içecek ya , o nasıl bir tat hastasıyız be dede ! yanılmıyorsam türkiye'de satışı yok . Sadece yazın Rusya'ya gittim mi içebiliyorum . Acil Türkiye'ye gelmesi gerek o yeşil içecektir .

Edit:Kafeini pekte fazladır .
lana del rey'in içmeden sarhoş eden şarkısı. kurban olurum.
Türkiye’ye fruko tarafından getirilirmiştir. Keko yeşili bi şişesi vardır. Amerika’da içen biri olarak söylüyorum şakın Migros’tan falan alıp boşuna para vermeyin. Frukodan hiç bir farkı yok. Giden boş yer 1 liraya olur. Sadece şişe farkı başka hiç bir bok değil.
türkiye'ye gelen versiyonunda kutu tercih edilmesi gereken gazoz.
tam bi lana del rey şarkısı olmasada aradığımı bulduğum içecek, saatlerimde içtiğim kahvelerden akşam 6-.6.01 kahvemi çıkartmış, kendini sokmuş içecek.