bugün

gayet doğal olan bir durumdur. kaç aydır oynuyorum ama hala penaltı atabilmiş değilim.
pes 2010 da penaltı atmanın zorluğunu bilen biri için çok şaşırılmayacak şeydir. nereden buldularsa bu şekilde penaltı atmayı, kriterin ne olduğunu hala tam çözemedim.
(bkz: bak bu ihtimali düşünmemiştik)
eski pes serilerinde yön tuşuna çok uzun süreli basılabilirken pes 2010'da şut butonuna basıp bıraktıktan sonra yön tuşuna çok kısa süre basması gerekirken bunu yapmaması sonucu oluşan durum.*
mesnetsiz bir iddiadır. attı, şahitlerim var.
pes 2010 da zaten neredeyse kimsenin penaltı atamadığı düşünülürse, ayıplanmaması gereken moderatördür.

(bkz: vurmayın öldü adam)
Pes 10'da penaltı atmanın oldukça zor olduğundan kaynaklanır. Tek kişiye yüklenmemek gerek.

(bkz: ay lav yu pes 09)
şuta basıldıktan sonra oyuncu topa hareketlenmeye başladığında atılmak istenen yöne doğru az basılır çok basınca mazallah seyircilere gelir. azlık çokluk miktarını da antreman yaparak belirleyebilirsiniz.
çok normal. pes 09'da gözüm kapalı penaltı atardım şimdi 10'da ıkınıyorum olmuyor.
sadece ortaya vurmakla atabiliyorum ben. o nedenle kızmayın adamcağıza.
la havle vela corvette adlı yazardan ders aldığı takdirde ortadan kalkacak özür.*
yalnız değildir. *
(bkz: bu da mı gol değil)
-aha abi hssktr ya penaltı oldu.
-penaltı mı o da ne?
(bkz: pes 2011)de de bu geleneği devam edecektir.