bugün

bu topraklarda sebebsiz yaşıyor demektir...
yanlış yapıyorlar, ateşle oynuyorlar. mesela ben kemalizmi eleştirdim, 5 yaşında kemalist olmak başlığını açtım dolayısıyla moderasyon derhal görevini yapmalı ve atatürk'ü korumalı. yalçın küçük moderasyon olsa böyle olmaz.
doğru önermedir. kimi konularda geniş kimi konularda dar bakış açısına sahipler. ancak moderatörlerimi çok seviyorum şakirtlerim benim.
her kişi veya kuruma olduğu gibi, yaşayan veya yaşamayan, hakareti serbest bırakmak söz konusu olamaz fakat kim olursa olsun yanlışları söylemek de başka bir şey. sapla samanı karıştırmamak lazım. atatürk fetişini ise derhal bırakmak lazım. gerçi bir kesimde iş atatürk fetişini de geçti kemalist kelimesine karşı bir fetiş oluştu.
yerinde yazar haykırışıdır. bu ülkede yaşıyorsak o kadar da sansür yapılmalı artık. yok tanımı bunun, noktalamaso yok bunun bla bladan buna da vakit ayırmalılar. bilinmelidir ki düşünce özgürlüğü baskasının düşüncesine saldırıldığı anda özgürlük olmaktan cıkar.
atatürk'ü korumayan moderasyon peygamber efendimiz hz. muhammed'i de korumuyor. işin en kötü noktası ise kimse bunun farkında değil.
atatürk ün eseri olan ülkede birileri atatürk ü koruma gereği hissetmek zorunda kalacaksa zaten ortada korunacak birşey kalmamış demektir.
işte tam da bu yüzden atatürk ü her alanda, yetkisi olsun olmasın her atatürk koruyabilmelidir.
hepimiz birer atatürk olmaya layık oluncaya kadar.
şakirt yazarları küstürme korkusudur.
zall ın ontv ye verdiği röportajda entrylerin silinmesi konusundaki açıklama kapsamında ele alınması gereken konudur. yüce zall biz sadece sözlük formatına uygunluğa bakarız demiştir. * *