bugün

migros karta cep telefonunu veriyorsun, google hesabınıda telefon doğrulama yapıyorsun. gerisi basit. o market kartları sayesinde götünü sildiğin kağıdın markasını bile bilirler. bu devirde en çok para eden şey kişisel bilgi. Firmalar birbirlerine satıyorlar.
Benzeri benim de başıma geldi. Babamla bim'de satılan indomie noodle'lar hakkında konuştuk. Sadece konuştuk yani. Birkaç dakika sonra sayfanın en tepesinde bu makarnanın reklamını gördüm.
Kameraya bant yapistir her turlu hacklenmeye birebir.
bir benzerini bugün yaşadım. geçen gün annemle telefonda, yeni tanıştığım arkadaşım hakkında 5-10 dakika muhabbet ettik. bu esnada bilgisayarın önünde oturuyordum ve pc de açıktı. bu arkadaşı da sadece 1 haftadır tanıyorum. arada birbirimize işimiz düşer diye sadece whatsapptan ekleştik. onun dışında hiçbir google hesabı, skype, snapchat vs yoluyla eklemedim arkadaşı. ama gel gör ki facebookta önerilen arkadaş olarak gösteriliyor. lan hiçbir yerden eklemedim diyorum. face'in bir özelliği midir wp ile bağlantılı bilemiyorum .arkadaş benim profilimi fazla mı arattı acaba sormaya çekindim, ondan önerilen gözüküyordur belki.
Algida secicilik olabilir.
Alperen kekilli dinliyorum. eşlik edebilirler.
bunun doğruluğunu düşünüyorsan tekrar dene.