bugün

resmen rezilliğin sefilliğin daniskasıdır. o kadar insanı oralara doldurup eyleyip ne hayat pahalılığıyla ilgili ne bu rezil kepaze ekonomik düzenle ilgili hiç bir çözüm ve düzgün bir yol önerememek acizliğin zirvelerinde olunduğunu gösteriyor. üstelik seçilmek için çok büyük vaatlerde bulunup ülkeyi tam tersi bir noktaya o kadar uyarılara rağmen bile bile getirip ve en son yine biz düzelteceğiz merak etmeyin deyip milletten oy alıp ülkenin bu noktaya gelmesi affedilir bir sonuç değildir.
22 senedir tüm ülkeyi, yaklaşık 30 sene istanbulu ve 30 sene ankarayı yönetip üçünde de her şeyi berbat edip genel seçimlerde "son bir şans verin uçacaz" deyip yerel seçimler içinde "istanbulda trafiği bitirecez şehri depreme hazır hale getirecez" şeklinde abidik gubidik şeyler gevelenmesidir.

bak bu söylemler türkiye haricinde hiçbir yerde kabul görmez hatta afrika ülkelerinde bile büyük skandal olarak yorumlanır. bir tek bizde kabul görüyor çünkü bizim seçmen malum takım tutar gibi parti tutuyor ve ne olursa olsun oy verdiğinden başkasını alternatif olarak düşünmüyor.

bu vaatlere sorulacak tek bir soru var ; madem yapabiliyordunuz neden 20 küsür senedir yapmadınız ??? misal istanbulda trafiği bitireceğiz diyorlar. neden 30 senedir bitirmediniz ? şehri depreme hazırlayacağız diyorlar. neden 2002 den beri hazırlamadınız ?? tüm yetki sizde 20 senedir. ülkenin tüm kaynakları 20 senedir sizde. "2023 de son bir şans verin beni seçin miladı yaşayacağız" dedi yüzde 52 oy aldı. o yüzde 52 den "52" kişi bile çıkıp şu soruyu sormadı ; neden 1 seçim önce veya 2 seçim önce kazandığında miladı gerçekleştirmedin..
son yıllardaki seçimlerde;
1- miting yapan siyasinin motivasyonunu
2-mitinge giden seçmen motivasyonunu
anlamıyorum amk.
dün deva partisi ilçe belediye başkan adayını otobüs içinden selam verirken gördüm, el sallıyor ama kimse yok, deli misiniz lan siz, nasıl bi kafa bu. bi de sen halk kahramanı mısın, çok önemli biri misin, kitlen mi var da özgüvenle çıkmışsın el sallıyon.
Herşeyin içine sıçıp hala belki inanırlar diye şahlanıyoruz, demek de bi süre sonra kabak tadı veriyo tabii...
Söyleyecek şey kalmadı,