bugün

haklı bir sestir zira gecenin geç saatlerinde bile hala oturdukları görülmüştür.bu durumlarda ailenin en küçük bireyi fitlenmelidir.
eger evde çocuk varsa iç sese falan gerek kalmaz:
-amcaaa sizin eviniz yok mu? evinize gitsenize.
istenmeyen misafirlerle ilgili kısa bir olayı siz sevgili gönül dostlarıyla paylaşmak isterim:

bir gün bir gece tam ev ahalisi uyumaya hazırlanırken zırt kapı çalar. konuklar zoraki içeri buyrulur. 1 saat geçer.. 2 saat geçer artık gecenin saatleri iyice ilerlemiştir. en sonunda ev sahibi dayanamaz ve şöyle der:

+siz eve gidince ne yapacaksınız?
-vallaa ne yapalım, uyuyacağız.
+eh siz gitseniz biz de uyuyacağız.

not: yaşanmıştır.

edit:imla.
insan suratında mimikleşebilir bazen. bazen ilgisiz ama dinliyormuş gibi yapan bir bakışa da dönüşebilir.
bi' rahat bırakın be! bir odam var huzur aradığım, misafir çocuklarının sesleri odamın sessizliğinde beni boğmaya başladı. haykırıyorum ama sesim duyulmuyor heralde sanırsam galiba.
patlama noktasına gelinen durum.
bu haykırışa rağmen hala oturuluyorsa cinnet sonucu katliama gidilebilme ihtimali yüksek olan durum.
iç sestir nihayetinde ona uysaydık burnumuz pislikten çıkmazdı diye değerlendirilmesi gereken durum.
vee nihayet misafir giderken "aaa daha erken ne güzel oturuyorduk. yine gelin..." sözlerini sarf eden aile cemaatinden biri olmanı engellemez...
istegin disa vurulamayan hali. bazen oyle doruga gelir ki agizdan cikar cumleler sonrada sakaya vurulur tabi.
gelnellikle benim içimdeki susmayan sestir haklı olarak.çünkü misafir konusunda rekora koşuyoruz.1.gün bile boş kalmayan evimiz haliyle iç sesimi çıldırtıyor.
bu istek hat safhaya gelince sürekli saati sorun ki .onlarda anlasın gitmeleri gerektiklerini . *
bir sonraki buluşmaları meçhule kayan aile ferdinin öz sesidir. feryattır bu.
bünyesine kazınmış yoğun ahlaki değerlerden dolayı kendisinden nefret etmesine sebep olacak iç ses..
çok çok ev sahibi tarafından kovulacak misafirlerdir. ben kovarım.
misafirliğe gidilen ev sahibinin iç sesi olduğu düşüncesi ise insanı gerer.
aslında yapılacak iş değil, sorulacak soru var. Hüsamettin, abduraman, abuzer, siz bu saatte evinizde olsanız ne yapardınız. E yatardık anasını satayım. Gidinde bende yatayım da. Test edilip onaylanmıştır. Fatih ürek olayım ki işe yapıyor.
Sesli de demek gerekiyo ama el vermiyor işte
Allah'ım neydi benim günahım.