bugün

aile fertlerinin yanınıza gelip sen çok baktın biraz da çocuk baksın demesiyle, misafir çocuğun tam bilgisayarın başından kalkmak üzereyken size bana oyun açar mısın demesiyle başlayan geçici sinir bozukluğudur.
misafir veledi başınızdan defetmenin imkansız olduğu hallerde zorunda kalınan eylem.
en mantıklısıdır. basit oyun açın yalnız, sonra sıkılıyor eleman. yeniden başınızı ağrıtmasın.
pc'nizi işgale sebebiyet vermektir. ayrıca söz konusu çocuğun yapışkanlığı misafirin gitme süresini uzatır, dolayısıyla ayakları uzatıp rahat rahat dinlenme hayalini geciktirir.
''abi bu ne?'' sorusuyla mevzuya girer misafiR çocuk. eğer cevap verirseniz sonuçlarına katlanmak zorundasınızdır.
internet geçmişinizle vedalaşmanızı gerektirebilecek olan durum. acıdır.
açmassanız annesine söyleme olayıda ayrı bir dumur sebebidir.
tehlikeli komplolar kurar bu çocuklar.
(bkz: kraloyun com)
kazıklamaktır efenim. pcde call of duty black ops, crysis, pes 11 gibi oyunlar varken flash oyunlarla çocuğu oyalamaktır. çocuğun sıkılıp bırakma olasılığını artırmak için tabi.
akabinde "bundan sıkıldım başka yok mu yeeaa" diyen şımarık veletler bsg söylemiyle odadan kovalanır.
artık gerek yok kendileri her şeyi yapıyorlar. bizim bilmediğimiz şeyleri yapınca mal gibi kalıyoruz olduğumuz yerde.
bir de kendine zorla açtıranlar vardır. onlar daha kötü daha geçen gün çocuk odama geldi bilgisayara baktı keşke su bilgisayar açılsada oyun oynasam dedi içim burkuldu açtım *
tarafımdan sürekli bilgisayarı kasmayacak, işlemciyi fazla üzmeyecek oyunlar açarak gerçekleştirdiğim eylem.
çünkü adam gidene kadar oynuyor, hiç kalkmıyor, ve giderken de ortalığı yırtıyor.
bir de klavyenin üzerine döktüğü kek-börek kalıntıları yüzünden klavyenin akşam dezenfekte edilmesi işlemi var.
En nefret ettiğim şeylerden biridir 'hadi abisi ona da bilgisayardan oyun aç' denince intihar edesim gelir.
-biliyo musun abla bizde de bu oyundan var.
gibi açıklamalarıyla beni benden alan misafir çocukları.
evdeki misafirlerden kaçma umuduyla bilgisayarın başına geçilir. sözlük açılır, bir güzel okunur yazılar eklenirken kapının tıklatılmasıyla acımasız gerçekle yüzleşilir.
-yavrum hadi berkeye bilgisayardan oyun aç, canı sıkılmış.
hayır da diyemiyorsun. velet o kadar şeytanice çaresizmiş gibi bakıyor ki el mahkum açıyorsun en vurdulu kırdılı oyunlardan. tamam ona oyun açtın canı sıkılmıyor ama sen ne yapacaksın? evdeki misafirlere çay ver, onların 40+ konularına ayak uydur! elin çocuğuna da bilgisayarını emanet et.
(bkz: fuck the system)
+ amca bana oyun açar mısın?

- senin baban amca amına kodumunun çocuğu. amca mıyım lan ben? abi de.

+ ama otuz yaşındasın, babam bile abi diyor sana.

- siktir git ibne, gelme üzerime. *
bildiğin zulüm.
çocuğun anası babası kafa dinleyecek, rahat edecek diye annenizin de katkılarıyla çocuğu size musallat etmeleridir.
sonu, çocuğu tekme tokat odadan kovmakla bitecek olan durumdur.
lanet gelesi şey.
en mantıklı şey o aradada bir şeylerle uğraşırsın hem.