bugün

ergenliğe yeni adım atmış, kendilerine kişilik ararken kendilerini fırlama kimliğine sokup arkadaş grubu içerisinde kendini kanıtlama çabasına giren liselidir. hayvanlarda olduğu gibi grubun lideri olmak için yapılır bu savaşlar. en fırlama kim olacak ? en çılgın şeyi kim yapacak ? gibi bir durum içerisine girerler.

bu bölgede çok yaşanır.* * 4-5 liseli minibüse binerler tabiki gülüşmeler içerisinde, zaten tıklım tıklımdır, gülüşürler, arkadan en öne laf yetiştirirler, "amca bu parayı ödemedi" diye bağırırlar. minibüscü, "gençler parayı yollayın hep böyle yapıyorsunuz" diye çıkışırken kendini akıllı sanan sivrinin biri "amca vallahi öndeki ödemiyor biz ödedik" deyip gülüşürler kahkaha atarlar.

bir tanesinin ağzını burnunu kırmakla son buldu yolculuğum. küfür etmeyeyim etmeyeyim diyorum duramıyorum ! bizim zamanımızda bize büyüğün biri "höytt" dese kaçardık. şimdiki piçler ne var lan deyip kafa tutuyor ondan sonra gel de yeni nesilden hayır bekle. *
Şoför tarafından ağız burun dalınacak ergenlerdir, söz konusu şoför amcamız Esenler hattındaysa kan çıkar.