bugün

Ayakta insanlar varken bile yolcu alabilen toplu ulaşım aracı.
bir keresinde minibüs yayla'da çok beklemişti sonra kadın tepki gösterince adam da taksiye binseydiniz o zaman gibi tepki vermişti.
iett ihtiyacı karşılamayınca binilebilen şey.
10-15 kişi alabilen küçük otobüs.
tam bir minibüs kalktı demişken bir minibüs daha kalkmış sanırsam. bakırköy minibüsüyle birleşmiş galiba. bakırköy'de gördüm. şaka maka bunların sorumlusu imamoğlu'ysa kendisine günahımı bile vermek istemiyorum.
istanbulkart geçseydi kendisine binmeyi tercih edebilirdim ama emin de değilim. ben otobüse binmeyi tercih ediyorum. büyük olduğu için daha boş olabiliyor. bizim oradaki otobüs zaten minibüs güzergahında çalışıyor neredeyse ve sabahları genelde insanlar okula gitmek için kullanıyorlar. yayla'dan sonra oturarak gidebiliyorum.
bizim orada bir minibüs hattı kaldırılmış maalesef.
menderes'!in has adamı izzet ünver'in istanbul'un başına sardığı bela ulaşım.

dünyada örneği yok, istediğin yerde dur ,kalk ,istediğin kadar yolcu al , araçta sigara iç, hatta osur.

bir sene kadar üsküdar-ümraniye hattında şoförlük yaptım, kendim dahil bir tane düzgün insan yoktur minibüs sürücüleri içinde.

eskiden daha beterdi alayı üflenti ,alkolik, sapık.

not; bir senede camlı kahve-izzet ünver lisesinde okudum..

istanbul'un rezil bir şehir olmasının ilk suçlusudur.
keşke istanbulkart geçse dediğim şey ama tekirdağ'daki minibüslerin bazılarına istanbul'dakilerden farklı olarak kartla da binilebiliyor.
otobüs gelmediği zaman yaşlı bir amcanın da torunuyla bindiğini görmüştüm. benim istanbulkart bedava olduğu için tekirdağ dışında kullanmıyorum. bir tek pandemide birkaç kez binmiştim istanbul'da. yaşlılara istanbulkart bedava olsa da otobüs gelmediği zaman isterlerse binebilirler de binmeyebilirler de.
boş olduğunda çok güzel bir ulaşım aracı. hem de otobüslere göre daha çok geçer ama otobüs de daha konforlu diye otobüs daha çok sevilebiliyor.
Bir vasıta türü olup ,Ekonomik ulasim aracidir kendileri .
istanbul'da kart ile binilemeyen, dolayısıyla belediye tarafından denetlenemeyen ulaşım aracı.
10-12 kişi alabilen küçük otobüs.
otobüslerin saati uymadığında binmek zorunda kalınan araç.
otobüs ve metro kadar kaliteli olmayan ulaşım şekli.
otobüse göre daha küçük ve genellikle kişiye ait olan toplu ulaşım aracı.
belediyeye bağlı olmayan özel ulaşım aracı.
otobüsten daha konforsuz ve daha çok cahil insanların sürdüğü, fakat belli saatleri olmadığı için daha sık geçen ulaşım aracı.
otobüse göre konforu az bir ulaşım aracı.
on, on iki kişi alabilen küçük otobüstür.
avrupa'da, abd olmayan derken?

arkadaşlar sprinter, crafter, ducato, master gibi modelleri markalar sadece türkiye ve 3.dünya ülkeleri için mi üretiyor sanıyorsunuz?

kapalı kasaları küçük nakliye amaçlı çatır çatır satılmaktadır.

yeni crafter fiyatından ötürü senin ülkende doğru düzgün satış rakamına ulaşamazken avrupa'da çatır çatır satılmıştır.

avrupa ve abd'de olmayan minibüs değil dolmuş tipi minibüstür.
ikisinin arasında büyük fark var.

avrupa demek yanlış olur, orta ve doğu avrupa'daki çoğu ülkede yine mevcut kendileri.
dolmuş tipi değil ancak minibüs ile şehir içi ulaşım.
Dıştan küçük ama içerisine tüm ilçeyi alabilen 4 tekerlekli taşıt.
papangidividivodi bilir avrupa'da - abd'de olmayan taşıma şekli.

zamanında bunlar kaldırılacak falan denmişti. hani ne oldu. kırmızıda geçip icabında yeşilde duran bunlar değil mi, yazılı-yazısız tüm kuralları delen bunlar değil mi. neden halen barındırıyoruz iş veriyoruz. belediye otobüsü, tren, vapur, taksi. başka olmamalı.
Otobüsün çocuğu.