1. ?.
  genellikle minibüse en son binildiğine işarettir. öyle olmasa bile abartmamak gerekir gideceğiniz 10 dakika yoldur.
  3 -2 ... metin oktay
 2. ?.
  minubus hallerinin en rezalet olanlarindan birisidir. bir digeri icin (bkz: minubuste kusmak). ayakta kalan tek yolcu surekli diger yolculara bakar ilk dakikalarda..hani yana kayan olsada ben de otursam.. malesef bu dilek gerceklesmez ve yolcu hayata kuser. biri kalksada oturmayacaktir. oturmazda..disariya bakar. sonra birden aklina komik oldugu dusuncesi gelir. sap gibi ben kaldim hayatta. sonra hayatini dusunmeye baslar, yalnizlik kaplamistir onu.. hic arkadasi yoktur. insanlarin acimasiz oldugunu dusunur.. bana yer vermiyolar diye cani skilr. bu kadar okumam bosunaymis der.. dusunceler alir goturur onu taaki inecegi duraga kadar..o gunu berbat olacaktir. o minubuste ayakta kalan tek yolcu olmustur.
  ... cooldiver
 3. ?.
  boyunuz uzunsa; kendinizi acayip şekillere sokarak kafanızın tavana değmemesi için kasarsınız. kuğu gibi olursunuz. küçük emrah ın boynu bükük filmindeki haline dönersiniz.
  2 ... balsikeste baysungur
 4. ?.
  para uzatma konusunda ön koltuktan fazla çalışmanıza yol açan şey. çünkü siz minibüs içinde rahatlıkla hareket oluyor durumdasınızdır ve ta en arka koltuğa gidip, ordan parayı alıp, şöföre kadar götürebilirsiniz.
  2 ... kutupsal form
 5. ?.
  insanların sürekli bir şeyleri inceleme ihtiyacı duyduklarını göz önüne alırsak, minibüste en kolay incelenebilecek insan siz olduğunuzdan, saçlarınızın şeklinden, ayakkabınızın markasına kadar ezberlenilmişsinizdir...
  (bkz: defileye çıkmış gibi hissetmek)
  2 ... tazefasulle
 6. ?.
  (bkz: iki metre boylu adamın minibüste ayakta durması).
  ... mr ben
 7. 1.
  X kişilik oturma kapasitesine sahip minibüste x+1 adet yolcu olması ve bu "+1" in de kişinin kendisi olması durumudur. Olasılıl hesabı, "x+1" kişinin yolculuk ettiği minübüs yolculuğu sayısı bölü toplam minibüs yolculukları sayısı çarpı 1 bölü "x+1" dir.
  1 ... nymph
 8. 2.
  -ay dostlar bende bir gelin var ki dusman basina....
  - şiki şiki baba hadi hadi yama uuuuuuuuuu
  - ucuncu ayak senbatur gelir... bugun ne var.
  - iskembe.
  - migde migde degil cöp bidonu.
  (bkz: atla gel saban)
  2 ... mulayim
 9. 3.
  eğer bir de şoför: "arkadaşım trafiği gecene kadar biraz çöker misin?" derse işte o zaman ayvayı yemişsinizdir. çöktüğünüz yerde rahatsız bir şekilde yolculuk yaparken sıkılmış, mutsuz yüz ifadenizi dolmuştaki bütün yolcular dikkatle inceler ve size acır.
  (bkz: intihar sebebi)
  ... maredelibre
 10. 4.
  fortçu fantezilerine malzeme olmaktan yırtmaktır.
  ... haziran