bugün

eğer akp hat trick yaparsa sanırım 13 haziran günü olacaktır. geçmiş olsun.
olsa güzel olabilirdi...
ama olmayacak.. ahh.. keşke olaydı.. ahh!..

edit: amele insanlar ironiyi anlamamış.. ne diye ahhlayayım ciddi bir şey söyleyecek olsam, kendi argümanlarımı döşerdim. ancak bana sorarsanız, keşke kimse giymese mini etek filan. bu bir yasak olarak değil, vicdanen bireyler kendilerine yasaklar koysalar anlamında.

yoksa bana ne..
başörtüsüne özgürlük isteniyorsa, engellenmesin deniyorsa, kamusal alana da girsinler deniyorsa, meclise de girilsin deniyorsa eğer. mini eteğe de denebilir..

ama dediğim gibi.
keşke hiç kimse kendisi giymese. giymek istemese.. toplumun ahlakını nasıl zedelediğinin farkında olsa.
zamanla hepsi inşallah..
(bkz: troll wars)
yakındır oda..
türkiye ye şeriat geleceği tarihtir.
olsa güzel olabilirdi diyenler var ama hiçkimse, hiçkimsenin giyeceği veya takacağı şeye karışamaz. ancak akp zihniyeti başımızda tutulmaya devam edildikçe bu olay da gerçekleşebilir efenim.
yoktur böyle bir tarih. osmanlı'da bile kerhaneler kapatılmamıştır. kılık kıyafetine yıllardır karışılmış insanların başkalarının kılık kıyafetine karışacağını zannetmek aptallıktır. korku propagandası yapmaktır.
şahsen,
yasak vicdanlarda olmalı.
mini giyenlere yukarıdan aşağıya dayatmacı bir yasaklama değil,
aşağıdan yukarıya, yani minililer bunu kendileri kendilerine yakıştırmamalı.

bence..
mini etek giyen ahlaksız kadınların erkekleri günaha sokmayacağı tarihtir.
herkesin yüzüne değilde, bel altına bakıp oraları ile ilgilenen sapıkların sabırla beklediği tarihtir. fakat asıl sapıklık o zaman başlıycaktır. artık birbirlerinin götlerine bakar teselli olurlar.
kendilerine hakim olamayan abazanların, suçu mini etekte aradığı ve yasaklanmasını dört gözle beklediği tarihtir.
türkiyenin, arabistana döndüğü zamandır.
2023 yılı.