bugün

(bkz: bayıra karşı yatır beni tırmala beni kaşı beni)
cilveleşme eylemiyle olan bağlantısı çözülememiş cümledir.
türkü anlatır türküler deyiminin güzel bir örneği olan çılgın türkü. hadi kırmayım seni bir şekilde yüklenip atayım aşağı da, eşzamanlı olarak itfaiye minderi görevi nasıl görücem ona bir formül düşünülmemiş türküde malesef. sen iyisi mi müsaade et bari cemaati toplayım namazın için hacım.
(bkz: bilinçsiz türkü dinlemekten hayatını kaybeden adam)
superman için yazılan turkulerden biridir. zaten turkude istenilen şeyi de ondan başka yapacak yoktur.
(bkz: tek başına tenis maçı yapmak)
ankaralı namıkcası, atakuleden at beni/in aşağı tut beni * *, * * şeklinde olan oynaşma işaretimi, şarkı sözü mü, neyse işte ondan.
(bkz: çin seddinden at beni in aşağı tut beni)
müzik kariyerinin yanı sıra ünlü düşünür nahide ekengil'in çok güzel bir lafıdır.
yapilacak isin imkansiz oldugunu anlatan anonim bir tekerlemedir.
nahide ekengil tiplemesine bürünen nihal yalçın'ın bir sözüdür.
(bkz: speedy gonzales)
disko kralı programında popstar nahideye gelen bir soru sonrası, gülmemize neden olan yersiz söylemdir.
anlam veremediğim fantezidir.
abi nasıl bi mazoşizm bu böyle.
http://sphotos-g.ak.fbcdn...31828356_1548107964_n.jpg
görsel
aşağıdan at beni, çık minareye tut beni diyerek daha zor olanı denemek gerekmektedir.
işin içinden çıkamadığım türkçe şarkı sözü.
al fadimem, emirdağı bir birine ulalı gibi çok meşhur türkülerin diyarı emirdağdan, yine bir emirdağ türküsü sözüdür.

ESBAP SERDiM SiCiME

Esbap serdim sicime
Uyma elin picine
Yar üstüme yar sevdi de vay amman
O gidiyor gücüme de vay amman

Al entarim asılsın
Kara gözlüm nasılsın
ikimizin sevdası da vay amman
Gazeteye basılsın da vay amman

Minareden at beni
in aşağı tut beni
Ak gerdanın üstünde de vay amman
Nennicek uyut beni de vay Amman
Minareden attım fesimi,
Ey fani inat etme değdireyim tepesini,
Değdirirsem tepesini,
itelemem gerisini,
itelersem gerisini,
Keserim nefesini.
http://galeri.uludagsozlu...9Fa%C4%9F%C4%B1-tut-beni/
minarenin boyuna göre değişkenlik gösterebilir. şöyle ki paraşütle adam atılır, sonra efendim biz atlarız yere çakılır hızda aşağıya ineriz ki ondan çok daha sonra paraşütü açarız ve süzülerek inen adamı tutarız. hiç bir şey imkansız değildir hayal gücü size yeter.
1000 metre yüksekliğindeki minareden paraşütle atlayıp, diğer kişinin de asansörle aşağı inmesi sonucu gerçekleşebilir. Ne diye kafa yoruyorsunuz ki?

edit: beyin kardeşimi buldum.
(bkz: minareden atlarım bayramınızı kutlarım)
mythbusters'a konu olmasını istediğim söz öbeğidir.
(bkz: ışık hızı)