bugün

bursasporun taraftar grubudur.

(#6204714)
bursa çocuklarıdır *
atatürkçü olupta, "fenerbahçe cumhuriyeti" diye pankart açan taraftar grubundan evladır. bunlar bir de utanmadan atatürk'ün fenerbahçeli olduğunu iddia ederler.
60 lı yııların sonu ve 70 li yılların başında Bursaspor sevdalıları türkiyede hiç bir takım taraftarının yapmadığını yapıyor ve sevdikleri takım uğruna mesafe ve mekan tanımadan her yere Bursasporun peşinden giderler. O zamanlar türkiyenin alışık olmadığı bu durum sanki bir şehir efsanesi gibi tüm türkiyeye yayılır.. Bursaspor taraftarı her deplasmana Konvoylar halinde giderler çok sayıda taraftarıyla takım ve şehirlerini temsil ederler (bilmeyenler için anti parantez belirtelim Deplasmana gruplar halinde giden ilk taraftar topluluğudur Bursaspor taraftarları)..
O hafta gidilecek deplasmanlarda emniyet Bursaspor konvoyu geliyor diye tedbir ler alır ve güvenliği sağlarlardı.
70 li yıllarda yine bir Zonguldak maçına çok sayıda Bursaspor taraftarı konvoy oluşturarak gider. maç biraz gerilimli geçer ve maç sonunda istenmeyen olaylar olur.
O zamanlar Teksas ve vahşi batı gündemdedir ve orda olaylar olur.
Zonguldak ta olan olaylar da o zamanki güvenlik güçleri tarafından teksas konvoyu geçti diye yorumlanır ve o günden sonra Deplasmana giden Bursaspor taraftarına her şehirde Teksas konvoyu denir ve Teksas konvoyu geldi diye karşılanır.. zamanla Konvoy atılır ve Teksas olarak isim kalır.Bursasporun intertoto da oynadığı Karshure maçında son olarak Teksas konvoyu pankartı tirbünde asılıydı.
Yani Teksas (ben TeXaS yazılmasını seviyorum) ismini Bursaspor taraftarına Türkiye koymuştur.
amerikan özentisi gençlerden oluşan taraftar grubudur.
(bkz: bülent ersoy da bursalı)
(bkz: o da milliyetçi)
(bkz: hepimiz ibneyiz)
maç otobüslerinde, stadın etrafında esrar, uyuşturucu hap, alkol partileri yapıp inince "şehitler ölmez vatan bölünmez" diye tezahürat yapan insanların ne milliyetçiliği, ne kullandığı isim dikkate alınmaz.*
(bkz: ben bursa çocuğuyum her yerde sikişirim ben)
--spoiler--
60 lı yııların sonu ve 70 li yılların başında bursaspor sevdalıları türkiyede hiç bir takım taraftarının yapmadığını yapıyor ve sevdikleri takım uğruna mesafe ve mekan tanımadan her yere bursasporun peşinden giderler. o zamanlar türkiyenin alışık olmadığı bu durum sanki bir şehir efsanesi gibi tüm türkiyeye yayılır.. bursaspor taraftarı her deplasmana konvoylar halinde giderler çok sayıda taraftarıyla takım ve şehirlerini temsil ederler (bilmeyenler için anti parantez belirtelim deplasmana gruplar halinde giden ilk taraftar topluluğudur bursaspor taraftarları)..
--spoiler--
yanlış bilgidir.
madem bize tarihten nutuk atıyorsun o zaman destekli atta yutalım.
siz hiç biriniz yokken biz vardık bu sahalarda bu tribünlerde.
ismimiz ile birlikte yaşar bizim efsanemiz.
bok atmadan önce bir düşünün böbürlenmeyin sizden büyük karşıyaka var.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
bursaspor taraftar grubudur.
bu akşam ki performanslarını merakla beklediğim taraftar grubudur ayrıca.
sas tribününe karşı ortaya çıkan çakma sas'lara karşı koyulan tek-sas'dan gelir. estetik görünmesi ve çağrışım açısından texas olarak yazılır.
Davasına ihanet eden milliyetçi.