bugün

Ülküdaşım hiç canını sıkma sen!
Elem çekme, gam, kasefet çekme sen!
Kara kara bulutlara bakma sen,
Ölmez bu hareket, ölmez bu dâvâ.

Zaten hep hilâlin kaderi budur.
Arada önünde bulutlar durur.
Bir rüzgâr esti mi hilal kurtulur,
Ölmez bu hareket, ölmez bu dâvâ...
En hareketli partidir. Gımıl gımıl yerinde duramaz. Oylar gene aktı.
Bu seçimin kaybedeni değildir. Bu seçimin kaybedeni Türk milletidir yaşayarak bunu zaten hepimiz göreceğiz .
döne döne dansöz oldular.
barajı geçmesine çok üzüldüğüm parti. Barajı geçememeliydi ve o aldığı oyların azıcık da olsa bir kısmı hdpye falan gitmeliydi. Tek başına iktidar olacakmış gerizekalı. Al oldun. Yıllar yıllar önce ne boksan şimdi de aynı boksun. O zaman da koalisyona hayır diyip akpnin kıçını kurtarmıştın, şimdi de akpnin zararına olacak her şeye hayır diyerek akpnin kıçını kurtarıyorsun. Kurtarıyorsun ki o güzel kıçı yükseklere taşıyıp kimsenin ulaşamayacağı yerlere çıkar, sadece sen yala o kıçı diye. AKP'nin o lezzetli kıçını yalayan tek sen ol diye kendi kıçını yırtıyorsun.

"hööğeedöğeeğpeeeğğ barakı geçtüü ühüüüü ülke gittii :'( :'( " diyen gerizekalılara da bir çift lafım var. Ulan hdp'nin oyu yüzde on! on ulan on, davar! Adam meclise girince yüzde onla ülkeyi mi bölecek beyinsiz? Hayır, sadece kendi demokratik hakkını kullanacak, ben şunu şunu istiyorum diyecek, %90 olmaz diyecek, yerlerine oturacaklar ama demokratik haklarını kullanmış olacaklar. Elinizde olsa kürt kökenliler oy kullanamasın diyeceksin. sıçayım ben sizi yetiştiren ebeveynlere.

Gördüğünüz üzere çok sakinim.
Rezilliğini gözler önüne seren parti.
Yıllardır bu ülkede ülkücü gençliğim diye gezenlerin de alayına...
bahçeli bu hareketin mezarını kazmış ve diri diri toprağa koymuştur.

Söylenecek söz budur.
en büyük düşmanı hdp nin bile altına düşmüştür milletvekili sayısı olarak.
acilen titreyip kendine gelmesi gereken partidir. 7 haziran seçimlerinde hdp'yle eşit sayıda vekil çıkartmıştır, aradan geçen 4 ayda muhteşem bir performans sergileyerek hdp'nin bile gerisinde kalabilmeyi başarmıştır. adeta parti rezil edilmiştir. insan gerçekten hayret ediyor...
Seçmeni ve parti politikası ile ülkeye ve halkına en büyük ihaneti etmiş parti. Seçim sonuçlarından bunları okuyabilirsiniz.
ironik.

vatan millet sakarya yapip sonunda bu hallere dusmesi, ulkeyi de bu hallere dusurmesi.

hazin bir son.
görsel
salt milliyetçi duruş, bu toplumda gereken yüzdeyi sağlayamayacağı için yanına "muhafazakarlığı" serpiştiren, ancak akp dönemiyle birlikte o muhafazakar yanı tamamen çöken ve dolayısıyla oyları şunaki %15-10 civarında seyreden siyasi parti. tam anlamıyla siyasi bir partidir yani, grinin en kesin tonudur. milliyetçilik+geleneksel islam mı yoksa ekonomi+geleneksel islam mı? müşrik ve açgözlü halkın iradesi çağımızın da bir etkisi olarak tabi ki maddeci-ekonomik politikayı benimsemiştir.

dolayısıyla böyle bir ülkede, böyle bir siyasi düzende mhp'nin iktidar olması bir yana %25'in üzerine çıkması "imkansızdır", ideolojik olarak imkansızdır yani başına istersen en esaslı lideri getir farketmez, %20 üzeri çok zor. ancak doktrin ve duruşun ciddi değişime uğraması gerekir bu da akp'den değil chp'nin oylarından aktarım sağlar. sonuçta yine %25-30'dan yukarıya çıkamaz zira halkın genel fikriyatı bellidir.
Ikıncı oyumuda mhp verdım ama kendıne artık cekı duzen vermelı artık bu sekılde ıktıdar olması yalnızca ütopyadır.
Bugün yapılan seçimde haketmedigi yerlerde olsada verdigim oyu helal ettigim bin seçim olsa bin oyumuda hiç düşünmeden verecegim onurlu dik duruşlu partim.
kemikleşmiş oylarının dışında bir adım daha atamamıştır bahçeli sayesinde.ülkemin bugünkü şartlarında oylarını artıracağı yerde dibine vurmuştur bu liderle. kendini ifade etmekten bile acizdir. vatanını gerçekten sevenlerin partisidir mhp. partim adına üzgünüm.
Uzun süredir üzerinde yürütülen maddi manevi operasyon bu günkü bahçeli istifa yaygaralarına bakınca sonuç vermiş görünüyor.
Zira satın alınamayan bahçeliye rağmen ne koşullarla saf değiştirdiği bilinmeyen Tuğrul Türkeş ve partideki hüsamettin özkan olma heveslilerinin önünün kesilmesi bu algıda kullanılan ve zarar verici olaylar oldu. Gerçekle hiç ilgisi olmadığı hdp nin barajın altında kalmamasıyla ortaya çıkan hdp ye karşı akp ye oy verme tezgahı da maalesef son kalenin duvarlarında gedik açmış görünüyor ve evet akp ye oy vererek pkk nın milletvekilinden az oy çıkarması da sağlanarak bir kaleyi düşürmenin en kolay yolunun içerden fetih olduğu yönündeki binlerce yıllık öğreti yine başarıyla ispat olmuş oldu.
Allah senden razı olsun bahçeli satın alınamaz delikanlı adam olduğun ispat olundu tek kazanım bu görünen.
tek başına karar vermenin ve aptal seçmenin nasıl sikildiğinin en büyük örneğidir.

bu partiye götümüzle gülüyoruz.
Bahçeli Kürşadla 40 çerisi gibi sarayı bassın geride kalanlar için bir umut bıraksın hiç değilse.
(bkz: neden)
görsel
reiseleri ile birlikte ya rak lara gelmiş partidir.
MHP mi asfgadg yazık yavrum.
an itibari ile hdp'den daha az vekil çıkaran rezil rüsva partisi. allah'ın sopası yok işte. birilerinin etekleri altına sığınıp, stepnelik yaparsan böyle rezil olursun, böyle göt olursun işte.
Kesin olmayan sonuçlara göre % 11,9 oyla 41 milletvekili çıkarırken hdp ise % 10,7 ile 59 milletvekili çıkarmış. matematik çok da yanıltıcı olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.
seçimin en büyük kaybedeni.
güncel Önemli Başlıklar