bugün

genelde aşırı milliyetçi olurdu bunlar. asker lan tabii milliyetçi olarak diyebilirsiniz de bunlardaki doz aşırıydı. yunanistan lafı geçtiğinde ''tükürsek boğarız'' demeyeni yok gibidir. türkiye güçlü devlettir diye tekrarlarlar arada.
bizimki aşırı sempatikti. tam bir tontiş dedeydi.
Hepsi cins olurlar. Disiplinleri iyi hoş ama bi ara derste bi öğrenci yarım kol atlet giymişti diye sınıftan attığını hatırlıyorum, öyle değişiktirler.
Bizde de bir yarbay vardı Osman yarbay adam gibi adamdı milli güvenliğe dair pek bişey hatırlamıyorum ama verdiği nasihatler arada kafamda dönüyor iyi ki tanımışım tam zamanında denk geldiğim hocalardan birisidir benzer bir durumda üniversitede 2.sınıfta sosyal psikoloji hocasıyla yaşamıştım oda çok iyi zamana denk geldi önemli bunlar moruque.
koridorda müzik dinlediğim için kulaklığımı almıştı.
görsel
dünyayı ben yarattım tavrıdır. şu sözle kanıtlanabilir "ben müdürünüzü tanımam takmam. ben meb'e bağlı değilim ona göre"
tam sikmelik tavırdır. hava yarbayı girerdi bizim derse. gerçi öyle sert biri değlidi, hatta güleryüzlüydü. ama koridorda belirdiği gibi yavşak öğrencinin tekini dikkaaaaat diye bağırtır, bizi de hazırolda bekletirdi dallama.
emekli albaydı.derste siyasetle ilgili yorum yaptığını duyan yoktur sanırım ama herşeyden önemlisi çok babacan adamdı.
ders anlatırken adeta vatan kurtarır,cephede göğüs göğüse çarpışır falan.açıkçası değişik.
saçını sıfır numaraya vurduğun zaman sana çok iyi davranan bir insandır. Aksi takdirde bütün bir kitabı ezberlemen gerekirdi. En iyisi sıfır numaraydı kanımca.
2 saatte Irak'ı fethettirme.
2 saatte Yunanistan'dan adaları alma.
2 saatte Ermenistana'a gitmek
gibi hayalperest tavırları olan hocadır.
Orgeneral havasında ders anlatmaya çalışması.
bizimki çok tatlıydı babacandı beni nedense kayırırdı bazı saçma sapan lafları vardı ama ben onu çok severdim tipide göbekli ton tondu dedeme benzetirdim onu hep ve çok bakımlıydı.
Kışlada erleri eğitme sanatını öğrencilere uyarlamak zorunda kalan şahıs. Bunun en basit örneği sınıfa girerken kendilerine "dikkat" çektirmeleri.
ilk iletisi silinmiş başlık.2. ileti benimdi, 1.oldu, havada kaldı ve eksi yağmaya başladı. ahanda ben de sildim iletimi, iyice abuk oldu.

başlığı açan iletisini silemesin arkadaş, komik durumlara düşüyoruz durduk yerde. şu an sözlüğün yarısı beni liseli sanıyor, hemi de en salağından. 28 yıl oldu lan liseyi bitireli!

edit: yine yerine koydum ilk/ikinci iletiyi. bu ne lan, sil, canladır, sil, canlandır.

bundan sonra entrylerimi ayın tek günleri yayınlayıp çift günleri sileceğim.

harbiden ya, başlık açanlar silemesin ilk entrylerini, sazan avı gibi oluyor.
bir yüzbaşının ayyyyt diyerek milli güvenlik kitabını fırlattığı görülmüştür. bi tahtası eksik hacı...
dersin başkanıydım,düşün koskoca milli güvenlik dersinin...sınıfı gelmeden önce hazır ola çekmek gibi görevlerim vardı... dalga konusudu olurdum ders bitiminde...biraz hoca kırıktı biraz ben fakat herşeye rağmen güzel günlerdi. (bkz: hey gidi günler heyy)
(bkz: dikkat çek)
asker emeklisi olur genellikle bunlar.o yüzden rahat hazır ol kavramlarında omuzlarınız hafif eğik olsa sanki silahınız düşecek diye terso yaparlar. sanki okulda değil de iştimada görev alıyoruz.
Tabi bazılarına Din kültürü hocası girmiyorsa yukarıda ki entryleri doğru sayıyoruz.
bazıları babacan tavırlıdır.
tek kelimeyle durum aşikardır asker burada denmek istenmektedir. başka hiç bir anlamı yok senin o genç beynine o kafayı disiplinle bozmuş adam gelir ve tecavüz eder derki asker burada. yurt dışında asker ders vermeye geliyor diye anlattığınızda insanlar ağızlarını kapatmak için 2 3 dakikiya ihtiyaç duyarlar. *
sınıfa siyah polis gözlüğüyle girip, kızların ona bayıldığını sanan, ilginç ve bir o kadar da ciddiyet abidesi kişiliktir.
gitmeden askerliği yaşatır.
dersten çok içinde biriken siyasi duygularını öğrencilere aktarır.