bugün

dolmabahce sanat galerisinde acilan ve milli takimin 85 yillik seruvenini konu alan sergi.
Hasan Doğan'ın anısına düzenlenen sergide TFF'nin kurulduğu 1923 yılından günümüze kadar (A) Milli Futbol Takımı'nın giydiği formalardan örnekler sergileniyor. 1923-2008 arasındaki 85 yılın 12 ayrı dönemde incelendiği sergide, 24 formanın yanı sıra ay yıldızlıların o dönem içerisinde oynadığı önemli maçlardan özet görüntüler ile dönemin orijinal gazete ve fotoğrafları da sergide yer alıyor.

21 Eylül Pazar gününe kadar istanbul'daki Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde ücretsiz olarak gezilebilecek olan sergi, 2009 yılının Mart ayına kadar toplam 30 ili dolaşacak. Sergi sırasıyla; istanbul, Kocaeli, Ankara, Kastamonu, Karabük, Samsun, Trabzon, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Muş, Van, Siirt, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Adana, Kayseri, Kırşehir, Konya, Antalya, Denizli, izmir, Kütahya, Eskişehir, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ'da gezilebilecek.

kaynak: haberler.com
24-28 Eylül'de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sergi Sarayı'nda "ücretsiz" olarak gezilebilecek olan sergi.
dün ankara metrosunda ziyaret ettiğim sergi. emeği geçen herkese teşekkürler.
o değil de tanımadığım bir sürü insanla yine euro 2008 heyecanını yaşadım ve çek maçında 89 da nihatın attığı golü tekrar izlerken hep beraber çocuklar gibi coştuk yine.
maç o an oynanıyormuşcasına.
bu arada 2. dünya savaşından önceki yıllardaki gollerimiz de şahaneymiş.
çok keyif aldık gezerken.
bir köşede yaşaran gözler ve gururla.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.