bugün

(bkz: onun hayatınızdan dönmemek üzere çıktığı an/#5641634)'ın devamı olarak;

--spoiler--
"hocu, çok acaiptronik olacak, hem burçin'de geliyor, benim zaten gitmem lazım" dedim kadim dostuma, onu milenyuma girilecek yılbaşı akşamında odtü'de düzenlenen yılbaşı partisine gitmek konusunda ikna etmeye çalışırken. "ne işim var oğlum sizin okulda" diye dirense de, "tüm ankara orada olacak hocu, boru değil milenyum bu" ısrarlarıma dayanamadı. aslında ikimizde buhranlı bir dönem geçiriyorduk, tesadüfen midir bilinmez ama ikimizin de iki buçuk yıllık ilişkileri bir kaç ay önce bitmiş, o yalnız, ben ise burçin'le birlikteydim.
--spoiler--

[ Sözlük'te bulunan "Neden Evlenmedim" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte yaz başında aynı isim ile basılacak. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]

sonrası için; (bkz: zıt kutuplar aşkı/#5704057)

milenyumedit: 10 yıl olacak neredeyse, bu olay olalı, geriye kaldı 990. çoğu bitmiş, azı kalmış hocu!
ameliedit: bardağın dolu tarafını gören, küçük mutluluklar peşinde koşan bir amelie oldum ben de, hey bana be hey bana be !!
milenyuma nasıl girilirse bin yıl öyle geçer lafını duyan abazanların kalabalık alanlarda meme ve kıç ellemek için yarışması anlamına geldi. sandı ki bin yıl eli memeden kıçtan ayrılmayacak.
eğer yeni bin yıla ters bir pozisyonda yada durumda girilirse göte gelme durumu tecrübe ile sabittir.
- yeni yıla nasıl girersen bütün yılın öyle geçermiş!
inancını önemsiz bırakan bir ihtimaldir. büyük risk almaktır, bir yıl değil ki bu idare edip geçiştiresin!
en iyisi bin yılın kötü geçmesi ve torunlara kadar uzanan bir lanet silsilesi bırakmamak için milenyuma, en yumuşak inişle girmektir.
ben çizgi film seyrettim şahsen, ne olur ne olmaz...
ntv'den athena dinliyerek girmiştim ne athena kaldı ne ntv. Ben hala televizyon seyretmeye devam ediyorum. *
3000 yılına girecek olanların düşünmesi gereken şey.
yarı yalan yarı gerçek iddia.
iddia mı peki? kim demiş ki bunu?
peki bu yalnızca milenyum için mi söylenmiş? hayır arkadaşım her yıl söylenir bu. her yıl yeni yıla nasıl girersen öyle geçer geyiği döner. adam başına milenyum eklemiş şekil yapmış. boşversene...

milenyumda o yoktu hayatımda. yani vardı da, bir değildik, sevgili değil aşıktık, o aşık olmadığı bi başkasıyla beraberdi, benimse midem kalkıyodu yanıma başkası yaklaşınca.

evet milenyum gecesi o olmayacaksa varsın milenyum gecesi de diğer günler gibi geçsin dedim, evimde çerez bile yemeden ve tek bir program izlemeden kitabımı okudum yattım uyudum. belki milenyum bile olmamıştı daha ben uyuduğumda... ben uyumadan milenyum olmuş olsaydı milenyumun ilk dakikasında telefonumdaki mesajını ve aramasını görüp aklında olduğumu da bilecektim.

neyse bu önemli değil. sonuç olarak o gece o benim sevgilim değildi ve bin yıl boyunca da olamayacaktı. o zaman neden bir yıl sonraki yılbaşında kafalarımızı birbirine dayamış aptal aptal bakıyorduk birbirimize? heh bu yıla beraber girdik tüm yıl birlikte olacağız sanrısını da yaşamıştık evet... peki neden tüm yıl beraber olmayıp ayrılmıştık?

önümüzdeki bin yılın yaklaşık bir yılı dışında beraber olmuştuk, geriye kalan 999 küsür yıl ayrı olacaktık.

bu durum başlıktaki iddiayı doğru mu yapar yanlış mı bilemedim.
"rrrrrrrrr" diyerek dolaşıyordu sokaklarda, bir süre takip ettim, kimdi, neyin nesiydi, neden hayata "rrrrrr"'lıyordu, kimler onu bu hale getirmişti, dayanamadım sonunda, gittim yanına sordum; "hocu sen neden rrrrr'lıyosun hayata" diye, cevap veremedi, hüzünle "rrrr"'ladı sadece. bin yıllık bir kadermişcesine bu; gözleri doluydu, ağlamaklıydı, uzaklaştım yanından, tam bu bilinmezliği kabulleniyordum ki, minik bir çocuk bacağımdan çekiştirdi "merak mı ettin gerçekten abey" dedi. "evet" dedim, "bilmek istiyorum", anlattı;

milenyuma girerken geri sayımı zamanında bitirememiş ve "sıfırrrrrrrrr" derken yeni bin yıla başlamış adamdı o. kaderi tıpkı bir köpeğin hırlaması gibi, "rrrrr"'lamaktı her yöne ve herkese, onun için üzüldüm, ama yardımcı olamazdım.

uzaklaştım, kayboldum ufuk çizgisinde, o "rrrrrrrr"'larken herşeye ufak dünyasında.

kimeditacaba : duydum ki sonradan sözlükte yazar olmuş, sevindim onun adına, bir yandan hüzünlenirken sözlük adına.
ulan bende son 9 yıldır niye bu kadar abazanım diyorum.
teşekkürler sözlük..
teyzemin evinde girmiştim. teyzem de bizim evde şimdi. lannn lannnnn.
karşı çıkmayı çok istediğim ancak test edilip onaylandığı için katılmak zorunda kaldığım önerme.

milenyuma uyuyarak giren bir insan olarak o gün bugündür uyurum. horrr...